BV Almere start eigen jeugdcompetitie en passeert Badminton Nederland

BV Almere start eigen jeugdcompetitie en passeert Badminton Nederland

Voor het seizoen 2016/2017 hebben we uiteindelijk 20 teams ingeschreven, maar ondanks de meer dan goede bedoelingen van de competitieleider van Noord-Holland, Nils van Hoegee, is Badmitnon Nederland er in geslaagd om van de 20 teams zegge en schrijve één team onder te brengen in de regio Centrum.

› alles over het Badminton Festival!

Van de andere 19 teams spelen er drie teams in een volledige poule met één BVA-team. Er zijn nog drie volledig poules, maar daarin zijn twee BVA-teams per poule ingedeeld. Alle andere poules zijn onvolledig en/of ingedeeld met twee of meer BVA-teams per poule. Een dieptepunt is een poule met zes teams, waaronder maar liefst drie BVA-teams.

Ons bestuur vraagt zich af of dit nog wel een jeugdcompetitie genoemd kan worden, waar we nota bene bijna €4.000 voor moeten neertellen! Maar niet alleen ons bestuur vraagt zich dat af. Ook ouders van onze jeugdspelers beginnen te morren over deze flutcompetitie en terecht.

Het bestuur heeft derhalve afgelopen maandag 13 juni 2016 besloten om met ingang van het seizoen 2017/2018 niet meer deel te nemen aan de jeugdcompetitie van BNL. De afgelopen seizoenen was het al kommer en kwel en nu voor het seizoen 2016/2017 is het weer meer dan erg. Het is dat we andere verenigingen niet willen duperen, maar anders hadden we ons voor het komende seizoen alsnog teruggetrokken.

Het bestuur zal zelf voor het seizoen 2017/2018 een jeugdcompetitie opstarten en op voorhand worden andere verenigingen uitgenodigd om hier aan deel te nemen. De kosten zullen zeer zeker geen € 185 per team bedragen, zoals de teambijdrage die verschuldigd is aan BNL.

Op basis van de resultaten van de afgelopen seizoenen weten we dat er in de Carlton Eredivisie vijf verenigingen zijn die om de hoofdprijs strijden. Opvallend is het vervolgens dat uit het programma voor het seizoen 2016/2017 blijkt dat er sprake is van een onevenwichtig programma in de eerste fase van de competitie. Zo speelt Almere één thuiswedstrijd tegen een sterk team en drie wedstrijden uit. Maar er is ook een vereniging die thuis driemaal een sterke tegenstander treft en slechts eenmaal uit. Je vraagt je dus af of dat niet evenwichtiger had gekund. Er staat bovendien een Freudiaanse verschrijving in dit programma, want DKC is al ingedeeld bij de play-offs. Of reikt de arm van bestuursleden zo ver dat er zelfs invloed op het programma wordt uitgeoefend? Je moet er maar niet aan denken.

Middels badmintonline heb ik een discussie gevolgd over het door BNL aanstellen van Deense trainers en het afwimpelen van kandidaten die een SL-4cursus willen volgen. Het doet mij de wenkbrauwen fronsen als ik het lees.

En steeds meer bekruipt mij de gedachte dat het eind van BNL nabij is.

Handige informatie over badminton

In deze kennisbank over badminton vind je uitleg over badmintontermen, leggen we spelregels uit en beantwoorden we badmintonvragen.

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Frankrijk verslaat Nederland bij Sudirman Cup in China

Frankrijk verslaat Nederland bij Sudirman Cup in China

In Nanning (China) is het Nederlandse team er net niet in geslaagd de laatste wedstrijd in groep 2A van de Sudirman Cup 2019 te…

21 mei 2019

Stoeva Sisters break with Bulgarian badminton?

Stoeva Sisters break with Bulgarian badminton?

It was very tough months for us... we were working so hard to make something for us, for the badminton in Bulgaria but we just…

21 mei 2019

Netherlands First: Oranje-badmintonners overrompelen VS met 5-0

Netherlands First: Oranje-badmintonners overrompelen VS met 5-0

Het lag in de lijn der verwachting, maar de Nederlandse topbadmintonners die deze week acteren tijdens de Sudirman Cup 2019 in…

20 mei 2019

Nederlandse badmintonploeg verslaat Vietnam met 3-2 in poulefase Sudirman Cup

Nederlandse badmintonploeg verslaat Vietnam met 3-2 in poulefase Sudirman Cup

Vandaag is de Sudirman Cup 2019 begonnen in Nanning (China) en de Nederlandse topbadmintonners zitten in de poule met Frankrijk,…

19 mei 2019

Nederlandse jeugd klaar bij German International 2019

Nederlandse jeugd klaar bij German International 2019

Bij de German International 2019 in Bonn zit het er op voor de jonge Nederlandse ploeg.

18 mei 2019

DKC wint de beker na spannende finale tegen landskampioen Duinwijck

DKC wint de beker na spannende finale tegen landskampioen Duinwijck

In Sportcentrum Mariahoeve in Den Haag heeft DKC net als vorig jaar de nationale beker gewonnen. In een spannende finale werd…

18 mei 2019

Speel ook AirBadminton bij het Outdoor Badminton Festival in Oosterhout!

Speel ook AirBadminton bij het Outdoor Badminton Festival in Oosterhout!

Gemeente Oosterhout, onder meer badmintonclub Oosterhout en Badminton Nederland organiseren op vrijdag 17 mei en zaterdag 18 mei…

16 mei 2019

Mark Caljouw en Gayle Mahulette topsingelaars voor Nederlandse equipe Sudirman Cup 2019 in China

Mark Caljouw en Gayle Mahulette topsingelaars voor Nederlandse equipe Sudirman Cup 2019 in China

Van zondag 19 tot met zondag 26 mei 2019 vindt in Nanning (China) de Sudirman Cup, het WK gemengde teams plaats. Nederland is…

15 mei 2019

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan foto's, video's en updates over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!