Ik heb inzake de krankzinnig hoge competitiebijdrage nog eens bij andere badmintonbonden en sportbonden geïnformeerd naar de teambijdragen, maar nergens kom ik een bijdrage tegen zo hoog als de Badminton Nederland-bijdrage. Bij één van de badmintonfederaties vraagt men slechts €17,50 voor de jeugdcompetitie. En de KNVB vraagt een bedrag voor de pupillen van nog geen €7. Badminton Nederland vraagt €187.
Tja, hoe prijs je jezelf uit de markt.
Ik denk dat Badminton Nederland er verstandig aan doet een stagiair in te schakelen om een soort vergelijkend warenonderzoek te doen naar de hoogte van de teambijdragen van jeugdcompetities bij de andere sporten. Moet niet al te ingewikkeld zijn om dat nader te onderzoeken in het Huis van de Sport.
Reacties 10
Dat moet zijn Alex van Zaanen. Excuus.
Ik geef ook niet aan dat het per seizoen is, zet juist tussen haakjes 4 kwartalen per seizoen. Bovendien mag het duidelijk zijn dat dit de vermelde contributie voor een jaar is, anders kom je op zo'n 1000,00 euro uit en dat wordt voetbal wel een duur spelletje. Nuance is dus niet nodig, anders interpreteren wel.
Voor een juniorenteam incl. 11 spelers berekend de KNVB 192,51 per team. Pupillen 127,97 euro per team met 11 spelers.
Er wordt hier gesproken over een bondsbijdrage KNVB van nog geen 7 euro voor een pupil, dat is overigens 8,97. Voor junioren 10,01. Bij BNL is dat voor alle leden 10,45
Dat de verhoudingen van de bijdragen voor bondscontributie voor jeugd(teams) bij BNL scheef liggen is helder, KNVB rekent per leeftijdcategorie. Daarnaast zou het verstandiger zijn geweest indien BNL een teambijdrage rekende zonder spelers, dus minus 5x 10,45. Het verhaal van hen dat het niet meer wordt indien het team uit 6 of meer spelers bestaat gaat niet op, want de bondscontributie per lid blijft gelijk. Mits deze zijn aangemeld bij de bond.
De andere vragen die je stelt zijn terecht, wat krijgt een lid terug voor de contributie die de vereniging berekent.
Wat BV Almere aangeeft, dat er een (gedegen) marktonderzoek zou moeten komen lijkt mij dan ook zeer goed. Pas dan krijg je een goed beeld, want de vergelijking van een stuk of 5 verenigingen is niet representatief. Het was dan ook slechts bedoeld als voorbeeld, waarin een groot verschil tussen voetbal, maar ook tussen badmintonverenigingen onderling wordt vermeld, waarmee is aangegeven dat het rekensommetje uiteindelijk niet zo eenvoudig is te stellen zoals BV Almere dat doet. Hetgeen ook blijkt uit de vergelijking die Alex van Zanen trekt.
Allereest een correctie op je bericht aangaande FC Almere, de door jou genoemde contributie is per seizoen niet per kwartaal...kleine nuance
De contributie is meer dan alleen de bondsbijdrage en bovendien niet altijd even makkelijk tussen de verenigingen te vergelijken. Hoe vaak, zowel in duur als aantal keer, krijgt iemand training? hoeveel trainers op hoeveel spelers? kwaliteit van de trainers? wat zijn de overige voorzieningen? etc
Zoals badmintonline al aangeeft ging het in het stuk van Henk Staats over de competitiebijdrage per team en hoewel je die wel omslaat, op welke manier ook, naar de leden maakt het wel degelijk uit of dat 7 of 187 euro is. Bij voetbal kom je dan op ca 50 cent per speler bij een elftal van 14 spelers en bij badminton op ca 37,40 bij een team van 5 spelers
Richard, Waar haal je vandaan dat de contributie per kwartaal is bij FC Almere ?
http://fcalmere.nl/pxs16299...
En ook op hun inschrijfformulier kan ik dat nergens terug vinden.
Wel het trainingsschema 2 of 3 keer per week trainen en een wedstrijd spelen.
Maar is je voetbalclub dan klein of groot in Almere. Want ik vind 250 per kwartaal nog al wat als je bedenkt dat ik hier bij twee grote clubs net aan 160 betaal. wat overigens onze competitie spelers ook ongeveer betalen namelijk 150. De voetbal clubs hebben een verschillend aantal velden VVC heeft 7 velden en Dios 3 of 4 vroeger 4 maar of dat nog steeds zo is? Maar wat is dan dus een kleine voetbalclub en wat een grote? de prijzen zijn hier gelijk bij de twee ;-)
Klopt, BV Almere is ook een grote badmintonvereniging. Daarom had ik ook BC Flair en BC Apollo erbij vermeld ter vergelijking ;-) Komt dichter in de buurt van een kleinere voetbalclub.
https://uploads.disquscdn.c... Je hebt wel een dure club te pakken dan voor het voetbal in Almere.
In Nieuw-Vennep mijn oude club zit er in onder 19 oftewel A-junioren al onder per jaar wat een F pupil per kwartaal betaald.
Leeftijd per 1 januari van het seizoenjaar / Per jaar / Per half jaar
Trapturfjes t/m 5 jaar / € 42,00 / € 21,00
O7 / € 120,00 / € 60,00
O8 / € 120,00 / € 60,00
O9 / € 120,00 / € 60,00
O10 / € 130,00 / € 65,00
O11 / € 130,00 / € 65,00
O12 / € 135,00 / € 67,50
O13 / € 135,00 / € 67,50
O14 / € 140,00 / € 70,00
O15 / € 140,00 / € 70,00
O16 / € 151,00 / € 75,50
O17 / € 151,00 / € 75,50
O18 / € 156,50 / € 78,25
O19 / € 156,50 / € 78,25
Ook VVC zit er ver onder. zie plaatje
Dat is vanzelfsprekend helder, maar uiteindelijk gaat het om het waar kunnen maken en doorberekenen aan je leden. De club betaalt het niet zelf, dat zijn de leden. De bondsbijdrage per team wordt verdisconteerd in de contributies naar de leden.
De vergelijking gaat over competitiebijdrage per team aan de betreffende bond, niet over wat de club als contributie rekent aan de spelers zelf.
Even van een site van de lokale voetbalclub FC Almere gehaald.
contributie per kwartaal incl. KNVB lidmaatschap (4 kwartalen per seizoen):
A-junioren € 260,- 17-18 jaar
B-junioren € 255,- 15-16 jaar
C-junioren € 245,- 13-14 jaar
D-pupillen € 235,- 11-12 jaar
E-pupillen € 230,- 9-10 jaar
F-pupillen € 225,-
Inschrijfgeld 25,00 Euro
Ligt toch iets hoger dan de nog geen 7,00 Euro voor een pupil.
Een aantal vergelijkingen met/van badminton verenigingen:
Contributie jeugdlid BV Almere:
Competitie, incl. bondsbijdrage 330,00 ongeacht leeftijd.
Contributie BV Apollo - IJsselstein:
Competitie incl. bondsbijdrage 120,00 tot 142,00
Contributie BC Flair - Alphen aan den Rijn:
Pupillen (6 t/m 10 jaar) inclusief trainings/competitiebijdrage 110,00
Junioren (11 t/m 17 jaar) inclusief trainings/competitiebijdrage 152,00
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.