Nieuwe koers Badminton Nederland: eenmalig €200.000

Nieuwe koers Badminton Nederland: eenmalig €200.000

Met grote waardering voor de opstellers van de toekomstvisie voor Badminton Nederland bieden wij u het visiedocument A Clear Future aan en daarbij ons voorstel voor de uitwerking en financiering.

Een visie waar wij achter staan, omdat het in feite een uitwerking is van de ervaringen die wij als bestuur op deden in de afgelopen periode. Maar nu gebundeld, inzichtelijk, realistisch qua fasering, toetsbaar qua uitvoering, maar bovenal gericht op het nieuwe denken dat noodzakelijk is om de toekomst van onze sport veilig te stellen. En dat onder het motto 'samen verenigen, één doel, één streven', waarbij we bij onszelf moeten beginnen.

Als u zich op voorhand al afvraagt, waarom heeft dit plan meer kracht of kans op succes dan rapporten uit het verleden?, is ons antwoord simpelweg: we hebben het samen gedaan, het is een visie opgesteld door mensen die dagelijks op de werkvloer van badminton spelend Nederland staan, daarbij ondersteund door hun professionele achtergrond. Tot stand gekomen met behulp van tal van reacties uit het veld, NOC*NSF, collega bonden, de ervaringen van onze Regiomanagers en u als Afgevaardigde. Wij nodigen u dus uit om vooral door te lezen.

Wellicht goed eerst terug te blikken op hetgeen hieraan vooraf ging.

Medio 2013 startte het bestuur met de kerntakendiscussie 'waar ligt de toekomst van Badminton Nederland?'. Samen met NOC*NSF organiseerden we eind 2013 enkele roadshows door het land om vooral te luisteren. Vervolgens werd op de bondsvergadering van 1 februari jl. het daaruit voortkomende visiedocument kerntakendiscussie goedgekeurd. Daarna kregen wij van uw vergadering groen licht om met de werkgroepen een vertaling te maken van de ervaringen die wij als bestuur hadden opgedaan bij tal van inspirerende ontmoetingen in het land, tijdens toernooien, de Week van het Badminton, de roadshows of informele ontmoetingen, met verenigingen, individuele sportbestuurders, Regiomanagers, met u als Afgevaardigde.

Deze kerntakendiscussie is een principiële discussie over de toekomst van Badminton Nederland, kijkend naar maatschappelijke ontwikkelingen die blijken uit gewijzigd consumentengedrag, met een geconstateerde kloof tussen verenigingen en de bondsorganisatie in zijn huidige structuur, waarbij er geen vanzelfsprekendheid meer bestaat om zich aan te sluiten bij een landelijke bond.

Vervolgens hebben wij een aantal collega-badmintonners bereid gevonden plaats te nemen in de werkgroepen. Opdracht was om dat scala aan opvattingen, ideeën, opties, te vertalen naar een uitgebreide toekomstvisie, welke thans voor u ligt. En terugkijkend op het proces van totstandkoming, met tussenrapportages aan u en ons bestuur, kan niet anders geconcludeerd worden dat er gedegen werk is geleverd. Waarbij kwaliteit en inhoud boven snelheid gingen.

De boodschap is helder: Samen verenigen, één organisatie, één doel, één streven. Bestuur en werkorganisatie, ga het land in, laat zien waar je voor staat , maak je dienstbaar en win het vertrouwen terug. Dicht kloven, stimuleer, daag uit, maar bovenal verbind!

Maar met alleen het opschrijven van deze visie zijn wij er zeker nog niet. De uitdaging ligt in de vertaling naar zichtbare resultaten voor de badmintonsport.

