Ted van der Meer kritisch over EK-selectie

Ook benjamin Mark Caljouw moest eraan geloven: de haren eraf!

Ted van der Meer kritisch over EK-selectie

Toen er in 2011 bij Badminton Nederland een nieuw bestuur aantrad, was een van de uitgangspunten voor Topsport: de beste spelers opstellen in Oranje, ook als ze geen deel uitmaken van de nationale selectie.

Vooral topsportbestuurder Betty Timmerman-Krab en ondergetekende (voorzitter) waren daar een warm voorstander van, omdat wij van mening waren dat er meer concurrentie moest komen. Een plek in Oranje moest worden verdiend. Het overgrote deel van het bondsbestuur (toen nog 9 personen) was voor.

We zijn nu bijna drie jaar verder en we zijn weer terug bij af. Diverse spelers, die hun uitverkiezing naar het EK in Bazel niet verdiend hebben op grond van hun prestaties, zitten toch in Zwitserland. Dat geldt overigens niet voor het dubbel Bosch/Ridder en enkelspeler Erik Meijs; ze timmeren, als niet-selectiespelers, stevig aan de weg. Maar ik vind het onterecht dat Dennis van Daalen de Jel en Lisa Malaihollo niet zijn uitgenodigd. Zij speelden op het NK de sterren van de hemel, waren topfit en tot op het bot gemotiveerd. Misschien hadden ze "nee" gezegd tegen een invitatie, maar Rune Massing had ze toch tenminste moeten polsen.

De BNL-bondscoach hanteert als uitgangspunt dat selectiespelers met het oog op de toekomst moeten voorgaan. Daar zit iets in. Je zou kunnen zeggen dat bij gelijk niveau de voorkeur wordt gegeven aan selectiespelers. Maar je kunt toch niet met droge ogen volhouden dat Alida Chen en Dorien Lups aantoonbaar net zo sterk zijn als Malaihollo? En Van Daalen de Jel was op het NK, waar hij de finale bereikte, gewoon heel erg goed; "the best of the rest" (na Eric Pang). Met Van Daalen de Jel in de ploeg had Oranje wellicht wel gewonnen van Zweden en was de kwartfinale in zicht gekomen. En dat had positieve publiciteit opgeleverd.

Oude tijden herleven! Selectiespelers kunnen zich wentelen in het besef, dat ze bijna vanzelfsprekend mee mogen naar de titeltoernooien. Maar het principe "geen concurrentie" is dodelijk voor topsport. Op die manier worden de spelers nooit "geharde" professionals. Het imago van badminton als geitenwollensokkensport wordt hiermee bevestigd.

We kunnen heel wat leren van andere sporten, waar wel keihard geknokt moet worden om de begeerde tickets.

Ted van der Meer
o.a. verslaggever van De Telegraaf

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 14

Vincent

Ik weet niet wat de reden is David, zoals ik zeg misschien voor zo'n zelfde reden. Ik zou niet weten wat de beweegredenen waren om Dennis niet op te stellen tegen Dicky.

Guus

Ted, duidelijke taal. Wat er ook in het verleden is gebeurd dat mag een eerlijke mening over wat er zich nu afspeelt niet in de weg staan. Ik ben het met je eens dat de bondscoach vreemde selectiemaatstaven voor het EK gebruikt, naar mijn mening zouden de sterkste spelers moeten spelen tijdens het EK. Dat is dan Lisa Malaihollo i.p.v. Alida Chen of Dorien Lups in Zwitserland en Renske Kwakkenbos i.p.v. Anne Vievermans of Imke van der Aar in Turkije (U17). En die regel in Zwitserland waardoor het herenteam de kwartfinale misloopt is helemaal wereldvreemd!

Ted van der Meer

Beste Ewout.

Ik post mijn artikelen niet als oud-voorzitter maar als journalist. Ik zie met lede ogen aan, dat de badmintonsport in de media volledig aan het verdwijnen is en dat de bond ook behoorlijk aan het krimpen is. . Dat moet jou (wie je ook bent!) als badmintonliefhebber toch ook aan het hart gaan? Maar ga alsjeblieft op de inhoud in.

* Je mag vinden dat bondscoach Rune Massing er goed aan doet om DIT team te selecteren en sterke spelers thuis te laten.

* Je mag ook vinden dat het normaal is dat de Europese regels zo in
elkaar zitten, dat de Oranjemannen - die een veel beter partij- en gamesaldo hadden dan
de Russen - terecht zijn geweerd uit de kwartfinales.

* Je mag - even terugkijken - ook vinden dat de inhoud het Yonexcontract - dat allerlei (Carlton-)toppers buitenspel zette) ok was. Ik vond van niet (en velen met mij) en op dat ticket ben ik destijds democratisch gekozen als voorzitter.

