SportSport

Voorbeschouwing EJK in Finland

Voorbeschouwing EJK in Finland

Myke Halkema mocht ook mee naar Finland.

Vandaag gaat in Finland het Europees jeugdkampioenschap van start. Een voorbeschouwing van manager Ger Tabeling.

SportSport

Ken je BC Shot al?

Nederland U19, dat vandaag begint aan het EJK, bestaat uit een zeer jonge ploeg. De Europese jeugdkampioenschappen worden eenmaal in de twee jaar gehouden. In de vorige editie was onze ploeg nog uiterst succesvol door een zilveren medaille te winnen in het teamtoernooi en een gouden (mix) en zilveren (vrouwendubbel) medaille in het individuele toernooi. De verwachtingen zijn dat er toch ook dit jaar weer een aantal medailles te behalen zijn.

In het landentoernooi staan wij als derde geplaatst. Ondanks deze derde plaatsing heeft badminton Europe ons toch een 3/4 plaatsing gegeven waardoor we (als we het halen) uiteindelijk in de halve finale tegen Denemarken uit zullen komen.

De selectie

Soraya de Visch Eijbergen (18), Myke Halkema (16), Gayle Mahulette (17), Thamar Peters (18), Josephine Wentholt (18), Nick Fransman (18), Jim Middelburg (18) Russell Muns (17), Robin Tabeling (16) en Vincent de Vries (16).

Vier van bovenstaande spelers kunnen dus nog meedoen aan het EJK over twee jaar.

Programma

15-19 april Landentoernooi:

  • Vrijdag 14.00 Nederland-IJsland
  • Zaterdag 10.00 Nederland-Letland
  • Zondag 14.00 Nederland-Hongarije

Mocht Nederland poulewinnaar worden dan op maandag 10.00 kwartfinales en bij winst halve finale 14.00. Dinsdag finale 14.00. (In Finland is het een uur later dan in Nederland) De wedstrijden zijn te volgen via live score en live streaming is op http://badmintoneurope.tv.

Daarna wordt het individuele toernooi gespeeld van 19-24 april.

Begeleiding

  • Coaches: Eline Coene en Robbie Kneefel
  • Fysiotherapeut: Martin ter Plegt
  • Manager: Ger Tabeling

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!

Reacties
StudentenlevenStudentenleven

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Voeg ook jouw badmintonclub toe aan onze clubzoeker!

Voeg ook jouw badmintonclub toe aan onze clubzoeker!

Op badmintonline.nl bieden we alle badmintonclubs in Nederland een clubprofiel aan, ook badmintonverenigingen die lid zijn van…

21 maart 2023

Kwartfinale All England 2023 eindstation voor topbadmintonners Robin Tabeling en Selena Piek

Kwartfinale All England 2023 eindstation voor topbadmintonners Robin Tabeling en Selena Piek

Deze week nam een kleine selectie Nederlanders deel aan de Yonex All England Open 2023 in Birmingham, Engeland. Het is een BWF…

18 maart 2023

Lancering nieuwe landelijke jeugdcompetitie

Lancering nieuwe landelijke jeugdcompetitie

Badminton Nederland lanceert vanaf het seizoen 2023-2024 een nieuwe landelijke jeugdcompetitie. Met een nieuwe landelijke…

18 maart 2023

Meest gemaakte denkfouten van Nederlandse badmintonspelers

Meest gemaakte denkfouten van Nederlandse badmintonspelers

Zolang ik me kan herinneren willen Nederlandse spelers punten halen voor de ranglijsten. Om dat te kunnen doen moet je veel…

13 maart 2023

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!