Als ik de bezoekersaantallen van het NK en het EK vergelijk met het aantal bezoekers van de play-offwedstrijden van BV Almere tegen Van Zundert Velo en vervolgens de finale van BC Amersfoort tegen van Zundert Velo, dan valt de vergelijking toch echt heel duidelijk uit in het voordeel van deze eredivisiewedstrijden.
Wellicht is één en ander aanleiding voor de beleidsmakers in Nieuwegein, of moet ik zeggen Papendal, want als ik de berichten op badmintonline.nl moet geloven maakt Papendal de dienst uit, om nu toch eens de eredivisie niet langer als ondergeschikt te beschouwen aan de buitenlandse toernooien. De eredivisie verdient op zijn minst nevengeschikt te zijn aan de buitenlandse toernooien, maar in feite zou het bovengeschikt moeten zijn, als je alleen al op de bezoekersaantallen afgaat. Als dat niet gebeurt, dan heeft het geen enkele zin om werkgroepen en commissies in het leven te roepen om naar de competitieopzet van onder meer de eredivisie te kijken.
Dat in het leven roepen heeft sowieso weinig zin, want de voorstellen die een werkgroep recent gedaan heeft zijn in de ijskast beland, omdat BNL zelf met een voorstel gaat komen. Eerlijk gezegd hou ik mijn hart vast en nogmaals het heeft allemaal geen zin als de eredivisie niet de hoogst mogelijk prioriteit krijgt om het Nederlandse badminton weer op de kaart te zetten. Zo'n 25 jaar mismanagement heeft onze bond bijna gedecimeerd. In de economie spreken we van een recessie als twee kwartalen op een rij het consumentenvertrouwen daalt. Waar moeten we in badmintonland dan wel niet van spreken. Al decennia lang schrijven we rode cijfers in meer dan één opzicht en we hebben dus een Deltaplan nodig om deze depressie te boven te komen.
Dat vereist wel leiderschap en ik vraag mij af of we dit kunnen verwachten van de huidige beleidsmakers in Nieuwegein, zeker na de Estlanduitzendingen en het ultimatum van de Yonex-spelers op het EK. Stel dat de spelers vinden dat zij het gelijk aan hun zijde zouden hebben, dan nog kan en mag een organisatie dit niet accepteren. Aan de verkiezingscampagne mankeerde niets, maar nu wachten we al maanden op een Deltaplan om het tij te keren.
En een Deltaplan is nog eufemistisch uitgedrukt. Het klinkt een stuk vriendelijker dan de draconische maatregelen die feitelijk getroffen moeten worden. Alleen dan is de badmintonsport wellicht nog te redden in Nederland.
Wellicht is Papendal de bond in meer dan één opzicht volkomen boven het hoofd gegroeid en is er sprake van een staat binnen de staat.
Een forse stap terug zou ik zeggen met Papendal of misschien zelfs afschaffen de komende jaren. Pep de academies op, kom tweemaal per jaar een week bij elkaar met de spelers van de academies en test de talenten. Geef twee talenten per jaar een sportbeurs en laat ze de badmintonwereld intrekken en dan kunnen ze zich waarmaken. Verleng de beurs desnoods met 12 maanden en dan moeten de talenten zich kunnen handhaven op Europees en wereldniveau. Ik denk dat we tienduizenden euro's per jaar besparen.
Laat de academies vrij om badmintonsponsors aan te trekken. Dan krijgen we wellicht de Carlton-academie, de Yonex-academie, de Victor-academie en de RSL-academie. Stel trainers aan die in meer dan één opzicht van alle smetten vrij zijn en ga de concurrentie onderling aan. De besparingen per jaar kunnen we gebruiken om de financiële continuïteit van BNL veilig te stellen. Bovendien legt BNL dan niet al zijn eieren in een Yonex-mandje. En we moeten zo snel mogelijk af van het Yonexcontract. Het is een splijtzwam gebleken voor het Nederlandse badminton.
Geef grote prioriteit aan de eredivisie, want alleen al op basis van de toeschouwers bij de play-offs en de finale is dat gerechtvaardigd. Kom met een pakket aan maatregelen om clubs in de eredivisie te ondersteunen op vele fronten. Benader als bond de regionale en lokale omroepen om de badmintonsport in de programma's te krijgen! Laten we met een stap terug beginnen om de badmintonorganisatie vooral bottom-up opnieuw op te bouwen en niet langer de zaak topdown vanuit Papendal beschouwen. Dat heeft ons de laatste decennia beslist niet verder geholpen.
Reacties 6
Helemaal mee eens met het stuk wat geschreven staat voor Henk.
Wat ik wel begrepen heb als ouder van een kind op academie , dat je alleen in aanmerking komt om alsnog nationaal te gaan spelen,je een aantal toernooien moet gaan winnen.
En dan ben ik het eens met het geschreven stuk dat er te veel verschil zit in de academie`s
Zou een kind dus veel talent hebben,maar helaas op een mindere academie trainen dan wordt het al een stuk moeilijker om toernooien te winnen.
Dat het anders moet weet ik zeker.
Hopelijk gaan ze er ook iets aan doen,anders vrees ik dat veel talent verloren gaat.
Hallo Henk,
Als ouder van een badmintonnend kind kan ik het zeker in vele opzichten met je eens zijn.
Zeker het stukje van het oppeppen van de academie. En laat de andere badmintonmerken daarin maar mee participeren als zij dit willen.
Ik ben niet zo’n reageerder maar doe het nu toch even.
