Unfortunately, this whole event wasn't televised on the Dutch television. While these Asian badmintonstars were playing one of the best matches ever seen, Eurosport 2 was broadcasting a game of dominoes.
\n\nIn this essay, I would like to show how badminton is being under-appreciated by the Dutch media. There are more than 55.000 players registered with Badminton Nederland, the Dutch badminton association. This is not comparable with the football association (more than 1 million members) or the tennis association (around 700.000 members). These sports are much more seen on television or in newspapers. The question is, do these sports obtain more broadcasting time due to the larger number of people playing these games or the other way around? Probably these two influence each other.
\n\nAccording to a report from NOC*NSF, the overall coordinating Dutch sports organization, only 2.5 hours of the total 2.700 hours sport broadcasting time were spent on badminton. Football and tennis could respectively more than 900 hours and 200 hours be seen on television. These differences are enormous.
\n\nIn sum, it's my opinion that badminton is much too little broadcasted on Dutch television. Tournaments from all over the world are broadcast on www.badmintonworld.tv. This website is really worth visiting. Search especially for the final between Lin Dan and Lee Chong Wei. Then you can judge yourself.
\n\nPepijn de Lange
\nKlas VWO 5B
\nLyceum Bisschop Bekkers
\nEindhoven

Reacties 7
@a793ad33879b31c6c153f41c3b3e7c5e:disqus - Die dingen spelen natuurlijk mee. Maar ook voor deze perikelen met het Yonex-contract werd badminton naar mijn mening te weinig uitgezonden. Ik vind het onbegrijpelijk dat wereld- en Europese kampioenschappen nooit te zien bij de NOS. Ook van het op dit moment in Amsterdam gehouden EK voor teams zijn geen videobeelden te vinden op de NOS-website. Dit betekent dat er dus ook geen beelden op televisie zijn geweest. Alle fragmenten worden volgens mij ook op internet gezet.
@2c8ddfd91f0f56f7950ad47bf6d895f4:disqus - 'Dat' zit sinds dit jaar op een lyceum, na een naamsverandering bij ons op school. Eurosport valt inderdaad niet onder de Nederlandse media. Toch zie ik dit als een uitstekende zender om badminton uit te zenden. Ik betreur het dat geïnvesteerd wordt in dit soort vreemde sporten (zoals bijvoorbeeld domino's) en dat het badminton volledig wordt genegeerd. Sporten als snooker en skiën zie ik niet als betere sporten dan badminton, en krijgen toch veel meer aandacht.
Het rapport wat ik gebruikt heb bij deze essay komt van badmintoninfo.nl (http://badmintoninfo.visual.... Hier zijn alle gegevens terug te vinden. Zo blijkt het grootste deel van de 2,5 uur uit reportages te bestaan. Dat is natuurlijk minder leuk om te kijken dan wedstrijdverslagen.
@b1156a47239d6724641fed8d0f3f095d:disqus - Bedankt!!
Om niet te vergeten dat het natuurlijk wel een terecht onderwerp is alhoewel je het beter met schaatsen en wielrennen had kunnen vergelijken en hun ledentallen die helemaal belachelijk veel zendtijd krijgen in vergelijking. Die 2.5 uur zal wel via NOS.nl zijn geweest dan want zo veel is er echt niet op tv geweest?
Daarnaast krijgen teamsporten vaker voorrang ...
En dat zit op het lyceum :D? Oja: onderwijs nieuwe stijl ;)
Eurosport valt niet eens onder Dutch media ...
Hi Pepijn, heeft voornamelijk met het gebrek aan professionalisme en kennis van marketing bij de badmintonbond te maken. Daarnaast heeft de bond een grote fout door zijn de bij het grotere publiek bekende badmintonhelden af te schieten en uit de selectie te verbannen vanwege een Japans logo en wat Japanse Yen. De sportmedia hebben is dit natuurlijk opgevallen en nemen onze sport niet meer serieus aangezien het Nederlandse badminton het badminton zelf ook niet serieus neemt.
Wereldrecordpoging Guinness World Records Dubbelspel Badminton
30 juni / 1 juli 2012 Sporthal Ussenstelt te Oss
Op zaterdag 30 juni en zondag 1 juli 2012 zullen 4 badmintonners een poging gaan wagen om het Wereldrecord Dubbelspel Badminton zoals vermeld in het Guinness Book of Records, te verbeteren. Het huidige record staat op 28 uur en 37 seconden en het doel is om dit naar 30 uur te brengen!
Roy Reijbroek, Pepijn de Lange, Dirk Terpstra en Jelte Schlatmann (+ reservespeler Rick Steuten) zullen namens de Noord-Brabantse Badminton Jeugdselectie deze recordpoging gaan wagen. Behalve vermelding in het Guinness Book of Records wordt ook als doel gesteld zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel KIKA.
Tijdens de recordpoging zullen er diverse activiteiten plaatsvinden. O.a. demonstraties van diverse sporten, muziek door DJ, badmintonstand, gamehoek, lotenverkoop met kans op mooie prijzen. De opening zal plaatsvinden door een bekende Nederlander.
Leon Florentinus namens de NBBJ: “De NBBJ en KIKA matchen uitstekend met elkaar. De NBBJ streeft op sportief gebied naar het beste voor onze kinderen terwijl KIKA dit ook doet maar dan op het medisch verzorgende en met name onderzoekende gebied. De participatie van KIKA in deze is dan ook niet meer als logisch.”
Hulde, Pepijn!
mooi essay!
Groet, Jan van Riel
Noot: Pepijn is een van de vier deelnemers aan de wereldrecordpoging dubbelspel in juli in Oss. Be there!
It's because badminton sucks
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.