Zoals de voorzitter van de bondsvergadering laatst zei: 'mooi plan, maar wie van u stapt op maandagochtend in de auto om die resultaten te gaan realiseren?' Het antwoord van ons bestuur is dat we dat met zijn allen zullen moeten doen, dus samen met u, met de medewerkers van het bondsbureau, de vrijwilligers en met een ieder die onze visie onderschrijft. Samen bewegen en op een nieuwe manier denken om de noodzakelijke cultuurverandering te realiseren. Wij willen benadrukken dat intern, binnen het bondsbureau, onder leiding van het nieuwe bureauhoofd, deze beweging al is ingezet en grote stappen zijn gemaakt. Als bestuur hebben wij grote waardering daarvoor.

Ook in het voorgestelde implementatietraject staat het 'nieuwe denken', nodig voor de cultuurverandering richting "samen verenigen' centraal. Het betreft ons bestuur, de werkorganisatie, uw bondsvergadering, de regiomanagers, maar zeker ook de besturen van alle verenigingen, van competitief tot recreatief en van eredivisie tot laagste divisie. Immers, we moeten zorgen dat het Huis van Badminton Nederland in al zijn geledingen stevig wordt neer gezet, eigentijds en onderscheidend. Waarbij 'ja, maar...' geen optie meer is!

A Clear Future biedt handvaten om binnen alle geledingen van de badmintonsport gefaseerd een aantal bewegingen in te zetten. Als bestuur hebben wij daaruit als start van het implementatietraject een aantal deelprojecten benoemd, met bijbehorende kostenindicatie en een voorstel voor financiering, waaraan wij de komende periode graag gezamenlijk invulling willen geven.

A CLEAR FUTURE: DE UITWERKING

De stip aan de horizon

Badminton, als life sport, dient in al zijn verschijningsvormen, uitgerold te worden over heel Nederland, onder het motto 'Fast, Fit en Fun'. De badmintonner staat daarbij centraal en de bondsorganisatie staat voor de kernwoorden 'samen, simpel en sterk'!

Plan van Aanpak

We willen gezamenlijk en gefaseerd in een dynamisch traject toewerken naar deze stip op de horizon door samen te verenigen en via de vereniging de badmintonner centraal te stellen. Daarvoor is overall een traject van cultuurverandering en bestuurlijke vernieuwing noodzakelijk. Het bondsbestuur neemt hierin als collectief het voortouw, ondersteund door het bondsbureau en middels het inzetten van externe expertise van een veranderingsdeskundige.

Op hoofdlijnen hanteren we hierbij de volgende uitgangspunten:

  • de badmintonner centraal
  • lokaal ondersteunen
  • effectieve producten
  • verbetering promotie
  • topsport als katalysator
  • bestuurlijke en organisatorische vernieuwing
  • implementatietraject

De uitdaging ligt dus in de vertaling van onze visie in zichtbare resultaten voor de badmintonsport. Om het implementatietraject uiteindelijk te kunnen laten slagen zullen we gefaseerd een aantal stappen moeten nemen. Voor de eerste fase tot medio 2015 is daarom een aantal deelprojecten benoemd, waarbij op korte termijn gestart kan worden met de uitvoering. Per deelproject zal een projectopdracht en doel worden meegegeven en zal er een bestuurlijke aanjager worden aangewezen. In een vervolgstadium zal een projectleider verantwoordelijk zijn voor de uitvoering en zullen verschillende stakeholders betrokken worden.

Hieronder volgt een beknopt overzicht van de verschillende deelprojecten:

Deelproject nummer 1 "Herinrichten van het Bondsbureau Nieuwe Stijl"

  • Projectopdracht: in nauw overleg met de bestuurlijke aanjager(s) en het bureauhoofd van Badminton Nederland zorg dragen voor:
    • 1. het verder ontwikkelen van het ingezette 'nieuwe denken' om binnen het bondsbureau de gewenste cultuurverandering te bewerkstelligen richting het samen verenigen
    • 2. het aanstellen van meerdere accountmanagers
    • 3. het aanstellen van bestuurlijke accountmanagers voor de verschillende regio's en clusters van verenigingen
    • Bestuurlijke aanjager(s): Rémon Verbeek, Karin van der Valk en Clemens Wortel
  • Primaire randvoorwaarde: het aanstellen van een tijdelijke veranderingsdeskundige die naast de overall cultuurverandering de transitie van het bondsbureau vorm geeft. De veranderingsdeskundige adviseert en legt verantwoordelijkheid af aan het bondsbestuur
  • Kosten: zie financieringsvoorstel
  • Let op: de winkel blijft tijdens de verbouwing gewoon open!
  • Opleverdatum: juni 2015

