Tip de redactie: 'LCW laks met communicatie rondom Master-toernooien'

Tip de redactie: 'LCW laks met communicatie rondom Master-toernooien'

Beste badmintonline-redactie. Natuurlijk berichten jullie de laatste tijd vaak over allerlei vormen van beleid, of wanbeleid, bij de bond. Of je het hier nu mee eens bent of niet, het is naar mijn mening belangrijk dat dit alles bericht wordt.

Daarom wil ik jullie, en daarmee hopelijk een groot deel van badmintonminnend Nederland, op de hoogte brengen van het volgende:

Jaarlijks zijn er zes toernooien binnen het Mastercircuit. Elk van deze toernooien wordt geanalyseerd en er wordt een rapportage opgemaakt. Op basis hiervan (en overigens ook andere voorwaarden) wordt jaarlijks door de LCW de Master-status aan toernooien toegekend. In de Clear! van 26 augustus jl. en op de evenementenkalender op de website van de bond staan op dit moment de zes mastertoernooien voor het aankomende seizoen vermeldt.

Dit zijn: Amersfoort, Almere, Zoetermeer, Veendam, Hoensbroek en Gorredijk, hetzelfde zestal als vorig jaar. Dit terwijl de vergadering waarin de verdeling van mastertoernooien pas 29 augustus jl. is gehouden (iets wat ik uit zeer betrouwbare bron heb vernomen).

Ook hebben de verschillende verenigingen en stichtingen, die toernooien organiseerden die geanalyseerd werden, nog geen bericht gehad van de LCW. Dit getuigt niet van enige klasse vanuit de bond (hoewel ik mijzelf niet de persoon vind om hierover te oordelen).

Graag zou ik door middel van dit bericht naar jullie (badmintonline -red.) een bericht zien van BNL hoe het tot deze toernooikalender is gekomen. Zelfs wanneer het hier gaat om een concept-indeling is het niet netjes om hierop al vergeven Master-statussen te vermelden.

Wanneer heeft hem besloten deze Master-statussen te verdelen? Voor 26 augustus? In dat geval kan het toernooi van Gorredijk nooit geanalyseerd zijn en dat lijkt me zeker een foute handelswijze (hoewel dit eerder bij de eerste verdeling van Master-statussen na opheffing van het Satellitecircuit ook is gebeurd met hetzelfde toernooi).

Waarom kunnen toernooien die graag een Master-status willen krijgen zich hiervoor opgeven bij de bond terwijl zij hier blijkbaar niet serieus in genomen worden?

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 3

Organisator

Niets anders dan vriendjespolitiek en alles behalve transparant. Twee jaar geleden bij de overgang van 9 Satellitetoernooien naar 6 Mastertoernooien, werd Gorredijk ook al de Masterstatus toegekend, nog vóórdat het eerste Satellitetoernooi gehouden en beoordeeld moest worden, terwijl was overeengekomen dat het Mastercircuit in een compacte periode van 2-3 maanden in het voorjaar plaats moest vinden.
En op een duidelijk antwoord op waarom toernooien de toekenning al gekregen hebben en andere niet, hoef je niet te rekenen.
Er is zo te zien niets veranderd. Chic bezig, LCW!

Jeffrey Jason Boekstaaf

Ik ben bang, dat alles intern wordt gehouden door de LCW. Immers deze personen kennende zullen ze alles graag intern houden en niet het achterste van hun tong laten zien.

Trouwens wat zijn de voornamen van deze interne mensen?

Jeffrey Jason Boekstaaf
voormalig SR Badminton Nederland

Mike

Dat is inderdaad vreemd te noemen! Hoe nu verder?

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

Debora Jille en Brian Wassink verliezen kwartfinale gemengd dubbel op EK Badminton in Spanje

Debora Jille en Brian Wassink verliezen kwartfinale gemengd dubbel op EK Badminton in Spanje

Mixduo Debora Jille / Brian Wassink naar kwartfinale EK Badminton 2026 in Huelva

Mixduo Debora Jille / Brian Wassink naar kwartfinale EK Badminton 2026 in Huelva

Debora Jille en Alyssa Tirtosentono bezorgen Duinwijck 29ste landstitel

Debora Jille en Alyssa Tirtosentono bezorgen Duinwijck 29ste landstitel

Badminton Nederland stelt Kim Nielsen aan als projectcoach

Badminton Nederland stelt Kim Nielsen aan als projectcoach

Meer weten over badminton?

Badminton Nederland

allerlei

Wat is Badminton Nederland?