BV Almere wil samen met Badminton Nederland naar de Rijdende Rechter

BV Almere wil samen met Badminton Nederland naar de Rijdende Rechter

Zoals ik al schreef in mijn columns van juni en juli, hoogstwaarschijnlijk het laatste seizoen dat de jeugdteams uit zullen komen in de BNL-competitie met de onvolledige poules waar wel de volle mep voor moet worden betaald qua competitiebijdrage. Dat heeft BNL-voorzitter Clemens Wortel in het gesprek van 29 juni nog eens herhaald.

Wij hebben de zaak voorgelegd aan de Rijdende Rechter en die vindt het een interessant onderwerp. Maar de vraag is nu of BNL het aandurft om mee te werken aan het programma. We zijn zeer benieuwd hoe het bestuur van BNL zal reageren op het verzoek van de Rijdende Rechter. Zodra het ons bekend is, hoort u dat onmiddellijk van ons.

Op de al eerder genoemde bespreking met Clemens Wortel hebben we een aantal onderwerpen besproken. We zijn weer bijna twee maanden verder, maar we wachten nog op de antwoorden. Coulant als we zijn, wachten we nog even af, want we zitten nog volop in de vakantieperiode, maar veel langer moet ook dit weer niet gaan duren.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 8

Ber van Loon

Zelf heb ik nog niet zo lang geleden in een onvolledige competitie gespeeld. BNL loste dat keurig op door eerst in vier poules van vijf teams te laten spelen en daarna in vijf poules van vier teams. Zo speelde iedereen veertien wedstrijden en het werd een erg leuke competitie. Het komt natuurlijk niet altijd zo mooi uit en ik ken de situatie in Almere niet, stellen dat BNL er te weinig aan doet en dat het BNL hier alleen om inschrijfgeld gaat is misschien wat overdreven.
Veel belangrijker dan het ongetwijfeld televisiegenieke principiële ongemak van Henk Staats vind ik de indruk die onze mooie sport hiermee zal maken. Wie dit soort akkefietjes in zo'n televisieprogramma wil oplossen zal zich vast niet al te druk maken over het imago van onze sport of over de indruk die hij met zijn optreden in zo'n programma maakt. Hoe Staats er in zit is duidelijk, ik kan me niet voorstellen dat de voorzitter van BNL zich hiertoe verlaagt.

Alex van Zaanen

Hoi Stephan,

Ik geef alleen even aan wat ik van die clubs hoor meer niet. Wat contributie betreft heeft de bond in mijn ogen een gigantisch mooie stap gemaakt.
Zelf bij een club met weinig diensten af nemend ben ik blij dat ik niet meer 37 euro voor elk lid hoef te betalen maar dit gewoon een tientje is per lid. Kleine inflatie weggelaten.
Dat je dan iets meer betaald voor de diensten zoals competitie om de inkomsten van de bond redelijk gelijk te houden is voor de kleinere clubs een zege.
Hierdoor konden wij weer lid worden en weer 4 jeugdteams aan deze competitie van Noord-Holland toevoegen.

Persoonlijk mag de competitie wel wat langer duren maar zo is het seizoen misschien wel gewoon. Met 10 plotseling in een poule komen en daardoor dus extra zaalhuur is geen leuke opgaves en even je thuiswedstrijden een half uur extra heen en terug rijden doen wij de ouders ook geen plezier aan. Dus het klinkt allemaal mooi en aardig maar is elke club daar dan wel zo blij mee en heeft de bond dat misschien wel goed overwogen ;-)

Overal zijn kosten mee gemoeid ook voor clubs een wedstrijd is niet even een uurtje maar meteen 3 a 4 uur extra en dat 2 keer kan flink oplopen.

Veel clubs hebben het zwaar dat maakt het moeilijk. Ledentallen bij clubs lopen terug. zaalhuren gaan omhoog. Onze club draait redelijk goed maar als de bond hun contributieplannen zoals voorstel was in afgelopen bondsvergadering wat gelukkig vooraf van tafel geveegd zijn had doorgevoerd. Hadden wij onze jeugd net zo hard moeten vertellen sorry wordt dit keer geen competitie dat kunnen we niet meer opbrengen. En dat omdat dan al onze leden weer veel kosten en nu maar een tientje.

Misschien als alle clubs de recreatieve leden ook gewoon netjes opgeeft dat de diensten weer wat naar beneden kunnen.

Stephan

Beste Alex,

Als BV Almere hebben wij geen beleid om jeugdspelers die bij de BTF (academie of school) trainen naar Almere te halen. Sterker, wij vinden dat de jeugdspeler zolang mogelijk bij de eigen vereniging moet blijven. Wel zijn er veel jeugdspelers die naar BV Almere komen omdat ze bij ons de faciliteiten beter vinden. Ook jeugd welke doorstroomt naar de senioren zie je naar ons komen, vaak omdat ze niet op het gewenste niveau bij de eigen vereniging kunnen spelen (vaak zie je dat de senioren bij de betreffende vereniging niet een plaats vrij wil maken voor het jeugdige talent).

