clubzoeker

Duinwijck zet grote stap richting play-offs

Duinwijck zet grote stap richting play-offs

Zaterdagavond 11 januari was het de beurt aan Duinwijck om aan te treden in Den Haag tegen DKC. Voordat de wedstrijd begon was er met een mooie speech en indrukwekkende minuut applaus, aandacht voor het onverwachts overlijden van referee/scheidsrechter en DKC-man Hans Macaré.

SportSport

Maak kennis met Gijs Duijs!

Door de afwezigheid van zowel Ties van der Lecq (toernooi) en Koen Ridder (werkverplichtingen) was het deze keer de beurt aan Jordy Hilbink en Jacco Arends om aan te treden in de herendubbel. Dit bleek een prima combi en Gijs Duijs en Thomas Wijers werden zeer overtuigend verslagen (21-11, 21-13). Bij de damesdubbel hadden Debora Jille en Akvile Stapusaityte een valse start, maar gelukkig wisten ze dit wel weer recht te trekken in de 2e en 3e tegen Marlies Baan en Kiona van der Werf (13-21, 21-18, 21-8).

Bij de herenenkels maakte Ralph Starren zijn rentree na lang last gehad te hebben van een voetblessure. In een goeie pot tegen Michiel Kruijt bleek dat hij ondanks het missen van wedstrijdritme toch aardig mee kon komen. Helaas was de nog ongeslagen Michiel wel een maatje te groot en werd het eerste verliespunt genoteerd (13-21, 16-21). Raquel Humphris had een zware partij tegen Ieva Pope en was duidelijk nog niet volledig hersteld van haar recente gezondheidsproblemen. Gelukkig kwam ze halverwege de 2e set wel steeds meer in haar spel en werd de 3e zelfs zeer overtuigend gewonnen (13-21, 24-22, 21-12). Ook Akvile had deze wedstrijd weer een zware dobber tegen Marlies Baan. Maar net zoals de laatste paar wedstrijden wist ze ook deze partijen in drieën winnend af te sluiten (21-17, 22-24, 21-17). Jordy mocht deze keer aantreden tegen Tom Blinde. Tom maakte er een spannende wedstrijd van en kon in beide sets lang meekomen, maar uiteindelijk was het toch de ervaring die ervoor zorgde dat Jordy ook dit punt binnenhaalde en daarmee de overwinning voor Duinwijck (21-14, 21-15) De beide mixen werden eerlijk verdeeld, Jacco en Debora wisten in twee sets Gijs en Charissa Kuiper te verslaan (21-14 en 21-13) terwijl Michiel en Kiona voor gelegenheidsmix Ralph en Raquel een maatje te groot waren (15-21, 14-21).

Hiermee kwam de einduitslag op 6-2 voor Duinwijck, een zeer welkome overwinning waarmee een grote stap gezet is richting de play-offs. Door deze uitslag is het gat met DKC inmiddels 11 punten en wordt het lastig voor de Hagenezen om dit in de komende twee wedstrijden goed te maken. Komend weekend krijgt Duinwijck koploper Almere op bezoek in DEGIRO-hal op zondag 19 januari vanaf 14:00.

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp

Bijscholingen voor badmintontrainers

Behoud je certificering en leer de nieuwste trainingsmethoden! Het begint bij de VBO: Vereniging Badminton Oefenmeesters. Leer meer door op het logo te klikken!

Reacties
Team NL Badminton

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.

27 april 2025

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…

26 april 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.

11 april 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.

10 april 2025

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!