Het laatste nieuws
Het laatste nieuws
 
 

Hoe staat Nederland er voor?

In een paar van de reacties werd er gesteld dat Nederland het best wel goed doet en dat we goed mee draaien met de andere landen van Europa.

LET OP: De verantwoordelijkheid voor de inhoud en publicatie van dit artikel ligt bij de oorspronkelijke auteur.

In de laatste Clear! stond dat we de de aansluiting met de top weer hebben gemaakt. Mijn water verklapte me dat er hier sprake moest zijn van een misverstand, want dit komt in zijn geheel niet overeen met wat ik lees op bijvoorbeeld de site van de World Badminton Federation.

Vanavond heb ik dus alle stukken eens bij elkaar gepakt en heb het een en ander op een rijtje gezet, meten is weten en de cijfers liegen niet. In de afgelopen 20 EK's voor landenteams heb ik alle landen die bij een deelname in de top 5 kwamen punten gegeven. Nummer 1 kreeg 5 punten en nummer 5 natuurlijk 1. Het overzicht was dan:

  • Denemarken 92 punten
  • Engeland 77 punten
  • Zweden 52 punten
  • Nederland 29 punten
  • Duitsland 18 punten
  • Rusland 13 punten
  • Schotland 7 punten
  • Polen 6 punten

Let wel: het gaat hier om een overzicht van 20 toernooien en gaf dus niet zo'n goed overzicht van de huidige stand van zaken. Dus heb ik de world ranking (WR) erbij gepakt en heb daar een zelfde soort puntentelling op los gelaten.

Ik heb de ruime norm genomen van wat we de top noemen en heb de top 50 bekeken. Ik heb ook Nederland opgedeeld in twee groepen, de 4 spelers die buiten de selectie staan (NL1) en de spelers die nu in de selectie zitten (NL2). In het eindresultaat heb ik ze weer bij elkaar gezet om echt een overzicht van landen te kunnen maken. Deze telling heb ik voor ieder onderdeel gemaakt, zodat je ook kan zien waar we sterk en waar we zwak zijn als land.

herenenkeldamesenkelgemengddubbel
1. Denemarken 3351. Rusland 2011. Denemarken 236
2. Engeland 1552. Nederland 1 1622. Engeland 185
3. Nederland 1 1383. Bulgarije 1563. Polen 155
4. Frankrijk 1224. Duitsland 1464. Duitsland 151
5. Duitsland 855. Denemarken 955. Rusland 134
6. Polen 766. Frankrijk 906. UKR 81
7. Spanje 537. Engeland 687. Frankrijk 69
8. Ierland 518. Schotland 658. Ierland 54
9. Finland 509. Polen 539. Schotland 25
10. Nederland 2 010. Nederland 2 010. Nederland 1 en 2 0
herendubbeldamesdubbel
1. Denemarken 2901. Rusland 240
2. Rusland 1922. Denemarken 213
3. Engeland 1393. Duitsland 163
4. Nederland 2 1254. Engeland 152
5. Duitsland 825. Bulgarije 95
6. Polen 726. Nederland 2 87
7. UKR 507. Frankrijk 74
8. Nederland 1 08. Zweden 72
9. UKR 51
10. Nederland 1 0

Landenoverzicht totaal over 5 onderdelen:

  • 1. Denemarken 1169
  • 2. Rusland 767
  • 3. Engeland 699
  • 4. Duitsland 627
  • 5. Nederland 1 en 2 512
  • 6. Polen 356
  • 7. Frankrijk 355
  • 8. Nederland 1 300
  • 9. Bulgarije 251
  • 10. Nederland 2 212
  • 11. UKR 182
  • 12. Ierland 105
  • 13. Schotland 90
  • 14. Spanje 53
  • 15. Zweden 72
  • 16. Finland 50

Wat zeggen deze cijfers? Dat Nederland nog een beetje meetelde als we alle spelers tot onze beschikking hebben, maar de vier spelers die niet in de selectie zitten nemen wel 58,6% van de punten voor hun rekening tegen de rest van de selectie 41,4%. (Dat zijn 6 spelers, want die staan in de top 50). De opmerking in de Clear! dat we weer aansluiting hadden met de top had geen betrekking op deze 6 spelers, het ging in hier om andere spelers in de nationale selectie.

Als we de huidige nationale selectie als geheel nemen, staan ze tussen Bulgarije en UKR in op plaats 9 van Europa. En dit is dus mét de 6 spelers uit de telling van hierboven. Zonder deze 6 spelers komen we helemaal niet voor in de top 15 van Europa, dus over welke aansluiting hebben we het hier nu?

Vraag jezelf nu nog eens af of we het wel aardig doen in Nederland en geeft dan aan waar dat uit zou blijken. Ik zie dat we een enkele speler hier en daar hebben die zich kan meten in Europa, maar als land stellen we zeer weinig voor als we de vier niet-Yonex-spelers niet hebben.

Het lijkt me nu wel leuk om eens te gaan uitzoeken wat de verschillende landen in Europa aan kosten hebben voor hun spelers om de plaatsen 1 tot en met 10 te kunnen bezetten in de landenlijst. Ik denk dat we dan helemaal gaan schrikken. In Nederland gaat 100% van het geld naar 41,4% van de prestaties: dat is nóóit te rechtvaardigen en het is totaal onverkoopbaar.

Ron Daniëls

Toevoeging van Maurits

LandPuntenInwoners*1.000Score
Denemarken11695.5650,210
Bulgarije2517.1490,035
Nederland51216.7830,031
Ierland1054.6230,023
Groot Brittannie78962.6190,013
Finland505.2550,010
Polen35638.4640,009
Zweden729.0740,008
Duitsland62782.2830,008
Frankrijk35564.7680,005
Rusland767141.8500,005
Oekraine18246.0080,004
Spanje5346.5060,001

door

via Ron Daniëls

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Je ontvangt enkele keren per jaar een speciale update!

Over de auteur: Ron Daniëls

Je zou denken dat hij alleen hard kan schreeuwen, maar Ron weet vaak de juiste snaar te raken. Misschien daarom wel bekend en berucht tegelijk?

vorig artikel

Winst in Maleisië voor Dicky Palyama

7 jaar geleden

volgend artikel

Dicky Palyama dramatisch onderuit in Maleisië

7 jaar geleden

Wat vind jij? Er zijn al 6 waarderingen!

Reacties

+

› lees onze huisregels

Over de auteur: Ron Daniëls

Je zou denken dat hij alleen hard kan schreeuwen, maar Ron weet vaak de juiste snaar te raken. Misschien daarom wel bekend en berucht tegelijk?

TEST

Meer nieuws