Aangaande de competitie. Wij hebben in het verleden al voorgesteld teams over te hevelen naar regio Centrum (volgens mij gaat dat nu bij 1 team gebeuren). Ook hebben we eens voorgesteld twee poules van vijf samen te voegen tot 10 en onze hal -kosteloos- beschikbaar te stellen voor die verenigingen die geen hal beschikbaar hadden in de extra weekenden. Het is onze vereniging niet om het geld te doen, het is een principiële zaak waarbij de kernvraag is of BNL wel al het mogelijke doet om een aantrekkelijke competitie te organiseren (daarbij ook buiten bestaande kaders te denken) of dat het BNL louter om de (te) hoge inschrijfgeld te doen is. Het inschrijfgeld welke niet in verhouding staat tot de inspanningen die BNL ervoor moet doen (bijna alles is geautomatiseerd of word gedaan door vrijwilligers). Ook kun je de vraag stellen of het hoge inschrijfgeld voor de competitie niet (mede) de oorzaak is dat er steeds minder teams competitie spelen en daarmee ook (in)direct verband houdt met de afname van het ledental (als je geen competitie speelt, waarom dan verbonden zijn met BNL?). Ook wil ik kwijt dat er, ook in Noord Holland, al alternatieve competities bestaan, waar ook BNL verenigingen aan deelnemen, die slechts een fractie kosten als je het vergelijkt met BNL. Wat als die weer terugkomen in de door BNL georganiseerde competitie?

Over de alternatieve competities gesproken, in het zuiden van het land had/heb je al twee alternatieve bonden. BNL is/was met hun in gesprek om ze binnenboord te krijgen (dat was in mijn tijd als afgevaardigde, ik weet niet de huidige status). Hierbij werden lagere lidmaatschap contributies voorgesteld om ze over de streep te trekken.

Gr,

Stephan

Ron Daniels

We moeten helaas constateren dat er veel goede bedoelingen zijn en dat bestuurders als Clemens en Paul veel praten en luisteren maar dat er nagenoeg niets uit komt, dan is het ook niet gek dat het achterland het geduld verliest en ze zich (weer) tegen de bond keren.

Alex van Zaanen

Ik vraag me sterk af in hoeverre Almere dit op zichzelf afroept.
Ik begreep tijdens de competitie dat andere clubs het voelen als dat Almere hun jeugd die leuk kan badmintonnen weg trekt bij die verenigingen. Als je klaagt over sterkte en teveel jeugd voor poeltjes moet je deze jeugd dan niet via de aanhangende school / academie opleiden en zo lang mogelijk bij de andere clubs zien te houden voor een sterkere competitie?
Betekent ook minder jeugd teams bij Almere en dus niet bij elkaar in de poule.
Dat is uit horen zeggen bij aanwezigheid tijdens de jeugdcompetitie in Almere en een speler moet vrij zijn om te gaan spelen bij de club die hij of zij wilt. Maar het aanmoedigen en daarna gaan klagen lijkt mij niet correct.

Let wel ons team kwam uiteindelijk ook in een poule van 6 terecht door uitvallen van 2 teams anders was het een poule van 8 geweest. Wat kan de bond daar aan doen? Niks het zijn de clubs waar spelers vertrekken waardoor je geen team meer hebt.

Dat punt gezegd te hebben even naar de overige punten die ik mij sterk afvraag.

Wat gebeurt er bij de voetbal, hockey volleybal, handball oftewel de andere sportbonden is daar ook wel eens een onvolledige poule?
Betaalt een club dan wel opeens minder?
En misschien moet je dan ook onderscheid maken in het aantal leden van deze bonden.

Misschien wel een idee om een paar jeugdteams mee te laten doen in een andere regio dan zitten ze ook niet bij elkaar in de poule. Qua ligging zou je zo bij Amersfoort in de regio passen toch? Is daar ooit wel eens naar gekeken en of over gesproken?

Henk Staats

Beste Clemens,
Op 15 augustus heb je onze secretaris verzocht nogmaals het verslag van onze bespreking op 29 juni naar je toe te sturen. Dat is vrijwel onmiddellijk gebeurd. BNL is er dus wel mee bezig, maar echte antwoorden hebben we nog steeds niet. Wel heb je op 30 juni snel gereageerd, maar nogmaals echte antwoorden hebben we volgens mij nog niet en dat meen ik oprecht.

Clemens Wortel

Dag Henk,als je iets publiceert, wees dan oprecht en sluit zaken eerst intern kort voordat je maar wat roept dat er geen antwoorden zijn gegeven.
Met groet, Clemens Wortel

Michel ten Voorde

Waarom precies deze stap naar de Rijdende Rechter? Leuk hoor, als je daar eventueel je 'recht' kunt halen, maar is badminton in Nederland niet een dusdanig kleine sport dat je in zulke gevallen ook niet het imago van de sport zelf in je overwegingen dient mee te nemen? Soms is het gesloten houden van de gelederen ook wat waard.

Zo maar een gedachte, zonder verdere inhoudelijke kennis van zaken. Ik hoop natuurlijk op een bevredigende oplossing voor alle partijen.

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

Haal de nationale top naar je club: TeamNL-clinics nu beschikbaar

Haal de nationale top naar je club: TeamNL-clinics nu beschikbaar

Debora Jille en Brian Wassink verliezen kwartfinale gemengd dubbel op EK Badminton in Spanje

Debora Jille en Brian Wassink verliezen kwartfinale gemengd dubbel op EK Badminton in Spanje

Mixduo Debora Jille / Brian Wassink naar kwartfinale EK Badminton 2026 in Huelva

Mixduo Debora Jille / Brian Wassink naar kwartfinale EK Badminton 2026 in Huelva

Almere verliest thriller om landskampioenschap

Almere verliest thriller om landskampioenschap

Meer weten over badminton?

Badminton Nederland

allerlei

Wat is Badminton Nederland?