Verrassingen in vrouwenenkel tijdens kwalificaties Carlton NK

Vrijdag werden in het Topsportcentrum Almere de kwalificatiewedstrijden afgewerkt van de Carlton Nederlandse Kampioenschappen 2014. De meesten van de geplaatste spelers uit de kwalificatie bereikten het hoofdtoernooi, maar in het vrouwenenkel waren er wat surprises.
Jij het nieuws, wij een tikkie!
De top drie van de kwalificatielijst in het mannenenkel wist zich te plaatsen voor de achtste finales. Jerry Natenstedt, Stephan Branderhorst (morgen de tegenstander van titelverdediger Eric Pang) en Rikkert Suijkerland haalden de laatste zestien. De als vierde geplaatste Saber Afif moest in de laatste voorronde zijn meerdere erkennen in de ongeplaatste DKC'er Michiel Kruijt.
Romy de Laak van BC Amersfoort, als tweede geplaatst in de kwalificaties van het vrouwenenkel, werd verrassend in de eerste ronde uitgeschakeld. Ze verloor van de Almeerse Deborah van de Wal. Ook Esther Kuilman (3) en Denise Hall (4) vonden hun Waterloo in de voorrondes. De talentvolle Tamara van der Hoeven (1) van BV Almere plaatste zich wel voor het hoofdtoernooi.
Zoals verwacht wisten de vier sterkste mannendubbels uit de kwalificaties zich te scharen bij de laatste zestien. Afif/Branderhorst, Hermans/Wijnands, Van Daalen de Jel/Suijkerland en Maessen/Smaling bereikten het hoofdtoernooi van de nationale titelstrijd in Almere. In het vrouwendubbel werden veel verbeten duels uitgevochten. Na veel drie gamers gingen uiteindelijk de vier geplaatste duo's Hall/Humphris, Sibbald/Van de Wal, Kuilman/Lendrink en Bommeleyn/Van Daal naar de achtste finales.
In het gemengddubbel waren er geen verrassingen. De acht geplaatste koppels in de kwalificaties wisten zonder al te veel problemen en gameverlies de laatste zestien te bereiken.
Zaterdag begint het hoofdtoernooi van de Carlton NK in Almere.
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over nk
- NK Badminton voor het jokzie of voor het echie? - Ron Daniëls
- Joran Kweekel prolongeert nationale titel op NK Badminton 2024 - Badminton Nederland
- Nederlandse Veteranen Kampioenschappen 2023 - Badminton Nederland
- Joran Kweekel en Nadia Choukri nieuwe Nederlands Kampioen Badminton 2023 - Badminton Nederland
- Hoe creëren we samen een veilig badmintonklimaat? - Badminton Nederland