Goede seizoensstart Almere tegen Drop Shot in openingsweekend Nederlandse Badminton Eredivisie

Goede seizoensstart Almere tegen Drop Shot in openingsweekend Nederlandse Badminton Eredivisie

Almere heeft zondagmiddag een goede 5-3 overwinning behaald op een totaal vernieuwd Drop Shot. Ten opzichte van vorig seizoen zijn alleen Nick Fransman en Lars Kros nog over aangevuld met 4 spelers die over zijn gekomen van het gedegradeerde BCH, waarvan er maar twee in de opstelling stonden.

Maak badmintonline.nl je Google-favoriet

Daarnaast heeft het team zich versterkt met de internationaal actieve Belgische Clara Lassaux en Tammi van Wonterghem en met de Franse top-50 speler William Villeger, waarmee Dropshot gelijk de hoogstgeplaatste speler op de wereldranglijst in de Nederlandse eredivisie in zijn gelederen heeft. Almere is buiten Alex Vlaar, die een stapje heeft teruggedaan, hetzelfde team als waar vorig seizoen het grootste deel mee werd aangetreden.

Het herendubbel van Dyon van Wijlick en Joep Strooper kregen een sterk herendubbel tegenover zich in de vorm van William Villeger en Nederlands international Andy Buijk. William en Andy bleken in deze partij een maatje te groot voor onze Almere boys. De eerste game was snel 2-11 en werd 9-21. In de tweede game bleven Dyon en Joep nog even bij tot 8-9, maar moesten toezien hoe de Drop Shot heren daarna uitliepen naar 12-21 en een ruime overwinning pakten.

Kirsten de Wit en Diede Odijk mochten aantreden tegen Clara Lassaux en Tammi van Wonterghem voor een onvervalste Nederland - België. Kirsten en Diede startten als een torpedo en snel stond het 11-3, om de eerste game met 21-10 te winnen. In de tweede game kwamen de Belgische speelsters beter in hun spel, maar toch pakten Kirsten en Diede een paar punten voorsprong, maar wisten Clara en Tammi door wat kleine foutjes van de Almeerse dames weer aan te sluiten. Vanaf 13-13 ging het helemaal gelijk op en wist Drop Shot met 21-23 de tweede game te winnen.

Ook de derde game ging weer lang gelijk op en keken de Almeerse dames op gegeven moment nog tegen 10-14 achterstand aan. Vanaf dat moment wisten Kirsten en Diede de wedstrijd te keren. Na 14-14 en 16-16 pakten Kirsten en Diede met initiatiefrijk spel 5 punten op rij en daarmee de winst in de partij.

Noah Haase trof als eerste heer Nick Fransman als tegenstander. De afgelopen 2 jaar waren dit spannende partijen, maar inmiddels kunnen we stellen dat de fulltime spelende Noah de (met respect) ouder wordende Nick ruim de baas is. De eerste game ging nog even gelijk op, maar uiteindelijk liep Noah makkelijk nar 21-14. Ook de tweede game liep Noah na 4-4 snel naar 11-4 om uiteindelijk eenvoudig met 21-11 te winnen.

Diede Odijk trof als eerste dame Clara Lassaux, die bijna 200 plaatsen hoger dan haar staat op de wereldranglijst, dus op voorhand een zware kluif. Diede keek snel tegen een grote achterstand aan (4-12) en wist dat ook niet met goed te maken. Clara pakte met 9-21 de winst in de eerste game. Ook in de tweede game keek ze steeds tegen een kleine achterstand aan, maar bleef ze in de buurt tot 13-15. Helaas verloor Diede daarna 6 punten op rij, waardoor ze met 13-21 de winst aan Clara moest laten.

