Opvolging voor Mr Kim

Jorrit de Ruiter hier tijdens het NK van 2009.
Maandag werd officieel bekend gemaakt dat onze trainer/coach Mr Kim zijn contract niet zal verlengen. Vervelend nieuws, maar natuurlijk zagen wij dit aankomen binnen de selectie.
Maak kennis met Brian Wassink!
De laatste paar dagen is er alweer veel geschreven en gespeculeerd over de opvolging van Mr Kim. Er worden veel Nederlandse namen genoemd en ik zal eerlijk zeggen: ik acht de kans vrij klein dat de opvolger van Kim uit Nederland komt.
Als spelersgroep hebben we ons de afgelopen tijd afgevraagd aan welke eisen de nieuwe trainer moet voldoen. Ik zal een korte profielomschrijving geven:
- Om te beginnen moet de opvolger gedreven en enthousiast zijn
- Uit Europa afkomstig zijn
- Op zowel technisch als tactisch gebied een aanwinst zijn
- Variatie in de trainingen en goed kunnen aangeven (denk aan multishuttle oefeningen)
- Een goed team vormen met de andere coach
- Bereid zijn administratieve taken op zich te nemen (trainingsschema's maken, behandelschema's samenstellen, overleg voeren met medische staf etc.)
- Gespecialiseerd zijn in dubbel en gemengddubbel
- Ervaring hebben met het mentale aspect bij topsport
- Openstaan voor externe coaches, die de ontwikkeling van het individu willen stimuleren
- Ervaring als coach van een nationale selectie is niet noodzakelijk, wel gewenst. Daarmee wordt bedoeld dat het niet perse iemand hoeft te zijn die al jarenlang in het vak zit. Ook een ex-topspeler zou ons verder kunnen helpen
Natuurlijk is dit maar een beknopte samenvatting van de eigenschappen die de nieuwe trainer volgens ons als spelers moet hebben, maar de belangrijkste punten zijn er wel in opgenomen. Nu is het te hopen dat Badminton Nederland er alles aan gaat doen om zo snel mogelijk een nieuwe trainer te vinden, want als in mei de Olympische kwalificatie periode begint zullen we hem/haar zeer hard nodig hebben.
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over bondscoach
- Bondscoach Ruud Bosch weg bij Badminton Nederland - Badminton Nederland
- Ilse van de Burgwal stopt als bondscoach - Badminton Nederland
- Sporthal eerste thuis van bondscoach Henri Vervoort - Redactie
- Oranje-selectie voor EK Gemengde Teams 2023 inclusief Nederlands Kampioene Nadia Choukri - Badminton Nederland
- Coachingsstaf Badminton Nederland richting Parijs 2024 compleet - Badminton Nederland