De theorie van de one inch punch is perfect te gebruiken in onze sport bij alle situaties waarbij je de shuttle op het voorste gedeelte van de baan neemt, dus in lobs, drives en in verdedigende slagen.
De focus ligt vooral bij het alleen maar naar voren bewegen van je racket zonder je racket als voorbereiding naar achter word gebracht. De kracht komt volledig uit een korte extention beweging van je onderarm in verhouding tot je bovenarm. Dit alleen geeft al voldoende kracht om de shuttle ver over de achterlijn te spelen. Het moeilijke van deze techniek is dan ook niet de kracht die er mee wordt ontwikkeld maar juist het controleren van deze kracht. De minimale beweging geeft een kort raakmoment met totaal geen inleidingbeweging die je traditioneel ziet bij een lob. Het racket wordt traditioneel in een lange baan van achter naar de shuttle toe gebracht waarbij de kans op fouten natuurlijk veel kleiner is.
De techniek is verder uit te breiden tot het verpakken van de grip 'met de klok mee' om bijna een slicebeweging over de shuttle heen te maken wat een snelle duik van de shuttle tot gevolg heeft en dus een aanval van de tegenstander bijna onmogelijk maakt. Het gevolg is dat de tegenstander gedwongen is driveslagen als aanval te kiezen. Je kan met deze lobtechniek dus de steilheid van de returnslag van de tegenstander veel verder naar het achterveld brengen of juist vanuit je eigen middenveld het tempo van de rally opvoeren door de shuttle in zijn baan te onderscheppen en sturend spel aan je tegenstander op te leggen.
Het spreekt vanzelf dat als je de grip verpakt en je een slice bewegingen over de shuttle heen wil maken het raakvlak van het racket ten opzichte van de shuttle nog kleiner wordt en het dus nog weer wat moeilijker wordt de shuttle goed te raken. (Het racketblad is 20 cm breed en wanneer je de grip verdraaid met de klok mee verklein je de breedte-oppervlakte van het blad met wel 10 cm. Je moet de shuttle dus wel heel erg precies in het midden van je blad kunnen raken om fouten te voorkomen.) Het verpakken van de grip kan ook worden gebruikt om met opzet de shuttle tegen de netband te spelen, het moedwillig tegen het net spelen van de shuttle is een vast onderdeel van mijn training en wordt vaak nog gezien als geluk maar is dat helemaal niet want dit soort van geluk kan je gewoon trainen.
Het spelen van deze korte slag techniek heeft natuurlijk ook een schijnbeweging effect enkel en alleen al omdat je helemaal niets laat zien aan de tegenstander in de vorm van voor bewegingen. Door het invoeren van een kleine schouder beweging voor het slagmoment krijg je de bekende Peter Gade slag van een getrokken long-line lob waar de schijn een cross-lob suggereerde.
Naast het verpakken van de grip werken we ook veel met het versnellen van de slag voor drivesituaties. Hier pakken we de shuttle iets hoger dan in de situatie van de lob en maken nu gebruik van een terugtrekbeweging van het racket. Deze techniek heeft een ander focus punt in de slagbeweging. Daar waar we in de lob alleen maar gebruik hoeven te maken van een voorwaartse beweging om de shuttle met een minimale beweging naar de achterlijn te sturen, wordt de beweging nu gevolgd door een snelle en extreem korte terugtrekbeweging zodat het raakmoment komt te liggen bij het nazwieppunt van het racket. Het is het beste te vergelijken met het knallen van een zweep of het slaan met een handdoek waar je ook gebruik maakt van de nazwiep. Het knallen van een zweep geeft een supersonisch moment: het puntje van de zweep gaat in werkelijkheid even door de geluidsbarrière en gaat dus sneller dan mach 1 voor een zeer kort moment. Een racket is te stijf en te kort om ook maar in de buurt te komen van mach 1, maar kan op het raakpunt van de doorzwiep wel een veel hogere snelheid bereiken dan bij een eenvoudige voorwaartse beweging. Bijna alle spelers van enig niveau doen dit ook bij het spelen van een driveslag waarbij extra snelheid moet worden gemaakt. Je kan dat ook duidelijk zien bij highspeed camera-opname van badminton. Het probleem is dat veel trainers niet bewust zijn van het gebruik van deze techniek en het dus ook in de uitleg niet vertellen.
