Wateringse VELO pakt de koppositie in de Nederlandse Badminton Eredivisie

Wateringse VELO pakt de koppositie in de Nederlandse Badminton Eredivisie

In een goed gevulde VELO-hal heeft VELO zaterdagavond een overtuigende 8-0 overwinning behaald tegen, een door blessures geteisterd, TFS Barendrecht.

Hiermee voldeed het eerste team van VELO, ondanks de afwezigheid van Alex Vlaar, aan de vooraf gestelde doelstelling om zoveel mogelijk punten in Wateringen te houden. Met dit resultaat staat VELO alleen aan kop in de Nederlandse Badminton Eredivisie. Het Haarlemse Duinwijck volgt op twee punten.

De wedstrijd stond in het teken van het debuut van Tamara van der Hoeven. Na een lange periode van blessureleed kon zij eindelijk haar eerste wedstrijden spelen voor VELO. Het begin van de singel was nog wat onwennig, maar al snel nam Tamara het initiatief. Door een goede spirit en veel power liet zij Hanna Couwenhoven kansloos: 21-14 en 21-8. Ook het gemengddubbel met Ralph Starren tegen Kristey Latukolan en Ruben Kweekel verliep goed. Met aanvallend spel werd de tegenstander met twee keer 21-11 verslagen. Een uitstekend debuut voor Tamara in het shirt van VELO.

Kopman Alex Vlaar was afwezig vanwege deelname aan de Bulgarian International. Zijn plaats werd overgenomen door Rikkert Suijkerland. Deze oudgediende is normaal gesproken speler van team 2. Het herendubbel met Jim Middelburg verliep wat stroef, maar de overwinning kwam geen moment in gevaar. Met 21-17 en 21-14 werd gewonnen van Ruben Kweekel en Tom Blinde. Vervolgens mocht Rikkert het in het enkelspel opnemen tegen Lars Kros. Door hard te werken en een goed tactisch plan werd ook deze wedstrijd in winst omgezet: 21-19 en 21-14.

VELO kent zo een zeer goede start in de Nederlandse Badminton Eredivisie. Met vijf overwinningen en één gelijkspel is de koppositie in handen. Het team laat wekelijks zien te groeien in het seizoen. Iedereen is fit en gretig om het maximale eruit te halen. Ook is de gezamenlijk teamspirit duidelijk aanwezig. Met nog drie wedstrijden te gaan in de eerste fase van de competitie kan de kampioenspoule de club uit Wateringen nog nauwelijks ontgaan.

Coaches Ciraar Slaats en Gricha Camonier zijn tevreden: "Het gaat op dit moment ontzettend goed, daar zijn we blij mee. Tegelijkertijd is het seizoen nog lang. Het is belangrijk dat we met elkaar hard blijven werken om ons iedere week te verbeteren."

WhatsApp X

Reacties

Om reacties te lezen en te plaatsen zijn cookies van Disqus nodig.

Disqus valt onder de media-categorie in de cookie-instellingen.

Meer over dit onderwerp

De stofwolken zijn opgetrokken: de eredivisie-finale van 2026 is een feit!

De stofwolken zijn opgetrokken: de eredivisie-finale van 2026 is een feit!

Nederlandse Badminton Eredivisie update: Almere pakt de pole, Drop Shot jaagt op de troon

Nederlandse Badminton Eredivisie update: Almere pakt de pole, Drop Shot jaagt op de troon

Nederlandse Badminton Eredivisie Update: Drop Shot deelt tik uit aan Duinwijck, Almere voelt de hete adem

Nederlandse Badminton Eredivisie Update: Drop Shot deelt tik uit aan Duinwijck, Almere voelt de hete adem

Teleurgesteld naar huis

Teleurgesteld naar huis