Een indicatie van de betrokkenheid van de eredivisieclubs bij hun eigen eredivisie? BC Amersfoort was wel aanwezig met Karin Residay en Wim Top.
Badminton Nederland gaf een persbericht uit over deze bijeenkomst te vinden op hier op badmintonline.nl.
Onder leiding van Theo Plasschaert, de welbekende sportverslaggever, werd er gebrainstormd over de eredivisie en passeerde een groot aantal zaken. Iedereen was het wel eens dat de eredivisie het paradepaardje moet zijn van badmintonnend Nederland en dat het een echte topliga moet zijn.
Maar de interpretatie van veel verenigingen ligt mijlenver uit elkaar: de een wil een professionele uniforme uitstraling, de andere wil het op zijn eigen manier. De ene club heeft meer financiële armslag dan de andere. Kortom allemaal verschillende clubbelangen.
Snel waren de aanwezigen het er over eens dat we de shirtreclameregels van Badminton Europe niet hoeven te volgen. Badminton Nederland kan zelf deze regels bepalen, dit in navolging van veel Europese landen. De LCW buigt zich nu over een voorstel tot uitbreiding van de shirtreclame bij nationale evenementen.
Ook de regel dat een Nederlandse speler niet in twee competities mag uitkomen wordt door onze nationale bond bepaald. In de landen waar deze regel niet bestaat, zou het voor een Nederlandse speler indien het in ons land wordt toegestaan om in meerder competities te spelen wel mogelijk zijn. Een voorbeeld: op dit moment spelen er Nederlandse spelers in de Engelse league en de Duitse competitie, Duitsland en Engeland staan dit toe.
Duidelijk is dat op dit moment de benadering van de uitvoering van de eredivisiewedstrijden bij alle clubs zeer verschillend is. Een aantal opties passeerde de besprekingen zoals een uniforme aankleding van de speelzaal, voor de naamsponsor zeer belangrijk, en voor publiek herkenbaar dat het om een eredivisiewedstrijd gaat.
En niet meer zoals nu dat er midden in een volle sporthal met andere competitiewedstrijden moet worden gezocht naar de eredivisiewedstrijd. Ook de presentatie van de teams moet altijd plaatsvinden en niet zoals nu worden weggelaten als er te weinig publiek is.
Ook het niveau van de spelers kwam uitgebreid ter sprake. De ene club denkt met de regionale spelers een optimale uitstraling te hebben en de andere denkt dat het met toppers en buitenlandse spelers tot een betere uitstraling komt voor publiek en pers. Kortom dit is en zal altijd de keuze van clubs blijven. Het bleek ook dat de meeste eredivisieclubs voor hun club meer waarde hechten aan de regionale pers en TV dan aan de landelijke pers en Studio Sport. Ook vinden de clubs dat de Badminton Nederland PR te eenzijdig en niet optimaal is.
Verder ter sprake kwam de wijze van opzet en de planning van de eredivisie. Uit een korte inventarisatie van Wim Top bij de huidige Nederlandse topspelers welke nu in de buitenlandse competities spelen, bleek dat de planning het grootste struikelblok is. Ook het niveau en de beloning belemmert dat de Nederlandse topspelers voor een Nederlandse club kiezen.
Ook de vorm van de eredivisie kwam aan de orde, wat gaan we spelen? Blijven we bij tien clubs, gaan we minder partijen spelen, dit in navolging van veel Europese competities. Andere vormen? Andere puntentelling (Engels League), spelers vervangen tijdens de dubbelwedstrijden? Rechtstreekse degradatie en promotie? Werken met licenties?
Hoe maken wij het attractiever en wagen wij de gok om een aantal veranderingen door te voeren? Het moet niet zo zijn dat er regelmatig met andere spelers wordt gespeeld, de teams en spelers moeten herkenbaar zijn en het publiek moet zich kunnen identificeren met de toppers, hun idolen.
Op dit moment is het zo dat er tijdens eredivisiewedstrijden spelers toernooien gaan spelen, clubs geven vaak noodgedwongen toestemming hiertoe onder het mom van als de play-off maar wordt gehaald. Een volkomen devaluatie van de competitie. Voorbeeld: in één speelronde gaan er een aantal spelers naar een toernooi in het buitenland, de spelers van de ene club zijn op tijd terug voor de wedstrijd en van andere clubs niet, er ontstaat dan een verkeerde afspiegeling van de sterkte van de eredivisie en topwedstrijden worden gedegradeerd tot een farce.
Hierop zit het publiek en de pers niet te wachten.
De eredivisie moet leven binnen de club, bij de jeugd en in de regio. Hieraan moeten we in eerste instantie aan werken. Geef de eredivisie de uitstraling die het moet hebben, ga eens kijken in de eredivisie van het korfbal, volleybal of ander zaalsporten. Hieruit kan veel inspiratie worden opgedaan om met de eredivisie aan de slag te gaan.
