Cursus trainers en begeleiders Zeeuwse verenigingen

Cursus trainers en begeleiders Zeeuwse verenigingen

Op zaterdag 9 april jl. vond de eerste cursusdag voor trainers/begeleiders van de Zeeuwse verenigingen plaats. In de sporthal van badmintonclub De Stenge (Heinkenszand) namen 15 trainers van zes verenigingen deel aan de cursus.

Het idee voor een cursus voor trainers en begeleiders voor de verenigingen in Zeeland is ontstaan bij een verenigingenoverleg. Op 16 november 2015 gaf een meerderheid van de negen aanwezige verenigingen aan, behoefte te hebben aan goede trainers en/of begeleiders. De ervaring is echter dat de opleidingen niet centraal in Zeeland worden georganiseerd en dat deze veel tijd vragen van de vrijwilligers. Er werd wel geconstateerd dat er vrijwilligers zijn die meer willen leren over training geven en het begeleiden van badmintonners (zowel jeugd als senioren, zowel recreatief als competitief).

Na een inventarisatie onder alle Zeeuwse verenigingen, is daarna besloten om in het voorjaar een cursus te organiseren waar de praktijkervaringen en dus de vragen van de deelnemers centraal staan. Daarom is er bewust gekozen om geen trainersopleiding te organiseren. Uiteindelijk hebben de verenigingen BC Astroïden, VSV Marathon, BC Terneuzen, Rillandia Smashers, BC De Stenge en Sinar '75 ieder twee of meer deelnemers aangemeld voor de cursus onder leiding van toptrainer en docent trainersopleidingen Leonard van Velzen.

De tweede en laatste dag van de cursus vindt plaats op zondag 24 april a.s.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Meer over dit onderwerp

Debora Jille en Alyssa Tirtosentono bezorgen Duinwijck 29ste landstitel

Debora Jille en Alyssa Tirtosentono bezorgen Duinwijck 29ste landstitel

Badminton Nederland stelt Kim Nielsen aan als projectcoach

Badminton Nederland stelt Kim Nielsen aan als projectcoach

Nationale selectie Badminton Nederland verhuist naar Westervoort

Nationale selectie Badminton Nederland verhuist naar Westervoort

Subsidies geschrapt voor topbadminton

Subsidies geschrapt voor topbadminton

Meer weten over badminton?

Badminton Nederland

allerlei

Wat is Badminton Nederland?