Mark Caljouw eerste Nederlandse badmintonner op Olympische Spelen in 25 jaar

Badmintonner Mark Caljouw heeft een ticket weten te bemachtigen voor de Spelen in Tokio. Het is voor het eerst in 25 jaar dat een Nederlandse man zich in het enkelspel plaatst voor de Olympische Spelen.
Jij het nieuws, wij een tikkie!
Caljouw hoefde er dit weekend niet voor in actie te komen, vertelt hij in Langs de Lijn. "Het gaat op basis van een ranglijst en we hebben berekend dat ik niet meer te achterhalen ben." De badmintonner moet dus nog wel even wachten op officiële bevestiging van NOC*NSF, maar dat kan volgens Caljouw niet meer misgaan.
De 26-jarige badmintonner treedt in de voetsporen van Ron Michels, Joris [van] Soerland en Jeroen van Dijk, die in 1996 in Atlanta uitkwamen. "Als kind droomde ik ervan naar de Spelen te gaan. Het zal anders zijn dan ik me had voorgesteld, maar ik ben heel blij."
Geschoonde ranking
De ranglijst waar Caljouw op doelt wordt ook wel de geschoonde ranking genoemd. Per land mag je een bepaald aantal badmintonners afvaardigen naar de Spelen. Staan er meer deelnemers uit hetzelfde land hoog op de ranglijst, dan schuiven de tickets door. Caljouw staat op de normale ranglijst 29ste, maar op de geschoonde ranglijst staat hij 17de. Een plek in de top-20 is genoeg.
Vrijdag werd het toernooi van Kuala Lumpur afgelast, waardoor er nog maar één toernooi is waar punten voor de olympische ranking verdiend kunnen worden.
Lees het hele artikel op nos.nl.
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over olympische spelen
- Na Robin Tabeling stopt ook Selena Piek met topbadminton - NOS
- Selena Piek en Robin Tabeling winnen laatste groepsduel Olympische Spelen 2024 in Parijs - Badminton Nederland
- Selena Piek en Robin Tabeling uitgeschakeld op Olympische Zomerspelen in Parijs na verlies tegen Zuid-Koreaanse wereldkampioenen - Badminton Nederland
- Badmintonners Tabeling en Piek verliezen eerste groepsduel in Parijs - NOS
- VIDEO: Smashen met drievoudig olympisch badmintonster Selena Piek - NOS Sport