'Vier badmintontoppers niet bij EK landenteams'

Het Nederlands badmintonteam moet het bij de Europese kampioenschappen voor landenteams in Amsterdam door sponsorperikelen definitief stellen zonder Yao Jie, Eric Pang, Dicky Palyama en Judith Meulendijks.
Volgens hun manager, Peter Blommaert van Dunlop Slazenger, is het niet realistisch meer ervan uit te gaan dat de vier bij het toernooi hun opwachting maken.
Nederland speelt dinsdagavond de eerste wedstrijd van de EK tegen IJsland. Het toernooi duurt tot en met zondag.
"Ik heb de afgelopen dagen steeds contact gehad met de bond en vanochtend ook weer. Maar het standpunt van de sponsor is niet veranderd. Er zit geen beweging in. Het is daarom niet realistisch meer om ervan uit te gaan dat ze toch nog gaan meedoen", zegt Blommaert.
Volgens de manager heeft Yao Jie ook een uitnodiging gekregen om mee te doen aan een prestigieus toernooi in Indonesië. "Daar gaat ze donderdag waarschijnlijk naar toe. Bovendien is Meulendijks nu nog steeds aan het trainen in Denemarken. Het is heel jammer. Deze situatie kent zeker geen winnaars."
De vier spelers worden bij de EK verplicht om te spelen met materiaal van de sponsor van de bond, maar ze willen echter trouw blijven aan hun eigen geldschieter. Ze verloren vorig jaar een kort geding om de vrijheid van materiaalkeuze te houden. Maar er loopt nog een bodemprocedure.
Technisch directeur Martijn van Dooremalen van de badmintonbond heeft de afgelopen weken steeds een slag om de arm gehouden. "Maar het zou mij wel verbazen als ze nu nog binnen stappen, al zou ik wel verheugd zijn. Maar ze hebben ons aanbod afgewezen en hebben de afgelopen dagen ook niet meegetraind."
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over landenteams
- Nederlandse badmintonners plaatsen zich voor EK Gemengde Teams 2023 - Badminton Nederland
- Nederlandse badmintonners kloppen ook Israël in Haarlem - Badminton Nederland
- Nederland verslaat Italianen in kwalificatie EK Gemengde Teams 2023 - Badminton Nederland
- Kwalificatiegroep EK Mixteams 2023 in Haarlem - Badminton Nederland
- Nederland verliest nipt van Frankrijk op EK - Badminton Nederland