Onze ervaring is dat er nu veel verschil is tussen de academie’s. Wij, (en niet alleen wij) trekken vaak onze wenkbrauwen op als we zien hoe er omgesprongen wordt met de jeugd. En hoe willekeurig (in onze ogen )de Papendal selectie is. Wat ons dan verbaasd o.a, is dat (van horen zeggen) de selectie een contract krijgt van 2 jaar. Hoe dodelijk kan dat zijn, je zou moeten blijven knokken voor je plekje lijkt mij.
En hoe demotiverend kan het zijn voor andere spelers.
Wij weten dat 2 spelers hebben mogen mee trainen op Papendal en eventueel kandidaat zouden zijn voor de selectie, maar men zat vast aan de contracten van andere spelers, en als die dan niet zelf zeggen ik stap op ..ja dan sta je met lege handen.
Wij verbazen ons erover dat niet de sterkste spelers (op dat moment) naar internationale toernooien gaan, maar de selectie. Lijkt logisch, maar er zitten thuis spelers op de bank, die winnen van spelers die mee gaan. Dat je kijkt naar potentie in een speler, snappen we, maar op een leeftijd van 13 t/m laten we zeggen 17 jaar is dat zeer wisselend natuurlijk. En is 2 jaar erg lang. Het valt ook op dat als iemand van de nationale verliest van iemand die daar niet inzit, dit eigelijk meestal altijd komt omdat hij net toevallig zijn zijn dag niet heeft :) Zal af en toe zo zijn maar vaak is de tegenstander gewoon ook goed, maar het kost moeite dat dan toe te geven.
Bij andere sporten weet je soms een week van tevoren nog niet of je mee mag naar wedstrijden en is de vorm van de dag belangrijk, zou bij badmintonnen ook zo moeten zijn, houdt je scherp lijkt me.
Dan schermt met ook met de ranglijst b.v. maar bij badminton zegt dat natuurlijk niet alles.
Volgens mij werken ranglijsten alleen als je b.v. snelste tijden kan meten
Er zijn natuurlijk een aantal toppers die er boven uitsteken in alle categorieën, kan je niks van zeggen en logisch dat die bij “een selectie”zitten, maar in veel onderdelen is de subtop zeer aan elkaar gewaagd, heb je de pech dat je 3 toernooien achterelkaar tegen de nr 1 of 2 loot kom je niet ver op de ranglijst, terwijl je misschien hele goede partijen hebt gespeeld, en fluitend wint van iemand die boven je staat, maar die het getroffen heeft met de loting.
Dus wat mij betreft zouden ze die ranglijst kunnen schrappen of in ieder geval niet als lijdraad gebruiken.
Dus Henk in principe lijkt me jou voorstel het uitwerken waard, goede gelijkwaardige academies, regelmatig tegen elkaar spelen, je zou na de competitie een academie competitie op kunnen zetten of. i.d., zal wel moelijk te realiseren zijn maar in deze moet je kijken naar de mogelijkheden en niet naar de onmogelijkheden. En 2 keer per jaar het hele spul bij elkaar zetten lijkt me alleen maar goed om iets breder kijken dan men nu doet en werkt motiverend lijkt me.
Het is niet mijn bedoeling hier een discussie op gang te zetten om iemand de zwarte piet toe te spelen of elkaar onderuit te halen, maar laten we gebruik maken van de kwaliteiten van verschillende personen. We kunnen concluderen dat het op deze manier niet optimaal werkt, de beste bedoelingen ten spijt, dus laten we kijken hoe het anders en dus hopelijk beter kan.
Wat je nu krijgt is dat men (terecht) zijn eigen plan gaat trekken
Ook bij Velo-Duinwijck bij de reguliere competitie was het zeer druk en ook bij Duinwijck-BC Amersfoort en vorig jaar ook bij de finales playoffs en EuropaCup tussen Duinwijck en Velo.
Ik bezoek niet alle wedstrijden.
Wie leveren dan de supporters in clubbelang? In ieder geval Velo en Duinwijck. Alleen bij de Carlton GT Cup was het rustig, zeer rustig.
Ik weet genoeg spelers die er in 2016 klaar voor zijn om voor Nederland naar de Spelen te gaan. Niet zo pessimistisch, Ron!
Hallo Henk, Vorig jaar hebben we ook gezegt dat de leeg loop van spelers naar het buitenland niet goed is voor de ontwikkeling van de badminton in eigen land. De spelers van Papendal moesten vrij krijgen voor de Internationale toernooien en geen last meer hebben van vervelende klubs die de spelers soms tegen hielden. De ironie wil dat er nu geen geld is voor Internationale toernooien en spelers zoals Erik Meijs door de steun van zijn klub juist om in Nederland te blijven spelen bijna ee verdubbeling van zijn buitenlandse toernooien heeft gehad.
De hele manier van denken bij zowel BNL als de technische staf moet totaal om, en het is nu een goede tijd. Een aantal spelers staan op het punt te stoppen, de dubbel koers heeft het bestuur inmiddels weer achter zich gelaten maar echte single spelers staan nog niet klaar om iets te betekenen op Internationaal niveau. Sla dit hoofdstuk om en begin met een nieuwe schone pagina. Focus op de nationale competitie, training op maat voor de spelers, aandacht voor alle onderdelen van het spel. Om te denken dat we er in 2016 weer staan is een droom die niet uit gaat komen, het plan moet zich verder strekken en als we er in 2020 zouden staan dan mag je blij zijn. Maar we kunnen er wel voor zorgen dat we voor 2016 nationaal en misschien binnen europa weer gezond zijn, dan zal de stap naar 2020 veel eenvoudiger zijn.
Eindelijk iemand die het snapt! Hoort en zegt het voort!!!
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.