SportSport

BV Almere start eigen jeugdcompetitie en passeert Badminton Nederland

BV Almere start eigen jeugdcompetitie en passeert Badminton Nederland

Voor het seizoen 2016/2017 hebben we uiteindelijk 20 teams ingeschreven, maar ondanks de meer dan goede bedoelingen van de competitieleider van Noord-Holland, Nils van Hoegee, is Badmitnon Nederland er in geslaagd om van de 20 teams zegge en schrijve één team onder te brengen in de regio Centrum.

clubzoeker

Maak kennis met Dyon van Wijlick!

Van de andere 19 teams spelen er drie teams in een volledige poule met één BVA-team. Er zijn nog drie volledig poules, maar daarin zijn twee BVA-teams per poule ingedeeld. Alle andere poules zijn onvolledig en/of ingedeeld met twee of meer BVA-teams per poule. Een dieptepunt is een poule met zes teams, waaronder maar liefst drie BVA-teams.

Ons bestuur vraagt zich af of dit nog wel een jeugdcompetitie genoemd kan worden, waar we nota bene bijna €4.000 voor moeten neertellen! Maar niet alleen ons bestuur vraagt zich dat af. Ook ouders van onze jeugdspelers beginnen te morren over deze flutcompetitie en terecht.

Het bestuur heeft derhalve afgelopen maandag 13 juni 2016 besloten om met ingang van het seizoen 2017/2018 niet meer deel te nemen aan de jeugdcompetitie van BNL. De afgelopen seizoenen was het al kommer en kwel en nu voor het seizoen 2016/2017 is het weer meer dan erg. Het is dat we andere verenigingen niet willen duperen, maar anders hadden we ons voor het komende seizoen alsnog teruggetrokken.

Het bestuur zal zelf voor het seizoen 2017/2018 een jeugdcompetitie opstarten en op voorhand worden andere verenigingen uitgenodigd om hier aan deel te nemen. De kosten zullen zeer zeker geen € 185 per team bedragen, zoals de teambijdrage die verschuldigd is aan BNL.

Op basis van de resultaten van de afgelopen seizoenen weten we dat er in de Carlton Eredivisie vijf verenigingen zijn die om de hoofdprijs strijden. Opvallend is het vervolgens dat uit het programma voor het seizoen 2016/2017 blijkt dat er sprake is van een onevenwichtig programma in de eerste fase van de competitie. Zo speelt Almere één thuiswedstrijd tegen een sterk team en drie wedstrijden uit. Maar er is ook een vereniging die thuis driemaal een sterke tegenstander treft en slechts eenmaal uit. Je vraagt je dus af of dat niet evenwichtiger had gekund. Er staat bovendien een Freudiaanse verschrijving in dit programma, want DKC is al ingedeeld bij de play-offs. Of reikt de arm van bestuursleden zo ver dat er zelfs invloed op het programma wordt uitgeoefend? Je moet er maar niet aan denken.

Middels badmintonline heb ik een discussie gevolgd over het door BNL aanstellen van Deense trainers en het afwimpelen van kandidaten die een SL-4cursus willen volgen. Het doet mij de wenkbrauwen fronsen als ik het lees.

En steeds meer bekruipt mij de gedachte dat het eind van BNL nabij is.

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!

Reacties
StudentenlevenStudentenleven

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Russische badmintonbond geschorst door Badminton World Federation

Russische badmintonbond geschorst door Badminton World Federation

De Badminton World Federation (BWF) heeft het lidmaatschap van de Nationale Badminton Federatie van Rusland opgeschort. Deze…

1 december 2023

Ga nu aan de slag met het nieuwe verenigingsprogramma!

Ga nu aan de slag met het nieuwe verenigingsprogramma!

Om de voordelen van een lidmaatschap bij Badminton Nederland nog concreter te maken lanceert Badminton Nederland vandaag een…

27 november 2023

Jaarplan Badminton Nederland AFGEKEURD tijdens Bondsvergadering 18 november 2023

Jaarplan Badminton Nederland AFGEKEURD tijdens Bondsvergadering 18 november 2023

Afgelopen zaterdag 18 november 2023 vond in Nijkerk de najaarse Bondsvergadering plaats. Naast afgevaardigden, bestuursleden en…

20 november 2023

Uitkomst data-analyse Landelijke Jeugdcompetitie

Uitkomst data-analyse Landelijke Jeugdcompetitie

Na een jarenlange daling van het aantal deelnemende verenigingen, teams en individuele jeugdleden is er afgelopen jaar een…

20 november 2023

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!