Dennis Koppen vond Lars Kros als tegenstander op het formulier en dat was de afgelopen jaren al vaak het geval. Dennis startte goed en via 11-8 liep hij uit naar 15-9 en pakte met initiatiefrijk spel met 21-16 de eerste game. De tweede game pakte Lars een 4-8 voorsprong, maar Dennis was met de 10 er weer bij aangesloten. Na 10-11 pakte Dennis de voorsprong met 4 punten op rij en goed aanvallend spel. Deze voorsprong gaf hij niet meer weg, met 21-18 pakte Dennis het punt voor Almere.

Alida Chen mocht aantreden tegen de van BCH overgekomen Mandy Duijndam. Feit is dat Alida de afgelopen 2 wedstrijden van Mandy had verloren, dus Alida was op revanche belust. De wedstrijd ging in eerste instantie helemaal gelijk op en ondanks een 3 punten voorsprong voor Alida bij de 15 werd het alsnog 18-18. Maar met 3 goeie punten op rij werd het toch gamewinst voor Alida. In de tweede game liep Mandy snel weg naar 5-11 en moest Alida de game met 14-21 afgeven. Maar, zoals wel vaker, wist Alida het tij weer te keren in de derde game. Alida snelde met tactisch slim spel, waarbij Mandy meewerkte met een aantal onnodige fouten, naar het 4e punt voor Almere en kon met een 4-2 voorsprong worden gestart met de mix dubbels.

In de eerste mix mochten Joep Strooper en Kirsten de Wit tegen William Villeger en Tammi van Wonterghem, op voorhand een zware pot. In het begin van de partij wist William veel druk te zetten met zijn snelle spel en harde smashes, maar toch wisten Joep en Kirsten de aansluiting goed te houden en stonden halverwege 11-10. Daarna pakten de Drop Shotters de voorsprong van 3 punten en wonnen uiteindelijk met 17-21. De tweede game werd zenuwslopend. Ondanks een 10-14 wisten Joep en Kirsten met 4 punten op rij weer gelijk te maken. In het vervolg was er steeds maar 1 punt voorsprong voor 1 van de 2 partijen. Ook de verlenging kon alle kanten op en ondanks 2 keer een matchpoint voor William en Tammi, zijn Joep en Kirsten het koelbloedigst en winnen met 26-24. De derde game pakken de Almeerders na 4-4 het initiatief met 4 punten op rij. Deze voorsprong wordt niet meer weggegeven en de voorsprong wordt op uitgebouwd naar 19-13. Ondanks dat de Drop Shotters nog 4 punten op rij maken halen Joep en Kirsten met 21-17 het vijfde punt binnen voor Almere.

In de laatste partij van de dag mochten Dyon van Wijlick en Alida Chen tegen Andy Buijk en de uit de tweede divisie Yuanyuan Jiang, die haar debuut maakte in de eredivisie. In een matige wedstrijd weten Dyon en Alida op geen enkele wijze hun stempel te drukken op deze wedstrijd. Spannend is de eerste game wel, de eerste game gaat uiteindelijk met 19-21 naar Drop Shot. In de tweede game lopen Dyon en Alida vanaf het begin achter de feiten aan en weet Drop Shot met 16-21 hun derde punt van de dag te pakken.

Volgend weekend is er wederom een thuiswedstrijd en komt Smashing uit Wijchen op bezoek. De wedstrijd is zondag 20 september om 14:00 uur.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Meer over dit onderwerp

Nieuw seizoen, nieuwe gezichten: voorbeschouwing speelronde 1 van de Nederlandse Badminton Eredivisie 2026-2027

Nieuw seizoen, nieuwe gezichten: voorbeschouwing speelronde 1 van de Nederlandse Badminton Eredivisie 2026-2027

BadmintonInside: eredivisie-voorspellingen 2026-2027 en een vaste woensdag

BadmintonInside: eredivisie-voorspellingen 2026-2027 en een vaste woensdag

BadmintonInside: transfers, vochtige hallen en Europese verschuivingen

BadmintonInside: transfers, vochtige hallen en Europese verschuivingen

BadmintonInside: WK-prognoses en eerbetoon aan Ton Velberg

BadmintonInside: WK-prognoses en eerbetoon aan Ton Velberg