Talent klaar voor damesstrijd NK

Dat er in Nederland veel talenten bij de dames richting de top stormen hangt al een tijdje in de lucht. Dit NK kan het moment zijn waarop zij echt gaan doorbreken.
Jij het nieuws, wij een tikkie!
We kijken eerst even terug naar de kwalificatie. In totaal 32 dames speelden voor 8 plekken in het hoofdtoernooi. Door naar het hoofdtoernooi zijn o.a. de zusjes Linda en Alida Chen. Ook Manon Sibbald is na een lange blessure periode zeer goed op slag bij het vrouwenenkelspel door haar poule te winnen.
Tegen vier uur wordt scheidsrechter Joke Renkens opgeroepen om op baan 1 een partij te 'fluiten' waarbij de winnares zich plaatst voor het hoofdtoernooi (waar Wendy Hoeve dan haar tegenstandster is). Aan de ene kant van het net meldt Mireille van Daal zich en aan de andere kant moest staat Marloes Klaasen, die na 7 jaar weer mee doet aan het Nederland Kampioenschap.
Even terug... Marloes Klaasen is een Haarlemse speelster, die grote sprongen maakte toen zij, na haar start in Velserbroek, bij Duinwijck onder de vleugels van 5-voudig Nederlands Kampioen Herman Leidelmeijer kwam. Zij speelde enkele jaren succesvol eredivisie bij Duinwijck en daarna bij Slotermeer. De 30-jarige Marloes had naast badminton nog een passie, windsurfen. Sinds twee seizoenen heeft ze de draad weer opgepakt en dacht: 'Kom, een NK, daar heb ik wel weer eens zin in.' En met succes, want na winst op Willemijn Eveleens sprak Joke Renkens in het voordeel van Marloes de eindstand 21-17, 25-23 uit.
Talenten die morgen vol aan de bak moeten zijn Linda Chen (zij moet het opnemen tegen Yao Jie) en Soraya de Visch Eijbergen. Soraya die in 2011 o.a. de Yonex Belgian Junior op haar naast wist te schrijven kreeg afgelopen maandag te horen van de bondscoaches dat zij toch werd opgeroepen voor het EK Teams, omdat de blessure van Josephine Wentholt nog niet goed hersteld is. Soraya kan in haar 1e ronde van het hoofdtoernooi voluit tegen de als 2e geplaatste Judith Meulendijks.
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over nationale kampioenschappen
- Nederlandse Jeugdkampioenschappen Badminton 2019 scoren krantenmillimeters - Christ de Rooij
- Mark Caljouw en Soraya de Visch Eijbergen pakken titels NK Badminton 2019 - Badminton Nederland
- Ruben Jille en Imke van der Aar door oog van de naald op FZ Forza NK Badminton - Badminton Nederland
- Favorieten eenvoudig naar kwartfinales FZ Forza NK Badminton 2019 - Badminton Nederland
- NK Badminton 2019: weerstaat Soraya de Visch Eijbergen de druk? - Christ de Rooij