SportSport

'Degraderen graag, maar lukt dat ook?'

'Degraderen graag, maar lukt dat ook?'

Eerste dame Sarah Lammers van TFS'57 steekt haar mening niet onder stoelen of banken.

Ze moeten het er in Bergen op Zoom nog eens over hebben. Al hoeft dat feitelijk niet meer voor Sarah Lammers.

Jij het nieuws, wij een tikkie!

"Ik heb het wel gehad met de eredivisie badminton, volgend jaar graag een trapje lager", zegt de eerste vrouw van The Flying Shuttle '57.

Eerste divisie derhalve. De vraag is echter of TFS'57 een stap terug kan doen. Vorige week dwarrelde in Bergen op Zoom een schrijven van de badmintonbond door de brievenbus. Daarin werd gemeld dat TFS'57 niet rechtstreeks degradeert, maar zich kan verzekeren van nog een jaar eredivisie als het de play-offs wint van - waarschijnlijk - Slotermeer. De wedstrijden staan voor 26 februari en 10/11 maart op het programma.

Veel clubs in diverse competities zouden blij zijn met een dergelijke reddingsboei, maar The Flying Shuttle '57 ziet die het liefst zo snel mogelijk voorbij drijven. "Wat ons betreft mag Slotermeer promoveren en degraderen wij naar de eerste divisie", geeft Lammers aan.

Ogenschijnlijk geen probleem, ware het niet dat Slotermeer, zo heeft de Roosendaalse advocate begrepen, ook duidelijk heeft gemaakt dat het de stap naar de eredivisie niet wil maken. Het niveauverschil is namelijk erg groot en bovendien brengt inschrijven op het hoogste niveau flink wat extra kosten met zich mee.

In de play-offs dreigen derhalve twee teams tegenover elkaar die allebei willen verliezen. Een uiterst merkwaardige situatie.

"Geen idee hoe dat af gaat lopen", zegt Lammers. "Misschien gaat het erom wie het snelst zijn tegenstander kan feliciteren", lacht ze. "Ik ken wel verhalen dat één team wilde verliezen. In die wedstrijden vloog heel veel uit en in het net. Maar twee teams die allebei willen verliezen, dat heb ik niet eerder meegemaakt."

Een mogelijkheid om behoud voor de eredivisie te ontlopen, is het terugtrekken van het team. In dat geval mag het eerste team van Flying Shuttle '57 volgend seizoen echter niet uitkomen in de eerste divisie. "En dat willen we nou net heel graag", zegt Lammers die dit seizoen van haar zeventien singlepartijen er maar eentje wist te winnen. In het mixed dubbel scoorde ze honderd procent beter. Samen met Onno Quik won ze er twee.

Te karig om te kiezen voor een derde opeenvolgende seizoen dat opnieuw heel veel nederlagen zou brengen.

Zeker omdat de levenspartner van Lammers, de Roosendaalse fysiotherapeut Simon van Opstal, het badmintonracket weliswaar niet opbergt, maar niet meer voor het eerste team van The Flying Shuttle '57 uit zal komen.

"Simon wil zich het komende seizoen toe gaan leggen op het spelen van squash. Verder wil hij meer tijd investeren in het racketlon (tafeltennis, badminton, squash en tennis)", zegt ze.

Bij de badmintonbond is officieel niet bekend dat er waarschijnlijk twee teams in de play-offs staan die allebei de kelk van spelen in de eredivisie aan zich voorbij willen laten gaan.

"En ik denk dat de reglementen ook niet voorzien in een dergelijk scenario", zegt Hendrik Boosman. "Het antwoord op wat te doen, is daarom niet te geven. Dat moeten we uitzoeken."

Zaterdag sluit TFS'57 vooralsnog het officiële seizoen in eigen huis (19.00 uur) af tegen BC DKC uit Den Haag. "Die ploeg staat voorlaatste en we willen echt nog een keer vlammen", zegt Lammers.

Het zal niet toereikend zijn om de laatste plaats in de eredivisie te verlaten. Verre van dat. The Flying Shuttle '57 heeft twaalf winstpunten, BC DKC liefst 46.

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Smashing speelt eerste uitwedstrijd van het seizoen

Smashing speelt eerste uitwedstrijd van het seizoen

Op zaterdag 30 september speelde Smashing de eerste uitwedstrijd van het seizoen tegen Amersfoort.

1 oktober 2023

Nederlaag in stadsderby voor DKC

Nederlaag in stadsderby voor DKC

Na twee overwinningen heeft DKC de eerste nederlaag moeten incasseren. De Haagse badmintonners gingen in de stadsderby tegen Drop…

1 oktober 2023

Almere pakt koppositie in de Nederlandse Badminton Eredivisie

Almere pakt koppositie in de Nederlandse Badminton Eredivisie

Almere heeft zondagmiddag in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen een overtuigende 8-0 overwinning gepakt tegen Roosterse.

1 oktober 2023

TeamNL-spelers hoog geplaatst op deelnemerslijst Dutch Open 2023

TeamNL-spelers hoog geplaatst op deelnemerslijst Dutch Open 2023

Vrijdag verscheen de acceptatielijst van de 74e editie van de Yonex Dutch Open in de Maaspoort Den Bosch. Mark Caljouw…

28 september 2023

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!

Meer artikelen over tfs'57