Badminton Nederland: 'Op 3 mei zekerheid voor Jie'

Yao Jie zal op 3 mei a.s. door Badminton Nederland voorgedragen worden aan NOC*NSF om tijdens de Olympische Spelen in Londen deze zomer Nederland te vertegenwoordigen. Tijdens het India Open in New Delhi zette Jie een belangrijke stap in de goede richting.
Ze won in de eerste ronde van de Zwitserse Cicognini. Vervolgens ging de partij tegen de Chinese Jiang Yanjiao in twee games verloren, maar toen had de veelvoudig Nederlandse kampioene al aan de kwalificatie-eisen voldaan. "Ik ben ontzettend blij en opgewonden", zei Yao Jie, in afwachting van de officiële bevestiging van NOC*NSF.
"De vele trainingen en het harde werken van de afgelopen twaalf maanden hebben zich eindelijk uitbetaald. Zonder de steun die ik van mijn sponsor Carlton heb gekregen, had ik de Olympische Spelen nooit gehaald."
In Londen wil ze voor een medaille gaan. "Als ik mijn kracht en uithoudingsvermogen kan verbeteren en blessurevrij blijf, is dat mogelijk. Op Papendal kan ik gelukkig over de beste medische begeleiding beschikken. Ik ben vol zelfvertrouwen over mijn kwaliteiten en ben bereid er alles voor te geven."
Na de WK landenteams zal ze rust nemen. "Ik heb het laatste jaar 25 toernooien gespeeld. De focus zal nu vooral op de mentale trainingen komen te liggen, samen met drie keer per week krachttraining. Dat bestaat uit fietsen en het trainen van mijn uithoudingsvermogen. Daarnaast ligt een aantal toernooien en een trainingskamp in de planning."
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over badminton nederland
- Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF - Badminton Nederland
- Nationale selectie Badminton Nederland verhuist naar Westervoort - Badminton Nederland
- Dutch International 2025 afgelast - Badminton Nederland
- Vol kwalificatietoernooi met spannende duels bij NK Badminton 2025 - Badminton Nederland
- Subsidies geschrapt voor topbadminton - Redactie