Deelproject nummer 2 "Heroriëntatie regio's"

  • Projectopdracht: in overleg met de Regiomanagers het herdefiniëren van hun rol, kijkend ook naar de eigenheid van de desbetreffende regio, de wijze van samenwerken met de nieuw te benoemen accountmanagers en bestuurlijke accountmanagers
  • Bestuurlijke aanjager(s): Karin van der Valk en Clemens Wortel
  • Kosten: reis- en vergaderkosten
  • Opleverdatum: juni 2015

Deelproject nummer 3 "Democratische besluitvorming"

  • Projectopdracht: in overleg met de Afgevaardigden een werkwijze vaststellen waarbij de verenigingen rechtstreeks en intensiever betrokken worden bij en geïnformeerd worden over het beleid, zonder verlies aan bestuurlijke slagkracht
  • Randvoorwaarde: het niet verloren laten gaan van dossierkennis en materiedeskundigheid
  • Bestuurlijke aanjager: Clemens Wortel
  • Kosten: reis- en vergaderkosten
  • Opleverdatum: juni 2015

Deelproject nummer 4 "Verbeterplan communicatie verenigingen"

  • Projectopdracht: het verbeteren van de communicatie in fysieke en digitale vorm tussen Badminton Nederland en de verenigingen, mede in relatie tot de komst van accountmanagers, bestaande en nieuwe ontmoetingsmomenten
  • Primaire randvoorwaarde: tijdelijk inzetten van expertise op het gebied van communicatie en marketing
  • Bestuurlijke aanjager: Marloes van Heteren
  • Kosten: zie financieringsvoorstel
  • Opleverdatum: juli 2015

Deelproject nummer 5 "Flagshipverenigingen"

  • Projectopdracht: het benaderen en instellen van (10) Flagshipverenigingen, op basis van een nader op te stellen verwachtingsprofiel en met een geografische spreiding in Nederland;
  • Primaire randvoorwaarde: dynamisch bestuur, uitstekend jeugdbeleid, idem trainersstaf, bereidheid tot kennisdeling
  • Bestuurlijke aanjager(s): Ger Tabeling en Karin van der Valk
  • Kosten: reis- en vergaderkosten
  • Opleverdatum: juli 2015

Deelproject nummer 6 "Verenigingsbezoeken"

  • Projectopdracht: het regionaal bezoeken van verenigingen en hen overtuigen van de nieuwe koers en de noodzaak daartoe, periodieke informele themabijeenkomsten in clustervorm, instandhouding van het Verenigingscongres
  • Bestuurlijke aanjager(s): individuele leden bondsbestuur
  • Kosten: reis- en organisatiekosten, kosten Verenigingscongres (in combinatie met badmintonevenement)
  • Opleverdatum: permanent

Deelproject nummer 7 "Contributiemethodiek"

    Projectopdracht: het instellen van een contributiemethodiek met voldoende draagvlak, passend bij de nieuwe uitgangspunten en met als primair uitgangspunt dat elk verenigingslid bondslid is
  • Bestuurlijke aanjager: Rémon Verbeek
  • Kosten: reis- en vergaderkosten
  • Opleverdatum: juni 2015

Deelproject nummer 8 "Sponsorbeleid"

  • Projectopdracht: het realiseren van een eigentijds sponsorbeleid, in overeenstemming met de nieuwe koers van A Clear Future en het uitrollen van sponsorproposities
  • Bestuurlijke aanjager: Marloes van Heteren
  • Kosten: reis- en vergaderkosten
  • Opleverdatum: N.B. grote delen van een sponsorplan/beleid zijn al beschikbaar

