Erik Meijs: 'Terugblik op de Europacup en het seizoen'

Het was een heftig weekje met een mooi einde! Zo begon de week eigenlijk met heel slecht nieuws, namelijk dat een paar uur na de gewonnen bekerfinale mijn oma was overleden.
Jij het nieuws, wij een tikkie!
Hierdoor begon de week dus eigenlijk niet goed, maar woensdag begon wel de Europacup voor landskampioenen in Zwolle. Ik had besloten dat ik woensdagmiddag en vrijdagavond zou meedoen, dit omdat vrijdagochtend de begrafenis was en ik donderdag nog mijn oma wilde zien en de rest van de familie.
Woensdag moesten we tegen Engeland. Ik nam alleen de 1ste herenenkel voor mijn rekening. Ik begon wat slordig en nog niet helemaal scherp, maar toen ik eenmaal erin kwam had ik eigenlijk de hele wedstrijd onder controle. Ik versnelde als hij iets te dichtbij kwam en kon ook nog wat dingen uitproberen voor de wedstrijden erna. Ik won deze wedstrijd met 21-17 en 21-15. Uiteindelijk werd deze wedstrijd nog spannend voor ons, maar we wonnen wel met 4-3.
Donderdag speelde ik dus niet mee, maar wist mijn team met 6-1 te winnen van de Hongaarse ploeg. Vrijdag stond de 3de en laatste poulewedstrijd op het programma tegen Zwitserland. Ik speelde ook nu weer alleen single, omdat we sowieso al door waren naar zaterdag en ik daar volledig zou worden ingezet. Ik speelde een goede single en kwam eigenlijk geen moment in de problemen. In de 2e set had ik het zelfs nog sneller kunnen afmaken, maar wat simpele foutjes zorgden ervoor dat mijn tegenstander toch nog wat punten extra kreeg. Deze wedstrijd wonnen we met 5-2.
Een halve finale was dus een feit wat niet veel mensen hadden verwacht! In deze wedstrijd speelde we tegen de Franse ploeg. De heren waren erg sterk, maar we wisten dat onze dames de meeste kansen hadden. We begonnen goed en wonnen de mix. Ik moest spelen tegen de nummer 2 van Frankrijk Mathieu Lo Ying Ping. Ping staat nummer 51 op de wereldranking.
Lees de rest van Eriks verslag op zijn website.
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025