Yao Jie en Eric Pang missen China Masters

Yao Jie en Eric Pang missen China Masters

Yao Jie, hier nog in actie tijdens de Carlton GT Cup in Den Haag, mist noodgedwongen het toernooi in haar geboorteland.

Yao Jie en Eric Pang doen dit jaar niet mee aan de China Masters. Op basis van hun ranking op de wereldranglijst had het echtpaar mee mogen doen aan dit toernooi, wat onderdeel is van de Super Series toernooien. Aan deze toernooireeks mogen de beste 32 spelers van de wereld meedoen.

SportSport

Jij het nieuws, wij een tikkie!

Het is niet vrijwillig dat ze dit toernooi aan zich voorbij laten gaan. Integendeel zelfs: een fout van Badminton Nederland dwingt hen hiertoe. Deze is namelijk vergeten hen in te schrijven voor de China Masters. “Helaas gebeurt het op honderden inschrijvingen voor verschillende toernooien enkele malen per seizoen dat het fout gaat”, aldus technisch directeur Martijn van Dooremalen. Badminton Nederland heeft inmiddels haar excuses aangeboden aan de teleurgestelde spelers.

Jie was er volgens eigen zeggen graag bij geweest in haar geboorteland China. Ze probeert zich af te sluiten voor de negatieve gevoelens, maar vindt het wel wrang.

Naast het missen van punten voor hun ranking op de wereldranglijst lopen Jie en Pang nu ook inkomsten mis. Inkomsten die welkom zijn omdat de spelers immers niet op steun van Badminton Nederland kunnen rekenen.

Zowel Jie als Pang behoren tot de vier spelers die niet langer deel uitmaken van de Nederlandse selectie. De wens van onder anderen Jie en Pang om met het materiaal van hun eigen sponsor te blijven spelen strookt niet met de regels van Badminton Nederland. Dit leidde er toe dat de vier Nederlandse spelers met de beste ranking op de wereldranglijst buiten de Nederlandse selectie vallen.

Door het conflict moeten deze spelers noodgedwongen alle zaken (inclusief kosten) regelen met betrekking tot deelname aan toernooien. Het enige dat Badminton Nederland had moeten doen was de spelers inschrijven. Helaas heeft ze dit dus nagelaten.

Dicky Palyama, Koen Ridder/Ruud Bosch en Samantha Barning/Eefje Muskens nemen wel deel aan de China Masters. Hun inschrijvingen zijn wel goed gegaan.

Yao Jie en Eric Pang zullen vanaf 23 augustus in actie komen op het WK in Parijs.

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp
Linda Wijnberger

Linda Wijnberger

In het dagelijks leven vooral in de weer met documentstromen, hier op badmintonline.nl is ze vooral in de weer met nieuwsstromen!

Handige informatie over badminton

In deze kennisbank over badminton vind je uitleg over badmintontermen, leggen we spelregels uit en beantwoorden we badmintonvragen.

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.

27 april 2025

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…

26 april 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.

11 april 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.

10 april 2025

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!