Om zijn ‘legacy’ levend te houden: buiten de gebaande paden treden, zelf het initiatief nemen, op eigen benen staan, onafhankelijk van de bond, focus op Azië.
Ondersteuning voor badmintontalent: van Nederland naar Vietnam
Nu bijna drie jaar later hebben we inmiddels al zes keer een cheque kunnen uitreiken aan spelers en dat is dankbaar werk. De eerste keer was het Esmeralda van Drunen die we hebben ondersteund voor een trainingsstage in Vietnam bij The Vietnam-Danish Badminton Institute van Ron en Huynh Daniëls.
Daarna was Liam Birahy aan de beurt, ook voor een trainingsstage in Vietnam en al snel volgde ondersteuning van een jonge Vietnamese speelster, Nguyen Ha Dong Vy. We hebben in juli 2024 met eigen ogen kunnen zien hoe Ron en Huynh in Vietnam bezig zijn, dat was mooi om te zien. In januari van dit jaar hebben we Esmeralda van Drunen wederom een flinke steun in de rug gegeven.
Nieuwe cheques voor Mette Kool en Jason de Graaf bij BC Drop Shot
En tot slot hebben we kortgeleden, na afloop van de playoff-wedstrijd van BC Drop Shot tegen Duinwijck op 8 maart 2026, wederom twee jonge badmintonspelers een eerste steuntje in de rug gegeven voor hun badmintoncarrières, namelijk Mette Kool en Jason de Graaf. Deze spelers timmeren flink aan de weg en zijn samen een succesvol mixkoppel. Mette en Jason maken beiden ook deel uit van de Nationale Jeugdselectie Onder 15.
De combinatie van Mette die voor Duinwijck speelt, Jason die voor VELO uitkomt en wiens vader, Paul, trainer is van Drop Shot, heeft voor ons nog extra betekenis omdat Erik zowel voor Drop Shot als Duinwijck heeft gespeeld.
De missie van de stichting: financiële steun voor jonge spelers
We weten als geen ander hoeveel inspanning het kost om als jonge speler het hoofd boven water te houden, focus te houden en als gezin eromheen het overgrote deel van de financiële lasten te dragen. Daarom vonden we het mooi om ook deze spelers te laten voelen dat er mensen zijn die waarderen wat ze doen en dat ook willen laten zien.
Aanmelden voor ondersteuning of de Erik Meijs Foundation sponsoren
Heb je zelf ook toekomstplannen waarvan je denkt dat de Erik Meijs Foundation je misschien zou kunnen helpen, dan kun je altijd een berichtje sturen naar het e-mailadres van de stichting (zie de website) of mij een privébericht sturen. Voor meer informatie zie erikmeijsfoundation.nl.
Net zoals wij vanuit de stichting anderen proberen te helpen, heeft de stichting zelf natuurlijk ook een financiële basis nodig om die steun ook in de toekomst te kunnen blijven bieden. Ook wij zijn dus afhankelijk van sponsoren die de Erik Meijs Foundation een warm hart toedragen en op die manier ook de legacy van Erik blijven onderhouden.
Ook hiervoor kun je terecht op de website of een privébericht sturen. We zijn heel blij dat we een vaste sponsor hebben in de persoon van Jaap van der Kolk, die er, samen met andere sponsorbijdragen voor zorgt, dat we regelmatig sporters een steuntje in de rug kunnen geven.
Met dank aan René Lagerwaard voor het maken van foto’s van de uitreiking van de cheques aan Mette en Jason.
Stef en Karin Meijs