SportSport

Amersfoort neemt voorsprong op DKC in play-offs Carlton Eredivisie

Amersfoort neemt voorsprong op DKC in play-offs Carlton Eredivisie

Amersfoort heeft thuis het eerste duel tegen DKC in de halve finale van de play-offs in de Carlton Eredivisie gewonnen en zo een voorsprong op de ploeg uit Den Haag genomen.

SportSport

Maak kennis met Jareth van der Weijden!

Amersfoort versloeg DKC, de nummer 1 van de reguliere competitie, met 5-3.

Amersfoort schoot uit de startblokken en stond na 3 gespeelde partijen op een 3-0 voorsprong. Het Amersfoortse mannendubbel Freek Golinski/Ruben Jille was na 3 spannende games te sterk voor Michiel Kruijt/Thomas Wijers (16-21, 21-19, 21-19). Ook het vrouwendubbel Gayle Mahulette/Debora Jille won: met 14-21, 21-16 en 21-18 werden Ginny Severien en Alida Chen verslagen. Vervolgens versloeg de kersverse, zevenvoudig Nederlands kampioen Eric Pang in twee games Mark Caljouw (21-8, 21-15).

DKC maakte de wedstrijd weer spannend door overwinningen in het enkelspel. Zo won Ginny Severien van Jao Jie (21-19, 21-15) en versloeg Dennis van Daalen de Jel Vincent de Vries in drie games met 16-21, 21-19 en 21-12. Daarna nam Amersfoort het initiatief weer over. Gayle Mahulette, de nummer 2 van de Carlton NK, was te sterk voor Alida Chen, die met 21-15 en 21-18 werd verslagen, waarna de voorsprong werd uitgebreid naar een verschil van twee punten, doordat Romy de Laak samen met Rubel Jille het DKC duo Veerle Wijers/Michiel Kruijt wist te kloppen met 21-14, 21-17.

De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 5-3 door winst in het gemengddubbel van Daisy Blommenstein/Mark Caljouw op het ervaren koppel van Amersfoort, Jao Yie/Eric Pang (21-13, 21-10) Aanstaande zondag 8 februari is de return van de halve finale, in Den Haag om 16.00 uur. Zaterdag 7 februari, spelen Duinwijck en Qontent Almere hun terugwedstrijd in Haarlem om 19.00 uur. De eerste wedstrijd is gewonnen door Duinwijck met 5-3.

Handige informatie over badminton

In deze kennisbank over badminton vind je uitleg over badmintontermen, leggen we spelregels uit en beantwoorden we badmintonvragen.

Reacties
Team NL Badminton

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
DKC gaat op voor tweede landstitel

DKC gaat op voor tweede landstitel

Na 2013, 2015, 2017 en 2019 staan de badmintonners van DKC voor de vijfde keer in de finale om de landstitel. Alleen in 2015…

24 maart 2023

In gesprek met Jan Helmond: het schip Badminton Nederland dat van richting moet veranderen

In gesprek met Jan Helmond: het schip Badminton Nederland dat van richting moet veranderen

Langere tijd geleden had ik een gesprek met Jan Helmond, voorzitter van Badminton Nederland. Één van de afspraken…

23 maart 2023

Voeg ook jouw badmintonclub toe aan onze clubzoeker!

Voeg ook jouw badmintonclub toe aan onze clubzoeker!

Op badmintonline.nl bieden we alle badmintonclubs in Nederland een clubprofiel aan, ook badmintonverenigingen die lid zijn van…

21 maart 2023

Kwartfinale All England 2023 eindstation voor topbadmintonners Robin Tabeling en Selena Piek

Kwartfinale All England 2023 eindstation voor topbadmintonners Robin Tabeling en Selena Piek

Deze week nam een kleine selectie Nederlanders deel aan de Yonex All England Open 2023 in Birmingham, Engeland. Het is een BWF…

18 maart 2023

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!