Geachte afgevaardigden,
Naar aanleiding van het bewind van de afgelopen drie jaren van het bondsbestuur en het voorzitterschap van dhr Rob Ridder wil ik u allen graag een aantal zaken meegeven die u mee zou kunnen laten wegen in uw keuze a.s. zaterdag.
Natuurlijk heeft u allemaal de nieuwsgaring gevolgd en zal u met mij tot de conclusie komen dat, op enkele positieve berichten na, het merendeel niet ten gunste van de badmintonsport was. Dit heeft naar mijn mening de volgende oorzaken:
Het Yonex-contract, destijds door het bondsbestuur getekend, heeft dan wel wat geld opgebracht maar ook veel ruis op de lijn. Hoe is het mogelijk dat een dergelijk contract een splijtstam is geworden voor de topspelers. Met de kennis van nu krabt u zich waarschijnlijk nog wel eens achter de oren. Mede door dit contract zijn de vier top spelers nimmer meer in de belangrijke toernooien in Nederland aanwezig zodat het Nederlandse publiek een gedeelte van het topbadminton is ontnomen.
De beruchte e-mail, die door de voorzitter per abuis van zijn eigen e-mailadres aan mij is verzonden, met als tekst 'WIJ zullen dit varkentje wel eens wassen' heeft natuurlijk ook vragen opgeroepen. Hoe is het mogelijk dat, nadat we in de week ervoor een gesprek hadden gehad in Amersfoort, dit een geheel andere werkelijkheid spiegelde.
Als u verder ziet hoe krampachtig is omgegaan met de wijze waarop wij trachten toernooien in het noorden en het oosten van Nederland neer te zetten kunt u ook daar uw twijfels over hebben. Hierin kunt u meenemen dat de gemeente Groningen tot tweemaal het bos in is gestuurd met de belofte van een toernooi, als de inkomsten voor drie jaar ongeveer 210.000 euro zouden bedragen en dat dit zo maar zonder overleg naar Amsterdam werd verplaatst.
Zelfs Amsterdam heeft niet opgeleverd wat ervan werd verwacht. Assen en Zwolle hebben wel voldoende geld in het laatje gebracht.
Afgelopen week is in Zwolle het EK geweest en met groot succes voor Badminton Nederland, Duinwijck heeft gewonnen. Dit toernooi was ook bijna tegengehouden door de voorzitter.
Neem deze overwegingen mee in uw besluit. Ik wens u allen veel wijsheid toe in uw uiteindelijke stem.
Walter Zijlstra
Oud-voorzitter district Noord
Oud bonsdbestuurslid
Reacties 6
Behalve in de hal van Almere. Gisteren waren er teveel toeschouwers, dus werd de vloer te vochig. Daardoor moest iedereen naar buiten. Ook is er niet eens een fatsoenlijke tribune. Dit is een eredivisieclub, wat mij betreft, onwaardig: je wilt toch zoveel mogelijk toeschouwers tijdens de wedstrijden?
De organisatie had voor vijf wedstrijden twee uur gepland op één baan, ook zéér krap. Vertraging daardoor 3 uur.
Maar of je volgend jaar in Zutphen nu zo blij wordt: veel te veel reistijd voor iedereen, maar wel 24 banen.
Gezien het aantal toeschouwers die op de NK komt kijken, kan het in iedere sporthal plaats vinden met 9 banen op de vrijdag en 4 banen op de zaterdag en de zondag.
Het NK zou ergens anders moeten worden georganiseerd, die hal in Almere is te groot voor het NK, het handje vol bezoekers dat naar het NK komt zijn vrijwel niet te vinden op die grote tribunes in Almere.
Vind die Limes hal in Alpen a/d Rijn wel een goeie voor het NK
Nog steeds niets geleerd: volgend jaar wordt het EK weer in Amsterdam gehouden.
Dat ontbrak nog aan de tekst.
Waar wordt de Dutch Open en NK de volgende keren gehouden? Het vijfjarig contract met Almere is nu afgelopen, volgens mij. Of is het alweer verlengd?
Rob Ridder is in het Noorden als een enorme olifant door een kwetsbare porceleinkast gegaan. Hij heeft de gemeente besturen van Assen, Zwolle en Groningen beledigd. Willen we met zo n voorzitter weer drie jaar met Badminton Nederland aan de gang? Nee toch ????!!!!!
Walter, in het Noorden weten wij het verhaal in elkaar steekt.
Ik hoop dat de afgevaardigden je advies ter harte nemen.
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.