Deelproject nummer 9 "Topsportkader"

  • Projectopdracht: het instellen van een formele Topsportcommissie, te bemensen met ervaringsdeskundigen uit de wereld van topbadminton, na de evaluatie van de "Road to Rio"
  • Bestuurlijke aanjager: Ton Wijers
  • Kosten: reis- en vergaderkosten
  • Ondersteuning vanuit de technische staf
  • Opleverdatum: 2016

Algemeen tbv deelprojecten

  • Per deelproject projectleider benoemen
  • Ondersteuning vanuit het bondsbureau
  • Inbreng en/of deelname stakeholders
  • Inbreng en/of deelname afgevaardigden

Financiering

Een duidelijke koers en verandering zijn essentieel voor de (financiële) toekomst van de bond, maar een veranderingstraject brengt (eenmalige) kosten met zich mee, die zich in de toekomst zullen vertalen in toegevoegde waarde, een stabiele financiële situatie en op den duur meer opbrengsten.

Voor de financiering van de implementatie van deze deelprojecten stelt het bestuur voor om in 2015 een éénmalige bijdrage te vragen van €5 per lid.

In de financiële verantwoording zullen de ontvangsten uit deze éénmalige bijdrage en de uitgaven in verband met het implementatietraject gescheiden gehouden worden van de 'reguliere' inkomsten en uitgaven van Badminton Nederland. Hierdoor kan er goed zicht op gehouden worden dat de eenmalige bijdrage ook besteed wordt waarvoor deze bedoeld is.

De implementatiekosten van de deelprojecten zijn als volgt:

deelproject 1. Herinrichten bondsorganisatie 'nieuwe stijl' 85.000
a - inzetten veranderdeskundige / transitiedeskundige 65.000
b - analyse competenties i.r.t. gewenste situatie en ontwikkelpad 20.000
deelproject 2. Heroriëntatie regio's 2.000
deelproject 3. Democratische besluitvorming 2.000
deelproject 4. Verbeterplan communicatie verenigingen 85.000
a - inzetten o.a. communicatie-marketing expert 65.000
b - ontwerp en bouwen nieuwe website 20.000
deelproject 5. Flagships verenigingen 14.000
deelproject 6. Verenigingsbezoeken 10.000
deelproject 7. Contributiesystematiek 2.000
deelproject 8. Sponsorbeleid n.v.t.
deelproject 9. Topsportkader n.v.t.
Totaal implementatie deelprojecten 200.000

TOT SLOT

De toekomstvisie Badminton Nederland A Clear Future, heeft een lange weg van totstandkoming afgelegd. Opnieuw willen wij dank zeggen aan allen die mee hebben gewerkt, in het bijzonder de voorzitters van de werkgroepen Rien Caljouw, Remco Hol, Paul van Veen en Bram Reudink. Wij zullen graag gebruik blijven maken van hun opgedane ervaringen.

Als bestuur geloven wij zonder terughoudendheid in deze toekomstvisie en het voorgestelde implementatietraject. Wij hopen dat dit visiedocument u net zo heeft geïnspireerd en geënthousiasmeerd als wij en wij nodigen u vervolgens ook uit in te stemmen met onze voorstellen en samen met ons deze visie uit te dragen en mee te denken, bijvoorbeeld in een klankbordgroep, met de definitieve vertaling naar concrete uitvoeringsmaatregelen.

Vragen aan u als afgevaardigden:

  • 1. Kennis te nemen van het visiedocument A Clear Future
  • 2. In te stemmen met de voorgestelde uitwerking, plan van aanpak en implementatietraject
  • 3. In te stemmen met de voorgestelde financiering: een éénmalige bijdrage in 2015 voor het noodzakelijke implementatietraject van €200.000,- (€5 per lid)
  • 4. In te stemmen met betrokkenheid afgevaardigden:
    • a. de toekomstvisie onderschrijven en uitdragen
    • b. inbreng beschikbaar stellen tijdens het implementatietraject en uitvoering.

