Hiermee kroont Duinwijck zich tot de nieuwe landskampioen van de Nederlandse Badminton Eredivisie in seizoen 2025-2026.
De ontknoping: een gouden duo
Met de adrenaline van de eerdere 4-4 nog in het lijf, werd gekozen voor een damesdubbel als golden game. Waar Seinen en De Wit eerder op de middag nog overtuigend wonnen, was het nu de beurt aan Duinwijck. Tirtosentono en Jille speelden scherp, fel en nagenoeg foutloos. Bij de stand 12-21 viel het beslissende punt, waarna het Haarlemse feest op de Almeerse baan losbarstte.
De weg naar 4-4: een middag vol uitersten
De middag begon gunstig voor Duinwijck met winst in het mannendubbel, maar Almere hield de aansluiting via een sterke vrouwendubbel. In de eerste enkelspelen hielden de teams elkaar in evenwicht: Marija Sudimac won voor Duinwijck, terwijl Noah Haase in een thriller de winst pakte voor Almere.
Duinwijck leek de titel voortijdig te beslissen toen Chloë Mayer en Adith Karthikeyan Priya beide tweede enkelspelen wonnen, wat leidde naar een 2-4 voorsprong. Echter, met een ongekende krachtsinspanning wist Almere beide gemengd dubbels te winnen, met als absoluut hoogtepunt de 23-21 winst van Vlaar/Chen in de allerlaatste partij. Het bracht de stand op 4-4, waarna de golden game voor de definitieve beslissing zorgde.
Eindstand en golden game
| Onderdeel | ALMERE | DUINWIJCK | Uitslag |
|---|---|---|---|
| Mannendubbel (MD) | Alex Vlaar / Dyon van Wijlick | Ties van der Lecq / Brian Wassink | 21-11, 20-22, 15-21 |
| Vrouwendubbel (VD) | Cheryl Seinen / Kirsten de Wit | Meerte Loos / Alyssa Tirtosentono | 21-17, 12-21, 21-18 |
| Mannensingel 1 (ME1) | Noah Haase | Aram Mahmoud | 21-19, 23-21 |
| Vrouwensingel 1 (VE1) | Alida Chen | Marija Sudimac | 21-23, 15-21 |
| Mannensingel 2 (ME2) | Muhammad Izzuddin Bin Shamsulmuzli | Adith Karthikeyan Priya | 7-21, 21-23 |
| Vrouwensingel 2 (VE2) | Diede Odijk | Chloë Mayer | 18-21, 21-17, 9-21 |
| Gemengddubbel 1 (GD1) | Dyon van Wijlick / Kirsten de Wit | Brian Wassink / Meerte Loos | 21-10, 21-9 |
| Gemengddubbel 2 (GD2) | Alex Vlaar / Alida Chen | Ties van der Lecq / Debora Jille | 21-9, 15-21, 23-21 |
| GOLDEN GAME (VD) | Cheryl Seinen / Kirsten de Wit | Alyssa Tirtosentono / Debora Jille | 12-21 |