Smashing steelt een punt van Amersfoort

Smashing steelt een punt van Amersfoort

Zaterdag 23 januari stond voor Smashing de laatste wedstrijd op het programma. Alleen wat magie zou ons nog kunnen redden om ook volgend jaar in de eredivisie te verschijnen, maar desondanks verschenen we gemotiveerd aan de start.

Yannic en Roy namen het op tegen Vincent de Vries en Koen Ridder. Onze heren begonnen wat matig aan de wedstrijd, maar wisten in de eerste set nog aardig wat puntjes te pakken (13-21). In de tweede set kwamen Yannic en Roy in de buurt van iets moois, maar het ervaren Amersfoortse duo was hun uiteindelijk te slim af (18-21). Ella en Judith stonden op de baan ernaast tegen Debora Jille en Alida Chen. De dames van Amersfoort stonden eigenlijk de gehele wedstrijd als een blok en Ella en Judith hadden moeite om daar doorheen te komen (14-21/14-21).

Brandon mocht spelen tegen Edwin Ekiring, de man met Olympische ervaring. Het begon nogal zwaar voor Brandon, maar met enkele mooie puntjes wist hij toch een beetje partij te geven in de eerste set (14-21). In de tweede set schakelde Edwin nog een tandje bij om de wedstrijd naar zijn hand te zetten (10-21). Denise speelde tegen Alida. In de eerste set walste Alida na de 11 over haar heen (11-21), maar in de tweede set wist Denise het de Amersfoortse nog wel moeilijk te maken (19-21).

Yannic ging de baan op tegen invaller Elano Nijkamp. Een wedstrijd die spannend begon, maar Yannic wist zijn hoofd koel te houden en de eerste set binnen te slepen (21-16). Na een 10-11 achterstand in de tweede set, was het Yannic die de baas van de wedstrijd was (21-11). Deze keer had Judith de ondankbare opgave om het op te nemen tegen Jie Yao. De eerste set ging hartstikke prima voor Judith, die een aantal puntjes afsnoepte van Jie (10-21). In de tweede set was het Jie die de wedstrijd in een sneltempo afmaakte (5-21).

Brandon en Denise mochten het in het gemengddubbel opnemen tegen Koen en Debora. Een zware partij voor het Smashingduo, dat eigenlijk geen enkel moment langs de Amersfoortse muur kwam. Dit in combinatie met wat toverballen van Koen leverde een jammerlijke laatste wedstrijd op (10-21/14-21). Roy en Ella daarentegen wisten tegen Vincent en Jie na een verloren eerste set (9-21), de tweede set binnen te slepen (21-16). In de derde set blies Amersfoort het kaarsje voor ons uit (13-21).

En dat was het dan. Met moeite moet ik hier vermelden dat we officieel gedegradeerd zijn uit de Eredivisie. Maar het was een topseizoen! We hebben veel geleerd en een seizoen eredivisie-ervaring op zak, dat is ook iets waard.

WhatsApp X

Reacties

Om reacties te lezen en te plaatsen zijn cookies van Disqus nodig.

Disqus valt onder de media-categorie in de cookie-instellingen.

Meer over dit onderwerp

Handhaving Smashing in Nederlandse Badminton Eredivisie in zicht

Handhaving Smashing in Nederlandse Badminton Eredivisie in zicht

Smashing pakt belangrijke overwinning tijdens Nederlandse Badminton Eredivisie event

Smashing pakt belangrijke overwinning tijdens Nederlandse Badminton Eredivisie event

Smashing vecht zich naar waardevol gelijkspel tegen DKC

Smashing vecht zich naar waardevol gelijkspel tegen DKC

Smashing pakt eerste overwinning tegen BCH

Smashing pakt eerste overwinning tegen BCH