Uit de gehele discussie bleek dat wij de eredivisie belangrijk moeten maken en de toernooien en planningen van de nationale selecties in overeenstemming moeten brengen met het programma van de eredivisie. De LCW gaat zich nu buigen over een samenvatting van het besprokene, en met diverse voorstellen komen voor een volgend overleg met de eredivisieclubs.
Wim Top
manager BC Amersfoort
Reacties 19
Fijn dat er reacties komen van de voorzitters van de grootste clubs van ons land, ook zij memoren dat de Carlton Eredivisie het paradepaardje moet zijn van BNL , over hoe zijn er uiteenlopende ideeën maar de discussie is op gang dat is belangrijk geef allemaal uw mening zodat wij als voorzitters van de Eredivisie verenigingen dit kunnen meenemen in het vervolg overleg met BNL
Leuk idee inderdaad, vooral voor de mensen die nu al enthousiast zijn. Maar of het er nu voor gaat zorgen dat de competitie leuker, spannender, beter, vaker in de media en beter bezocht gaat worden? Daar zijn andere aanpassingen voor nodig.
Wie heeft er nog vernieuwende ideeen? Tot nu toe gaat dat prima zonder dat je idee afgezeken wordt, hopelijk blijft dat zo.
goed plan
Ik zie het zo voor me, inclusief koppeling met social
media om mee te praten over het verloop van de wedstrijd.
Zit straks de helft van het publiek naar het digitale
scherm te kijken i.p.v. de wedstrijd voor hun neus, net als thuis op de bank.
Het sarcasme thuis latend is het niet eens zo’n gek idee.
De jeugd is de toekomst!! Bij hen ligt de basis van goede begeleiding voor het verdere uitbouw en opbouw tot een betere profilering van het badmintonspel naar 'buiten' toe...
Henri ,
Met de woorden over de opleiding ben ik het volkomen eens, maar ik vind ook dat de Eredivisie het visite kaartje moet zijn van Badmintonnend Nederland. Niet dat alle toppers hier moeten spelen maar wel de nog niet geariveerde spelers. Wij hadden jaren in ons team Eefje Muskens,Nick Fransman en Jelle Maas zij bleven totdat er een landstitel op hun erelijst stond, hierna kozen zij terecht voor een andere uitdaging en meer verdiensten.Zij hadden zich bij ons in de kijker gespeeld!Wij hopen dat zij in hun nadagen onze nieuwe talenten jeugd weer naar een titel te kunnen brengen.Wij in Amersfoort hebben altijd de spelers opgeleid in onze Academie { helaas heeft topsport een andere opleiding in zijn hoofd met het veelbesproken clusterplan}, kijk nu naar Gayle Mahulette,Ruben Jille, Vincent de Vries zij spelen inmiddels in ons Eredivisieteam, ook voor hen komt de tijd dat ze naar een andere uitdaging moeten zoeken, maar eerst wel alle titels in eigen land op je naam zetten! De uitgespeelde topspelers komen dan vanzelf weer terug in ons land en zijn een uitstekend voorbeeld voor onze jeugd, vandaar de keus voor Eric Pang . meerdere topclubs[ Almere,Duinwijck] maken deze keuze en staan ook altijd in het linker rijtje!. Er moet een balans zijn in een Eredivisie team tussen aanstormend talent en ervaren spelers. De eredivisie is geen opleidingsinsituut maar een duidelijke uiting van de topsport in ons land, de keuze zal dus gemaakt moeten worden modderen we zo door of maken we er een echte Topliga van, vandaar onze vragen over ideeen hiervoor aan te dragen, zodat we een grond hebben om de discussie aan te gaan .
Vooropgesteld persoonlijk heb ik al jaren geen eredivisiewedstrijd gezien, maar ik zie enkele opmerkingen waar ik iets in zie. Enkele ideeen en mocht het lang en saai zijn: net als de TV, er zit een keuze element in het lezen van wat men leest :)
In de oplossing om spelers in twee competities te laten spelen zie ik niet heel veel. Het is een wanhoopsdaad en zal meer geld wegtrekken uit de budgetten van de clubs, en om onze toppers te zien spelen die het vooral zullen doen om hun carriere te bevorderen (iets wat ik verder best kan begrijpen).
Persoonlijk om alles in een groter plaatje te zien: ons badminton zit in het slop. Er zijn beperkte middelen zowel bij de bond als bij de clubs. Je kunt een cent maar 1 keer uitgeven. Hoe je het ook draait, de opbrengsten voor clubs uit eredivisiedeelnamen wegen niet op tegen de kosten. Het is dus voornamelijl een erekwestie. Ook sponsoren: natuurlijk willen ze een landskampioenschap, maar levert dit hun nu werkelijk extra inkomsten op??
