Deense suprematie tijdens Junior Master-toernooi in Almere

Deense suprematie tijdens Junior Master-toernooi in Almere

In het weekend van 25 en 26 maart 2017 werd in Almere het Junior Master toernooi gehouden. Met de komst van Denen, Duitsers, Belgen en de nationale selectie van Luxemburg kende het toernooi een sterk internationaal deelnemersveld.

Het was zonder meer een fantastisch toernooi met geweldige wedstrijden en Deense prijswinnaars waar we in de toekomst nog heel veel van gaan horen want ze kunnen zonder meer geschaard worden onder de categorie kanjers.

De Denen hadden hun commitment voor drie jaar gegeven aan het toernooi en in het derde jaar lieten ze absolute suprematie zien. Niet minder, waaronder alle eerste plaatsen, dan 28 van de 30 ereprijzen in de categorieën waaraan de Denen deelnamen (<11, <13 en <15) gingen naar de Denen! Alleen de Nederlanders Megan Molier / Flora Wang (VD11) en Ivory Johan / Robin Mesman (MD15) wisten een volledig Deens podium in deze leeftijdsklasse te voorkomen.

Onder de motto 'jong geleerd' pakten de Denen alle eerste plaatsen in de <11. Het waren de Nederlandse meisjes die nog enigszins tegenstand konden bieden. Het verst kwamen Megan Molier (The Flying Shuttle Barendrecht) / Flora Wang (BC Geldrop) die de finale vrouwendubbel behaalden. Hierin werd in twee games verloren. Daarnaast kwamen Flora Wang en Florine Wille (BS JAWI) beiden tot de halve finale van het enkelspel.

Onze eigen Robin Mesman zorgde voor een lichtpuntje in de <15. Samen met Ivory Johan (Duinwijck) bereikte hij de finale welke hij helaas verloor. Daarnaast behaalde hij zowel in het enkelspel als het gemengd dubbel de halve finale. De halve finale van het gemengd dubbel, met Kelly van Buiten (BA Amersfoort), werd nipt in drie games verloren. De halve finale in het enkelspel werd in twee games verloren van Lasse Nielsen.

De Luxemburgers Shana Pauquet en Zoe Sinico bereikten de finale poule van de VD17. In de finale poule werden ze uiteindelijk derde. De als eerste geplaatsten Demi Brehler (DKC) met Maaike Kamsteeg (BS Den Haag) wonnen na een spannende strijd van de als tweede geplaatste Sharena Verbrugge (Roosterse BC) en Sabine de Wit (BA Amersfoort). Maaike Kamsteeg won eveneens de finale van het gemengd dubbel. Haar beide partners, Teun de Mast (BS Den Haag) in het gemengd dubbel en Demi Brehler in de genoemde vrouwen dubbel stonden in de finale van het enkelspel. Demi Brehler won hierin van de Almeerse Chloe Amelo. De andere Almeerder in een finale van de <17 was Timo Stoffelen die samen met Lars Kros (BC Reeshof) wonnen van Finn Achthoven (Hoornse BV) / Andy Buijk (DKC).

Niet alleen is een compliment op zijn plaats voor de spelers, ook voor de toernooiorganisatie, scheidsrechters en de barvrijwilligers. Het toernooi stond onder deskundige leiding van de referee, Esther van Valkenburg.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 5

Ron Daniels

Jij kan zo iets zien met een oog onderwater maar hoeveel andere trainers kijken naar de details Rene? Volgende keer gewoon luisteren naar de grote man dat houd je oog droog :-) "hij zei het toch"

Ron Daniëls

Ik denk het niet Stephan, voor zover ik weet was er maar een enkele Elite jeugd speler bij het was een breedte groep met een mix van alle niveaus. In Denemarken zijn de jeugd spelers opgedeeld in beginners en dan krijg je kwalificatie spelers groepen B, A, M en E waarbij B na de beginners het laagste is en E het hoogste de meerderheid van de spelers waren uit de A en M groep volgens een van de ouders van de spelers. E spelers kunnen in een Nationale, Regionale of een academy selectie zitten de andere zeker niet.

Rene Sehr

Je komt de hal binnen en je pikt de Denen er direct uit, alleen al door een houding en stijl. Er zit een groot verschil. Bij de U-11 zie je al een tactisch plan. Je ziet een goede splitstep en je ziet vooral veel techniek. Schijnbewegingen, vertragen en versnellen. Bij de Nederlandse kinderen is het voornamelijk werken en nog meer werken. Hoeveel kinderen staan te slaan met 1 grip is niet op de vingers van 2 handen te tellen. Als we dan in Nederland dat laatste al niet zien.....

Stephan

Ik denk dat je deze Denen met je opmerking te kort doet maar het is zeker zo dat er gekeken moet worden hoe wij onze talenten opleiden. Dat gaat van de trainersopleiding tot aan de intrinsieke motivatie van de talenten zelf.

Ron Daniëls

Wat je niet moet vergeten is dat het hier niet gaat om de nationale selectie van Denemarken het zijn spelers die zo af en toe eens bij elkaar komen nog geen 1x per maand als een soort regionale training in midden Jutland. Is het nu echt zo dat als je Deen ben je automatisch goed kan badmintonnen of zouden we eens naar onze trainers opleiding moeten gaan kijken in ons land?

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

Almere verliest thriller om landskampioenschap

Almere verliest thriller om landskampioenschap

Almere zet in tweeluik DKC opzij en plaatst zich voor finale

Almere zet in tweeluik DKC opzij en plaatst zich voor finale

Degradatie BC 's-Hertogenbosch na 7-1 winst Almere

Degradatie BC 's-Hertogenbosch na 7-1 winst Almere

Gezellig 12e Open Jeugdtoernooi Badminton 2026 in breedtesporthal Almere

Gezellig 12e Open Jeugdtoernooi Badminton 2026 in breedtesporthal Almere