Samen op weg naar een gezonde toekomst voor de badmintonsport in Nederland!

Bestuur Badminton Nederland

Was getekend Clemens Wortel
Was getekend Ton Wijers
Was getekend Marloes van Heteren
Was getekend Karin van der Valk
Was getekend Ger Tabeling
Was getekend Rémon Verbeek

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 7

Remco Hol

Hallo Wim, wij hebben geen inhoudelijke bemoeienis over de financiering gehad. Daar wilden wij heel bewust niet aan. Wat vooral relevant is, is de value for money perceptie. Mensen zijn echt wel bereid om contributiegeld te betalen, mits er wat tegenover staat. De waardeperceptie moet anders, vooral beter. En daarbij is de bond aan zet, samen met de verenigingen, en dat omschrijven wij ook. En dienstbare en zichtbare bond, die in samenhang met de verenigingen opereert. En er wordt gesproken over bedragen (als ik het goed begrijp hier) in de orde van grootte van 1 gezellige avond aan een bar na badminton, als je het daar al mee red:-). Ik ben het met je eens dat de discussie over de wijze van financiering goed is, hoewel de bond wel duidelijk meer waarde wil en moet gaan bieden. Voor iedereen, van klein naar groot, van hobby tot de professionals. Overigens, er is een onderzoek onder verenigingen en leden geweest, waarin duidelijk behoeften en wensen naar voren zijn gekomen. In de finale werkgroep van 4 zaten drie voorzitters van verenigingen (een eredivisie), die ook het nodige veldwerk hebben verricht onder collega-verenigingen. Daarnaast hebben we ons oor te luister gelegd bij andere bonden, die zaken (soms al jaren geleden) voortvarend hebben aangepakt (Hockey, Tennis, Volleybal, Tafeltennis, Gym&Turn). Dit alles is verwoord in ons idee over de noodzakelijke verandering. Dus het komt niet allemaal zomaar vanuit het niets in een plan. Er is een duidelijke behoefte aan ondersteuning, en een meer zichtbare en lokaal actievere bond. Ook het productenpakket dient stevig naar gekeken te worden. Dank aan jeugdontwikkeling, het trainersgilde en de kosten van een opleiding, vrijwilligersbeleid, bestuurlijke ondersteuning verenigingen, hulp bij lokale promotie, etc etc. Direct zichtbare zaken voor verenigingen en badmintonners zelf.
Sorry, beetje meer verwoord dan je vroeg. Vlotte pen zo op maandagmiddag:-).

wim Top

Remco er moet een draagvlak zijn bij de verenigingen, hoe kom je er achter dat de verenigingen dit alles willen? en ook gaan betalen. Het is geen kwestie van geld maar van een goede verdeling van de bondsgelden tussen alle leden ,regio's,bondsbureau en topsport. Hier zouden vaste bedragen of percentages voor moeten worden vastgesteld. Je zal dan zien dat er met een begroting van 1,6 miljoen euro best veel mogelijk is als er andere /betere keuzes worden gemaakt voor alle leden!

Remco Hol

Hallo allen,
Even een korte reactie vanuit A Clear Future. Er wordt nu een beeld geschetst dat het plan alleen maar veel geld kost en voor de grote verenigingen is. Over de financiële zijde gaan wij niet, dit is aan de jaarvergadering zelf. Maar verandering kost wel geld. Nog meer bezuinigen leidt alleen maar tot een verdere distantiëring van de verenigingen ten opzichte van de bond. Over de hoogte en invulling kun je natuurlijk altijd discussiëren. En dat is maar goed ook. Maar daar hebben wij ons niet over gebogen. Ook topsport zelf hebben wij juist beperkt behandeld. Wel is onze mening dat over topbadminton alleen mensen moeten beslissen die daar nauw bij betrokken zijn dan wel veel kennis hiervan hebben. Wij stellen dan ook voor dit los te koppen en als apart kader in te richten.