Tactiek
Er is ook nog het tactiekgedeelte van deze techniek, want het is afhangkelijk van het type voetenwerk dat je gebruikt welke techniek je gaat toepassen. Je zult bijvoorbeeld geen snelle vlakke cross-lob spelen als je op je BH-kant met rechts bent overgestapt. Over het voetenwerk wil ik graag een apart artikel schrijven omdat het erg veel informatie betreft.Je moet deze techniek niet zien als basistechniek, dat is het namelijk niet. Het is een extra mogelijkheid voor het spelen van aanvalsspel en je moet het dus op het juiste moment gebruiken. De lob zoals we die vandaag op de training leren is wel degelijk een vast onderdeel van het spel en wordt zeker in de opbouw en de minder snelle spelmomenten vaak toegepast. Het gaat hier om het versnellen van het spel om de tegenstander onder druk te zetten of juist om gebruik te maken van een zwak moment in het spel van de tegenstander en de druk op te voeren.
Ron Daniëls
Reacties 11
Na iets meer nadenken is het denk ik toch het midden van de netband die ik als eerste raakte.
Wel leuk dat je dat ook gezien hebt.
Je moet trouwens niet een drive slaan met een Yonex Mavis 300 Slow shuttle en dan je racket te snel terug brengen vanwaar deze vandaan kwam, anders gaat deze door de teruggaande slag weer de andere kant op. Dit heb ik wel een paar keer mee gemaakt met zowel mijn forehand als backhand drive. En die drive-slag sla je natuurlijk zo hard mogelijk tegen die nylon shuttle.
Eén keer was had ik deze nog eens uitgebreid met een extra terugslag, die shuttle gaf ik eerst een drive met mijn forehand, toen met mijn backhand, toen weer met mijn forehand. Die shuttle moest toen toch de andere kant op, dus ik dacht: ik probeer het nog een keertje en het lukte.
Misschien een leuke oefening: iemand geeft één keer de shuttle aan en je kan je drive blijven oefenen.
Dagmar, een leuk verhaal en herkenbaar wat alles wat mogelijk is heb ik denk ik wel een keer voorbij zien komen op een training. Het zo leuk zijn als meer spelers deze dingen zouden willen beschrijven zoals jij dat heb gedaan
Een zeer interessant verhaal Ron. Leuk om eens op een video te zien.
Vroeger (ca. 13 jaar geleden) is het mij één keer gelukt om een netdrop te spelen, die aan de andere kant van het net over het net ging na veel twijfelen.
Ik speelde de netdrop aan de rechterkant van het net vanuit de voorste service lijn. Deze landde in het midden van de netband, twijfelde een paar keer of deze er over wilde gaan, schoof terug naar beneden naar de netband, schoof door naar het midden van het net over de netband, twijfelde weer een paar keer en schoof door naar de linkerkant van het net. Na weer een paar keer twijfelen, rolde de shuttle over het net. Telkens bleef de shuttle aan mijn kant van het net, totdat deze aan de linkerkant er over ging.
Het was een Yonex Mavis 300 Slow shuttle (nylon dus) en een zeer gladde geplastificeerde netband bij Leusder BC.
Probeer dat maar eens op video te krijgen. Ik heb het nooit meer gezien. Dat soort dingen vergeet je niet snel meer.
Ge-edit: volgens mij, na iets meer nadenken, was het toch het midden van de netband die ik als eerste raakte.
Ik ben vandaag wat aan het proberen geslagen want ik wilde het net raken als video bij dit stukje gaan zetten, de eerste opname waren niet best dus we doen het morgen nog een keer. Maar er kwam wel iets leuks uit de eerste opname, namelijk bij onvoldoende met de klok mee draiiene van de grip vallen de shuttles op de eigen helft terug als ze nhet net raken. Je moet dus echt gebruik maken van de grip om via de net band de shuttle over het net te krijgen.
Inderdaad lang geleden dat er een "normaal" stuk op de site staat. Nu de verkiezingen achter de rug zijn en de rechtzaak hopelijk snel voorbij is hoop ik dat er vele stukken als deze zullen volgen.
Ik heb zelf ervaren (bij Ron en Ronald) hoe het verhaal in de praktijk is. Het ziet er redelijk simpel uit als iemand het voordoet, maar wanneer je het zelf moet doen blijkt het anders te zijn, maar wel effectief als je het eenmaal kan.
