Daphne Jansen is de jongste van de eredivisie

Daphne Jansen is de jongste van de eredivisie

Met haar vijftien jaar is Daphne Jansen de jongste speler in de badminton-eredivisie. Met volwassen prestaties. Dat ook!

clubzoeker

Jij het nieuws, wij een tikkie!

De Capelse maakte vorig seizoen de overstap van BC Schollevaar naar The Flying Shuttle in Barendrecht. Na een jaartje rijpen in het tweede team maakte ze deze zomer de overstap naar de hoofdmacht van de Barendrechtse topclub.

Met The Flying Shuttle probeert ze zich te handhaven in de hoogste nationale badmintonklasse. Geen eenvoudige opgave gezien de zware concurrentie van grotere - en vooral kapitaalkrachtiger - concurrenten. In dat 'geweld' handhaaft Daphne Jansen zich overigens prima. "Vooral in het enkelspel gaat het goed", vertelt ze. "Ik heb tot nu toe de meeste partijen gewonnen. In de damesdubbel gaat het wat moeizamer. We spelen vaak tegen koppels met enorm veel ervaring. Die zijn vaak net even slimmer op de belangrijke momenten. Maar goed, daar leer je veel van."

Daphne Jansen groeide op bij BC Schollevaar in haar woonplaats Capelle aan den IJssel. Daar bracht ze het tot het eerste team. "We waren net gepromoveerd naar de tweede divisie toen ik de kans kreeg om bij TFS te gaan spelen". vertelt de 4 VWO-leerlinge. "Daar kon ik een stapje hoger komen, dus ging ik de uitdaging aan. Daar heb ik geen spijt van gehad.De club en mijn team bevallen prima. De sfeer is goed en ik kan het prima vinden met mijn teamgenoten." Haar relatie met de badmintonbond is minder hecht. "Ik zat tot vorig jaar in een programma voor topspelers, maar ben afgehaakt omdat de voorwaarden verslechterden. Ik zou in Arnhem moeten trainen op onmogelijke uren. Dat was geen optie. Het is niet anders. Ik volg nu mijn eigen route. En met veel plezier."

Lees de rest van dit artikel op de website van IJssel en Lekstreek.

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp

Handige informatie over badminton

In deze kennisbank over badminton vind je uitleg over badmintontermen, leggen we spelregels uit en beantwoorden we badmintonvragen.

Reacties
Team NL Badminton

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.

27 april 2025

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…

26 april 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.

11 april 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.

10 april 2025

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!