Eefje Muskens: Reis door Azië

De afgelopen twee weken hebben in het teken gestaan van een reis naar Azië. Het eerste toernooi was de Japan Open waarna ik doorgereisd ben naar Seoul om daar deel te nemen aan de Korea Open.
We zijn op 4 september in de avond vertrokken naar Tokyo, met een kleine tussenstop in Seoul. Zoals ik al zei was het 2e toernooi in Korea, Seoul, dus de terugweg hebben we fijn een rechtstreekse vlucht gehad naar huis. Wat turbulentie tijdens de vlucht, maar het viel mee en ik heb me goed vermaakt met series kijken en uiteraard ook badmintonbeelden analyseren. Onze eigen wedstrijden terugkijken is erg belangrijk om ervan te kunnen leren, aan dingen werken en weer vooruit te kijken.
Hoe heb ik de laatste twee weken heb ervaren? Uiteindelijk zijn we beide keren door de zelfde tegenstanders uitgeschakeld en dat was in Japan in de 2e ronde en ik Korea in de kwartfinale. Heel zuur is dit, omdat we zeker in Japan kansen hadden om te kunnen winnen alleen aan het einde van de 3e set net wat te veel foutjes maakte. Zo zonde, zo dichtbij, zo goed gespeeld, maar weer net niet. Natuurlijk staan deze meiden niet voor niks nummer 2 van de wereld, maar toch... er waren zeker kansen!
Nieuwe kansen weer tijdens de Korea Open en zo gingen we ook zeker de kwartfinale van start. Er stond wind in de hal, heel veel wind. Dit doordat de airco aan was en het eigenlijk ongelofelijk is hoeveel verschil er per kant is. Om even een beetje een duidelijk beeld te geven. Vanaf de ene kant was het niet eens mogelijk om de shuttle zachtjes naar het achterveld te slaan, dan zou deze een meter uitwaaien. Van de andere kant kon je zo hard doorslaan als je wilde, nooit zou je de shuttle uit slaan. Wij, maar natuurlijk ook onze tegenstanders, hadden te maken met een heel andere vorm van badminton.
Lees de rest van dit artikel op de website van Eefje Muskens.
QR-code voor dit artikel
Merkle en Huang winnen enkelspeltitels op Yonex Dutch Open 2025
Arnaud Merkle (Franrijk) en Huang Ching Ping (Chinees Taipei) hebben de enkelspeltitels gewonnen op Yonex Dutch Open 2025.
5 oktober 2025
Kwartfinales eindstation voor Nederlandse spelers op Yonex Dutch Open
De kwartfinales bleken zaterdag helaas het einde van de Nederlandse inbreng op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch.
4 oktober 2025
Noah Haase knokt zich naar kwartfinale Yonex Dutch Open
De Nederlandse badmintonner Noah Haase heeft de kwartfinale bereikt van het mannenenkel op de Yonex Dutch Open 2025.
3 oktober 2025
Noah Haase en Flora Wang naar tweede ronde op Yonex Dutch Open 2025 in Den Bosch
Op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch hebben Flora Wang en Noah Haase de tweede ronde bereikt in respectievelijk het…
3 oktober 2025
Meer artikelen over selena piek
- Tabeling en Piek missen drie matchpoints bij hun afscheid als badmintonduo - NOS
- Oranje-duo Robin Tabeling en Selena Piek zondag in finale van Yonex Dutch Open - Badminton Nederland
- Tabeling en Piek winnen Nederlands onderonsje op Yonex Dutch Open - Badminton Nederland
- Overtuigend begin Robin Tabeling en Selena Piek op hun laatste Yonex Dutch Open - Badminton Nederland
- Selena Piek en Robin Tabeling winnen laatste groepsduel Olympische Spelen 2024 in Parijs - Badminton Nederland