Badmintonclub Schollevaar: Presteren en plezier maken

Badmintonclub Schollevaar: Presteren en plezier maken

Badmintonclub Schollevaar kende een bijzonder succesvol seizoen met titels voor team 1, team 3 en team 9. De Capelse hoofdmacht promoveerde naar de tweede divisie.

clubzoeker

Maak kennis met Joshua Donker!

De opmerkelijke successen mogen niet los gezien worden van de filosofie van de vereniging, stelt hoofdtrainer André Meijer. "We combinatie het groeien naar een topsportmentaliteit met breedtesportvisie", zegt hij. "De slogan van de club is niet voor niets dat 'plezier en presteren hand in hand gaan'. Daarom is het kampioenschap van team 9 net zo welkom en belangrijk als de titels van team 1 en 3."

Het bijzondere van Schollevaars prestatie is dat het grootste deel van de spelers uit de eigen jeugdopleiding afkomstig is. Al vroeg worden de talenten voor de leeuwen gegooid en klaargestoomd voor de seniorencompetitie. Keerzijde daarvan is dat de grootste talenten worden weg gekaapt door de grotere verenigingen uit de regio.

Het fundament van toekomstige badmintonsuccessen wordt al gelegd bij de jeugdafdeling waar de trainers Anis Lekransy en Herbert Hiert al jaren actief zijn en er voor zorgen dat de jeugd geruisloos bij de senioren instroomt. "Aan de jeugd wordt bijzonder veel aandacht gegeven", weet Meijer. "Zo trainen alle jeugdspelers naast de zaterdagochtend allemaal ook op een doordeweekse avond."

Dit jaar zijn zowel Soraya de Visch Eijbergen (oud-Nederlands Kampioene), die een aantal talentvolle spelers uit de seniorenselectie extra training geeft, als wel haar moeder Christina de Visch Eijbergen, die aan de is slag gegaan met een talentvol jeugdgroepje, toegevoegd aan de trainersstaf. Daarnaast verzorgt André Meyer op vrijdag twee uur lang de training op Schollevaars Talenten Campus, waar de talentvolle jeugd van diverse leeftijden traint.

"De meeste van de huidige selectiespelers heb ik als jeugdlid op 8- of 9-jarige leeftijd binnen zien komen. Ik heb ze toen al getraind en al die tijd zijn de meeste bij Schollevaar gebleven. Elk jaar zijn er wel weer talenten die opkomen, dat maakt het zo leuk bij Schollevaar", aldus trainer Andre Meyer. "Dit geeft ons een eigen identiteit en binding met alle leden van de club."

door Jan Timmer

Handige informatie over badminton

In deze kennisbank over badminton vind je uitleg over badmintontermen, leggen we spelregels uit en beantwoorden we badmintonvragen.

Reacties
StudentenlevenStudentenleven

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.

27 april 2025

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…

26 april 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.

11 april 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.

10 april 2025

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!