Voor Luc: http://www.youtube.com/watc...
Dit is een klein deel van wat er beschreven staat, van het verpakken van je grip en de stoot beweging!
Hey Ron,
eindelijk terug een artikel dat in essentie over onze sport gaat. Niet dat heel het gedoe rond de bodemprocedure niet belangrijk is, maar de nadruk lag de laatste tijd alleen maar daarop. Het is leuk vast te stellen dat er terug artikels verschijnen met technische en tactische inhoud. Laten we hopen dat meer trainers je voorbeeld (terug) gaan volgen.
Ik ben het eens met wat je schrijft. Al zet je heel veel informatie in een klein stukje. Een video lijkt me een heel goed voorstel want soms is het twee keer nadenken en lezen om te elk iets dat je neerschrijft te begrijpen. Voor vele mensen is het ook 'nieuw' en dus niet zo eenvoudig om dit uit tekst visueel voor te stellen. Als je hulp nodig hebt bij het maken van de video hoor ik het graag.
Het gebruik van de one-inch punch is voor de doorsnee badmintonner het meest van toepassing in de drive slagen. Hier merk je het zweepeffect het duidelijkst (los-knijp grip en gebruik maken van de snelheid die de shuttle al heeft), en heeft het ook de grootste impact op spelkwaliteit (van de gemiddelde badmintonner )
Hey Ron,
eindelijk terug een artikel dat in essentie over onze sport gaat. Niet dat heel het gedoe rond de bodemprocedure niet belangrijk is, maar de nadruk lag de laatste tijd alleen maar daarop. Het is leuk vast te stellen dat er terug artikels verschijnen met technische en tactische inhoud. Laten we hopen dat meer trainers je voorbeeld (terug) gaan volgen.
Ik ben het eens met wat je schrijft. Al zet je heel veel informatie in een klein stukje. Een video lijkt me een heel goed voorstel want soms is het twee keer nadenken en lezen om te elk iets dat je neerschrijft te begrijpen. Voor vele mensen is het ook 'nieuw' en dus niet zo eenvoudig om dit uit tekst visueel voor te stellen. Als je hulp nodig hebt bij het maken van de video hoor ik het graag.
Het gebruik van de one-inch punch is voor de doorsnee badmintonner het meest van toepassing in de drive slagen. Hier merk je het zweepeffect het duidelijkst (los-knijp grip en gebruik maken van de snelheid die de shuttle al heeft), en heeft het ook de grootste impact op spelkwaliteit (van de gemiddelde badmintonner )
Zeker een mooi/interessant artikel,.
Ook een zeer goed voorbeeld Bruce Lee,..
Een legende,..
Aangezien ik ook een groot idool ben van Bruce Lee en niet te vergeten Jet Li en de andere aziaten dan zie ik en constateer ik ook dat de raakpunt duidelijk is veranderd.Wat ook Dhr. Ron Daniels beschrijft, kan je zeker in het sport badminton toepassen alleen het vergt een heel hoop concentratie en timing en vooral de kracht en techniek
ontwikkeling,..
men gebruikt de duim en de wijsvinger en de laatste drie vinger als ondersteuning.En zoals ook in het badminton gebruikt men ook in de gevechtsporten verschillende grips.Dit alles is te trainen,..
Er was enkele jaren geleden tijdens een VBO cursus een Aziatisch trainer/speler/coach die deze techniek voordeed.
Hierbij wil ik wel duidelijk aangeven dat niet alles na te doen of over te nemen is.
Gr.
The_Coach_24
Zat al weer lange tijd uit te kijken naar een technisch stuk.
Interessante materie.
Hallo Luc, er ligt een verzoek om een aantal trainings video's te maken voor badminton in Nederland. Niet alleen over dit gedeelte maak ook over meer algemene training van voetenwerk en slagen techniek. Dus ik hoop dat we er binnen kort uit zijn en we kunnen beginnen met het opnemen van wat techniek video's
Wederom een interessant artikel Ron!
Ik weet niet of je de mogelijkheden er toe hebt, maar ik zou het wel interessant vinden om bij dit soort artikelen een filmpje erbij te hebben ter verduidelijking. Het goed kunnen vertalen van wat hier op papier beschreven staat naar het ook werkelijk doen zou door een filmpje erbij misschien makkelijker gaan.
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.