Als de eredivisieclubs en andere clubs hun middelen zouden investeren in voornamelijk de ontwikkeling van talent en deze faciliteren. Ook in een topland als DK zijn de kosten voor trainers vaak vele male hoger dan spelers, dit simpelweg omdat de ontwikkeling van talent de toekomst is van de clubs. Veel te lang is dit een bijzaak geweest in mijn ogen van de belangrijkste clubs en te weinig een hoofddoel en lang niet altijd zijn hier voldoende middelen in geinvesteerd door de bond dmv kwalitatieve opleidingen van trainers, bijscholingen enzovoorts. Ook de trainers hebben vaak weinig met elkaar gecomuniceerd om ervaring en kennis uit te wisselen...dit en vele andere dingen hebben ervoor gezorgt dat we in de situatie zitten waar we ons in bevinden. er zijn positieve tekenen, maar er moet nog veel gebeuren.
De paar honderd mensen die jaarlijks de eredivisie bezoeken, zijn helaas geen goede reden om als clubs echte topspelers aan te trekken. Natuurlijk is het prachtig om Eric Pang hier te hebbein, als speler/boegbeeld en als trainer aangezien hij ook een behoorlijke opleiding heeft als coach (World Coaching Academy), maar niet alle clubs hebben die middelen en ook bij BCA zou ik me afvragen of je voor dezelfde middelen niet meer trainingsuren en trainers in dienst zou kunnen nemen (dit is een vraag, geen kritiek op hun keuzes. Die mogen ze natuurlijk volledig zelf maken en ze geven de badmintonliefhebbers die komen kijken natuurlijk het genot van t zien van Eric Pang)
Als je een serieus format aanbiedt, met ook grotendeels zelf opgeleide spelers dan zul je langzamerhand door de inzet van deze beperkte middelen in de talentontwikkeling (dit kan van goede trainers, bijscholingen coaches, extra training, subsidie individuele training, kampen voor spelers, shuttlekanonnen, enz enz zijn) een hoger niveau krijgen ook bij de niet toppers. De echte toppers zullen nu eenmaal altijd voor het geld kiezen en ik heb liever dat ze in het buitenland veel geld hierin stoppen, want dat geld kunnen ze dan minder in ontwikkeling stoppen... bovendien is het ook echt nuttiger voor onze toppers om zich door te ontwikkelen in DK en Duitsland ipv nederland, sorry Nederland. Het geld dat het ons zou kosten om een goede competitie aan te bieden aan de echte toppers, zodat ze geen tijd verspillen, is veel beter te investeren in opleiding.
Enkele jaren terug op de 25 augustus vergadering zat ik met inmiddels ex TD Martijn van Dooremalen en ex Bondsdirecteur Venekamp in een groep, ook Ilse Vaesen en Wim top zaten hierbij en de consesus was toch wel dat het niet nuttig was voor spelers om veel tijd en energie kwijt te zijn aan middelmatige competitie maar dat het letterlijk broodnodig was...
Samenvattend: stop de beperkte middelen in het aanbieden van een serieus format voor de eredivisie, laat daarin eigen opgeleide spelers spelen, dit zal enkele jaren duren voordat de in deze opleiding gestopte middelen die deels voortkomen uit vergoedingen voor "toppers", zal zorgen voor het verhogen van het niveau. De echte kenners kunnen in de tussentijd de ontwikkeling van het talent volgen, de niet kenners zullen weinig verschil "waarnemen".
Je gaat spelers krijgen met passie en clubliefde, wat ook weer meer betrokkenheid gaat scheppen.
Ikzelf kom uit Friesland, jaren terug zag ik een toernooi van het LCAT circuit (voorloper van de satellites e.d. waar Tjitte Weistra speelde, een Fries, en destijds nog een "talent"...dit schepte al veel interesse). Badminton was mooi om te zien, omdat er veel meer spelers waren en er een behoorlijk niveau was, zonder dat dit prof spelers waren. De tijden zijn veranderd natuurlijk maar de weg omhoog moet wel weer gevonden worden dmv toernooiformaten met meer poules en wedstrijden om de reistijden en kosten te verantwoorden.
We moeten de weg omhoog vinden, ik heb hier vrij duidelijke ideeen over, ook met betrekking tot opleiding, trainersopleiding, talentontwikkeling e.d. Ik vind dat mijn ideeen hierover dienen samen te hangen, anders werkt het NIET. Als bond kun je niet ergens voor geel kiezen en elders voor rood. Je ideeen zullen compleet moeten zijn en samenhangen.