Over de invulling van het plan kan ik wel iets kwijt. Als je specifiek ons plan leest, gaat het juist om alle verenigingen, van groot naar klein. Via de flagship verenigingen, en een ledengericht bondsbureau dienen ALLE verenigingen weer centraal te komen staan. Breedtesport is de basis waarop ook topsport draait. Via regelmatige clusterbijeenkomsten (ca 50 verenigingen per flagship, komen in meerdere sessies per jaar 10 verenigingen bij elkaar voor best practices, educatie ed.). Ook een actieve ondersteuning van verenigingen op alle gebieden (financieel, vrijwilligers, werving, etc) is een belngrijke rol van de flagships en de bond. Op alle, ook de kleinere verenigingen, moet de focus komen te liggen. Niet vanuit kantoor, maar veel meer rechtsreeks in het veld, bij de verenigingen zelf. Uiteraard staat de badmintonsport, en dus de badmintonner, centraal. Er dient een vernieuwingsslag gemaakt te worden in het productenaanbod (denk aan andere competitievormen, leeftijds- en talentgerichte spelvormen bij de jeugd, etc.). Ook communicatie dient sterk verbeterd te worden. Zowel met alle stakeholders, de verenigingen en alle badmintonners.

Via 6 bewegingen (zie document) geloven wij dat de aandacht weer daar komt te liggen waar die hoort, bij de badmintonners en de verenigingen zelf.

Link naar het oorspronkelijke document van A Clear Future.
http://badminton-nl.blogspo...

Michiel Fleerkate

Je voorstel is nu eigenlijk precies mijn punt :). Ik speel zelf wel wat toernooien in de regio, ben matig geinteresseerd in de topsporters en ben ook al een paar keer bij de Dutch Open wezen kijken en ben ook bij de Supercup geweest. Echter dit is alleen voor de actievere mensen onder ons, wat het gros gewoon niet is. Natuurlijk zijn er verenigingen die meer ambities hebben en meer met de bond doen op het gebied van jeugdopleiding en ontwikkeling, dit helpt de sport op dat niveau verder. Maar als je een cultuurverandering wilt faciliteren moet je over de hele breedte investeren en zorgen dat iedereen zich speciaal voelt, deel van een groot collectief die elkaar echt ondersteunt. In de regiovergadering heb ik gemerkt dat zeggenschap niet eens iets is dat wordt geaspireerd, maar dat we graag eens echt willen voelen dat de Bond meedenkt over initiatieven die de spelers op de club gaan raken en waarderen. Ik heb groots respect voor de verenigingen die opleidingen en trajecten opzetten om hun spelers naar een hoger plan trekken, ik heb meer respect voor de verenigingen die al hun spelers steunen in hun passie om badminton te spelen, hoe intensief dan ook, en over de hele breedte inzet.

Wim Top

Michiel ik snap wat je bedoeld, kleine verenigingen zal het een zorg zijn wat de andere clubs doen, ze spelen voor de fun wat competitie en misschien voorjaarscompetitie, houden een familie en een ouder kind toernooi en een feestje op het eind van het seizoen, oh ja misschien ook nog Sinterklaas feest voor de jeugd.. Echter er zijn ook andere clubs die een andere insteek hebben zoals jeugd opleiding en topsport ook niets mis mee toch?.
De kleine verenigingen hebben weinig aan een bond, maar zij betalen ook veel minder aan de bond dan de verenigingen welke competitiespelen, ter illustratie BCAmersfoort betaald aan BNL zo'n 7000 euro om te mogen spelen in de competities, terwijl de kleine clubs maar 10 euro pp betalen.
Dus je gezeur is volkomen onterecht! wat we wel eens zijn is dat de 200.000 euro op te brengen uit een extra heffing van 5 euro per lid niet juist is, de leden zijn door jaren niet goed bestuur nu weer goed genoeg om dit geld op te brengen. niet doen zou ik zeggen er zijn voldoende mensen bij de BNL leden die zoveel voor hun sport overhebben dat dit zonder kosten kan.
Dit nieuwe plan zou eerst eens in de regiovergaderingen besproken moeten worden en dan zien of er voldoende draagkracht is, nu gaan er weer afgevaardigden over beslissen van welke de meeste verenigingen niet eens het bestaan weten.
Onze oplossing /idee is om de regio's sterker te maken en zelfzeggenschap te geven zowel in organisatie van de competities, jeugdopleidingen als in financieel opzicht. We gaan dan meer aan elkaar hangen en wellicht ga je dan ook wat meer respect tonen voor andere verenigingen welke een andere structuur hebben dan jullie vereniging.
En bij deze nodigen wij jullie bestuur uit om de eerstvolgende Eredivisiewedstrijd in Amersfoort te komen bezoeken , even een mailtje naar manager@bcamersfoort.nl en je kunt de uitnodiging verwachten.
Ook willen wij of onze spelers op jullie club wel eens laten zien wat het is een toptraining of een topwedstrijd te volgen.

