SportSport

Jorrit de Ruiter: 'Yonex Denmark Open'

Jorrit de Ruiter: 'Yonex Denmark Open'

Het was alweer een tijd geleden sinds ik een Super Serie speelde, maar nu kregen we eindelijk weer eens de kans van Badminton Nederland.

clubzoeker

Jij het nieuws, wij een tikkie!

Uiteraard was dit een soort van beloning voor de goede resultaten in het Badminton Europe circuit van dit afgelopen jaar en daardoor is onze ranking nu ook dusdanig dat we toegelaten worden tot het hoofdschema van deze toernooien waarin de allerbeste spelers ter wereld hun opwachting maken.

De sfeer rondom een Super Serie toernooi is niet te vergelijken met andere toernooien. Neem alleen al het hotel. We sliepen in één van de aangewezen toernooi hotelletjes. Kleine kamertjes, matig ontbijt, niets bijzonders verder. Toch zit je in datzelfde hotel met de topspelers uit Maleisië, Indonesië en Korea. Alles loopt door elkaar heen en de sfeer is ontspannen. Ook ruikt het hele hotel naar bami, loempia en allemaal andere Oosterse gerechten. Ik denk dat ze stiekem gewoon tientallen rijstkokers in hun kamers hebben staan en zelf staan te koken. Bij het ontbijt zag ik Lee Chong Wei alleen maar wat broodjes jam naar binnen werken. Ik snap er toch echt niets van hoe hij altijd zo goed kan spelen.

Ook in de warming-up zaal hangt geen gespannen sfeer. Best apart trouwens als je erover nadenkt. Het is een Premier Super Series evenement en de belangen zijn groot voor de toplanden. Ook hier loopt alles door elkaar. Chong Wei staat vaak vlak voor z’n wedstrijd nog een single tegen een teamgenoot te spelen, Lee Yong Dae daagt zijn nieuwe partner Ko uit in een ”box-game”, de Chinezen spelen 3 tegen 2 en de Denen hebben een groot deel van de tijd een camerateam achter zich aan. Eén ding valt enorm op: er wordt veel gelachen en lol getrapt!

Lees het hele artikel op de website van Jorrit de Ruiter.

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Voeg ook jouw badmintonclub toe aan onze clubzoeker!

Voeg ook jouw badmintonclub toe aan onze clubzoeker!

Op badmintonline.nl bieden we alle badmintonclubs in Nederland een clubprofiel aan, ook badmintonverenigingen die lid zijn van…

21 maart 2023

Kwartfinale All England 2023 eindstation voor topbadmintonners Robin Tabeling en Selena Piek

Kwartfinale All England 2023 eindstation voor topbadmintonners Robin Tabeling en Selena Piek

Deze week nam een kleine selectie Nederlanders deel aan de Yonex All England Open 2023 in Birmingham, Engeland. Het is een BWF…

18 maart 2023

Lancering nieuwe landelijke jeugdcompetitie

Lancering nieuwe landelijke jeugdcompetitie

Badminton Nederland lanceert vanaf het seizoen 2023-2024 een nieuwe landelijke jeugdcompetitie. Met een nieuwe landelijke…

18 maart 2023

Meest gemaakte denkfouten van Nederlandse badmintonspelers

Meest gemaakte denkfouten van Nederlandse badmintonspelers

Zolang ik me kan herinneren willen Nederlandse spelers punten halen voor de ranglijsten. Om dat te kunnen doen moet je veel…

13 maart 2023

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!