Ik zal hier snel meer over schrijven, want als ik het ergens wel mee eens ben is dat de eredivisie een speciale plaats moet hebben binnen ons badminton, maar persoonlijk zie ik het vooral als een opleidingscentrum voor onze talenten, waarbij de clubs veel middelen hierin steken.
Ik zou écht willen dat er een radicale grote doorbraak in het Nederlands Badminton sport zal komen. Te beginnen in alle verenigingen in Nederland en de Nederlands Bond. Dat Nederland waarachtig een sport laat zien die steeds meer belangstelling gaat krijgen. Géén achterbaks gedoe, géén ellelange gesprekken van welles of nietes. Respect voor elkaar, iedere speler op zijn waarde schatten en een juiste plek geven, waar hij / zij behoort te staan!!
It's a dream? I hope reality, I really hope and believe!
Uit sponsorinkomsten en media-vergoedingen. Maar goed, ik zeg niet dat je het moet kopieren, maar een spannende competitie draagt zeker bij aan de belangstelling. Nu weet je van tevoren welke 5 kans hebben, en welke 5 niet. Kijken wat je kan gebruiken dus.
Er zijn een aantal eredivisieclubs die diigitale scoreborden gebruiken, dat ziet er professioneel uit. Helaas zitten er nog steeds een groot aantal bij die met geplastificeerde omklapbordjes werken, armoe troef. Zoals met alles tegenwoordig gaat het om de verpakking, verpak een product in een mooie verpakking en het wordt gekocht!
En hoe worden die budgetten dan verkregen?
Eens met Wim Top wat het spelen van eredivisie bij Van Zijderveld en TFS Barendrecht betreft. Dat ziet er toch niet uit tussen al die baantjes met lagere competitieteams, eredivisieonwaardig!
Ontwikkel een eredivisie-app met daarin de teams, spelers, real time opstellingen en tussenstanden
Ik zou het ook wel interessant vinden om het Amerikaanse systeem er eens bij te pakken, waarin de sterktes en budgetten eerlijk over alle teams worden verdeeld.
Hallo Wim, In de weergave van het verslag staan meerdere uitspraken ter overdenking. Daarbij het belang om goede keuze's te maken. Soms maak je een risico om een verandering in te brengen. Wat fantastisch gaat werken of niet. Wie niet waagt, wie niet wint. Ik vind het nu geen duidelijke afspiegeling dat topspelers dan wel meespelen met een vereniging uit de Eredivisie en in een andere partij niet. Zo krijg je geen gelijkwaardige speelwedstrijden. En zijn soms bij voorbaat 2 partijen verloren. En waar het niet zo is die kunnen de maximale punten eruit halen. En zie je de schommelingen vooral in de middenmoot.
Ik ben al jaren een groot voorstander om het professionele en enthousiasme plus plezier van het mooie badmintonspel naar buiten te promoten. Artikels schrijven, regioblaadjes benaderen, contacten met kranten, flyers, en de verenigingen zullen zélf best wel hele kreatieve ideeën kunnen uitwerken voor meer publiciteit. Go for it!
Ik denk dat de thuisblijvers (niet iedereen gaat naar elke wedstrijd van zijn/haar club) ook wel beter op de hoogte gebracht kunnen worden van de tussenstanden en uitslagen. Dit zou gewoon op toernooi.nl kunnen. Ik zie regelmatig dat de uitslagen (zaterdag-wedstrijd) pas op zondag door de thuisspelende club zijn ingevoerd.
Hoeveel (extra) werk zou het een referee kosten als hij bij een Eredivisie-wedstrijd de opstellingen van beide ploegen invult en deze gelijk publiceert. Na elke gespeelde partij gelijk de uitslag invoeren en wederom publiceren. Waarschijnlijk moet er op toernooi.nl een aanpassing worden gedaan omdat je (volgens mij) zelf een gepubliceerde wedstrijd niet meer kunt wijzigen/opnieuw publiceren. Ook moet de referee beschikken over WiFi en een laptop/tablet. Dit zou je bijvoorbeeld de thuisspelende club kunnen verplichten.
De club zou als eerste zijn verantwoordelijkheid moeten nemen door haar achterban te mobilseren en er voor te zorgen dat de clubleden komen kijken tijdens de thuiswedstrijden. Als je zelf niet komt kijken kan je het ook niet van een ander verwachten.
Waarom liet een viertal voorzitters verstek gaan?
Vanuit Wim Top een aanvullende opmerking t.a.v. bovenstaande:
"We hopen dat er een positieve discussie op gang gaat komen, over hoe en wat eenieder verstaat onder een
Eredivisie! En hoe het wel of niet zou moeten. Kortom geef ideeën waar we wat aan hebben in een verder overleg met BNL / LCW / sponsoren en media!"
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.