* Je mag ook vinden dat ik het heel slecht heb gedaan als voorzitter. Maar ik raad je wel aan om eens na te gaan hoe BNL, qua personeel, in mijn tijd gereorganiseerd is. Als we niet hadden ingegrepen door contracten niet te verlengen of op te zeggen, was de financiële situatie nu nog heel slechter geweest. En ik breng ook in herinnering dat we op een bepaalde maandagochtend in Amsterdam met een stevige ingreep het EK hebben gered. De toppers dreigden af te haken en dat was een sportieve en publicitaire ramp geweest. Dat werd voorkomen en de dames grepen een medaille. Maar ja, wie weet dit soort zaken nog.....?

Verder nodig ik je uit om mij persoonlijk te benaderen als je meer wilt weten over bestuurlijke zaken van destijds. (Christ mag jou mijn mailadres geven.).En misschien wil je zo vriendelijk zijn om voortaan je complete naam te publiren. Dat is wel zo sportief! Ik ben het soms met Ron Daniëls eens en soms oneens. Maar hij heeft tenminste de guts om er ALTIJD zijn eigen naam bij te zetten. En dat doe ik ook.

Ewout

Ted, Moet je niet eens stoppen om de blamage van je voorzitterschap op te voeren in stukken? Volgens mij heb je een bord voor je kop zo groot als het Yonex contract, als je nu nog steeds durft te refereren aan de tijd dat de afgevaardigde een vergissing maakte door jou als voorzitter aan te wijzen, dan ben je de realiteit wel een beetje uit het oog verloren. Ik ben bang dat realiteit en de sprookjes Wereld voor jou wat door elkaar lopen. Nog even de feiten: Je ben afgezet als voorzitter (en dat noemen we wegens gezondheid), Laura bestaat alleen in jou hoofd, en het meest belangrijke NIEMAND binnen BN zit op jou mening te wachten.

Alain

Mark Caljouw in Star Trek mode: boldly going where no man has gone before

Joost

Of van te voren afspreken op welke toernooien er gemeten gaat worden.

Paul Bruin

Ik snap niet dat er iets fout zou zijn met de mannenselectie. Marc Caljouw haalde afgelopen NK meer punten dan Dennis tegen Erik Pang. Bovendien gaat selecteren op één nationaal resultaat wel erg ver.

Het lijkt me dat het in onze sport erg makkelijk is om duidelijke selectiecriteria vast te stellen. Alle resultaten zijn zo op te vragen en er worden punten aan gekoppeld voor ranglijsten. Je hoeft alleen maar van tevoren af te spreken hoeveel resultaten je mee wil laten tellen.

David

En wat is dan de reden Vincent? En begrijp mij niet verkeerd, ik vind zelf Cajouw de meest belovende speler in het rijtje Fransman, Meijs, Caljouw.

Mark

Ook nog even onder de aandacht brengen dat dit het tweede geval is binnen zeer korte tijd, ook bij de U17 selectie staan niet de sterkste spelers op de baan. Vriend en vijand zijn het er over eens dat Renske Kwakkenbos hier als kopvrouw had moeten staan.

Bart

Ik kijk naar het NK van 2 weken geleden aangezien dat nog vers en representatief is.

ouder

Ook mee eens.
Heb al eens vaker gezegd dat iedereen die zelf trainingen wil organiseren op prive gebied,is bij voorbaat al bijna niet meer interessant voor N.B.B.
Vreemd,want het lijkt mij dat inderdaad de sterkste spelers naar het toernooi moeten gaan.
Zou toch vreemd zijn als er nu tijdens onze schaatswedstrijden niet de sterkste spelers naar olympische spelen zouden gaan??
Er is nog veel werk aande winkel wil het er in de toekomst beter uit zienvoor het badminton.

Guus

Resultaten Hoeve versus Lups

Vincent

Dennis van Daalen De Jel stond inderdaad in de finale tegen Pang, maar waarom werd Dennis dan bij de bekerwedstrijden tegen Velo niet opgesteld tegen Palyama, maar werd Mark Caljouw opgesteld? Misschien voor zo'n zelfde reden dat Mark Caljouw mee is met het EK i.p.v. Dennis?

Bart

Mee eens! Dennis van Daalen De Jel won tijdens het NK van zowel Nick Fransman als Erik Meijs. Het had dan ook Pang, Van Daalen de Jel en Meijs moeten zijn. Lisa Malaihollo speelt zeker beter dan Alida Chen of Dorien Lups, zelfs Wendy Hoeve speelt beter dan Chen en Lups. Een EK is geen speeltuin waar je dingetjes kan uitproberen (dat doe je op individuele international toernooien), op een EK moet een prestatie geleverd worden en ga je voor de winst!

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

Nieuwe competitiecijfers: clubs maken bijna 400.000 teambijdrage over aan BNL

Ledenverlies Badminton Nederland niet te stoppen: hoog tijd voor concurrentie

Weg met de heilige huisjes

Weg met de heilige huisjes

Beleid topsport Badminton Nederland chaotisch

Beleid topsport Badminton Nederland chaotisch