Michiel Fleerkate

Kleinere verenigingen hebben totaal niks aan dit plan. Het enige dat ik eruit haal voor de gewone badmintonner is dat ze moeten meebetalen aan het promoten en communiceren van wat de grotere verenigingen doen en wat er in het Topsport aan de hand is. We betalen voor een Bond die voor kleinere verenigingen onzichtbaar is en hierdoor alleen toestemming geeft om competitie te spelen in de regio. Waar zijn de ideeën om echt de recreanten en klassespelers te ondersteunen in hun wekelijkse passie: Badminton? En hebben we hier weer een nieuwe laag bestuurders voor nodig (accountmanagers). Er zal vast goed over nagedacht zijn, maar nodig is een tweede. We hebben voor het eerst sinds jaren weer een een mail ontvangen van de afgevaardigde van onze regio, dat geeft aan hoe dicht de Bond bij de verenigingen staat die hoogstens 100 leden hebben en leden hebben die elke week een uurtje of 1/2 gezellig gaat sporten.

Inversteer eerst maar eens in de mensen die je al hebt, misschien dat ze blijven en weer anderen gaan meetrekken naar dit leuke spelletje, aangezien wat Amersfoort afgelopen weekend heeft gedaan in de eredivisie de meeste ons een worst zal wezen....

Michiel Fleerkate

Wim Top

Prachtig plan, zie echter weinig structurele/personele veranderingen, hoop dat het goed komt , kost veel geld in een tijd dat bezuinigen meer op zijn plaats is. De leden moeten de kosten dragen door een verhoging van de contributie met 5 € ? De topsport kost heel veel wel 1/4 van de begroting zit hierin. Een optie zou zijn splits de Topsport af in een stichting, en laat e bond er zijn voor de jeugd/recreatie en competitiespelers. Maak de regio's sterker en geef ze meer bevoegdheden. Dit geeft meer binding en misschien door de betrokkenheid meer vrijwilligers. Maak zeker geen clustering van zg goede verenigingen dit is de doodsteek voor de kleintjes! Veel om te discussiëren , onze afgevaardigden in Centrum willen wel de discussie aan met de verenigingen, wel voordat het plan in een ledenvergadering wordt behandeld!

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

Debora Jille en Brian Wassink verliezen kwartfinale gemengd dubbel op EK Badminton in Spanje

Debora Jille en Brian Wassink verliezen kwartfinale gemengd dubbel op EK Badminton in Spanje

Mixduo Debora Jille / Brian Wassink naar kwartfinale EK Badminton 2026 in Huelva

Mixduo Debora Jille / Brian Wassink naar kwartfinale EK Badminton 2026 in Huelva

Debora Jille en Alyssa Tirtosentono bezorgen Duinwijck 29ste landstitel

Debora Jille en Alyssa Tirtosentono bezorgen Duinwijck 29ste landstitel

Badminton Nederland stelt Kim Nielsen aan als projectcoach

Badminton Nederland stelt Kim Nielsen aan als projectcoach

Meer weten over badminton?

Badminton Nederland

allerlei

Wat is Badminton Nederland?