Het verlies aan leden bij verenigingen en daarmee ook bij bonden is een landelijke trend in georganiseerde sport die in NL al jaren aan de gang is. Mensen willen meer vrijheid.
Er is in veel sporten een grijs circuit. Op zich goed nieuws want dat betekent dat veel mensen de sport nog graag beoefenen. Maar wel graag op tijden die hen passen samen met wat kennissen en vrienden, met misschien nog een leuke 'derde helft' in de sportkantine.
Verenigingen bieden het "verplicht' avondje training of vrij spelen vanwege beschikbaarheid van de sporthallen en (financiële) ruimte. Dat avondje past de huidige mens minder. Liever heb je als vereniging een fitnessclubmodel. Komen wanneer het jou past. Maar ja dat is niet op grotere schaal te realiseren.
En als extra klap hebben we als binnensport ook nog een jaar stil gestaan vanwege Corona. Dat heeft ook veel leden doen besluiten te stoppen en hun lidmaatschap op te zeggen.
Tennis kende ook zo'n dalende trend, maar is vooralsnog 'gered' door Corona met veel nieuwe leden. Mensen zijn massaal gaan tennissen, de enige sport die voor volwassenen zo'n beetje wel door kon gaan.
Ik ben wel erg van luisteren naar je leden en verenigingen. Wat is de behoefte en hoe kunnen we samen sterker worden.
Acties als ProbeerBadminton.nu vind ik goede initiatieven. Natuurlijk willen we meer exposure en moeten we blijven werken aan imago. Daarom graag onze topspelers op een voetstuk zetten. En dat geldt ook voor de eredivisie. Dat moet de crème de la crème zijn. En niet bestaan uit invallers omdat onze nationale topspelers hun toernooiagenda op exact dezelfde tijd afwerken.
Kortom het ledenverlies is wat mij betreft veel breder dan BNL. Tegelijkertijd moeten we zelf, als betrokken badmintonners veranderingen durven aangaan. Als verenigingen en als BNL.
Dus wat mij betreft goed begin van een eerste stap naar verandering.
Reacties 1
Geheel met je eens, Robert. Het algemene bondsbeleid in combinatie met de hoge competitietarieven voor veel verenigingen zijn niet het enige argument, maar het maakt er wel onderdeel van uit.
.Ik hoop van harte dat er in openheid een andere mindset komt, waaruit naar voren komt dat er meer en interessantere aanbiedingen komen voor de huidige en nieuwe leden.
Om te beginnen als uitgangspunt: BNL wordt zo snel mogelijk een echte "12 maandensport" met meerdere soorten wedstrijden en competities, met daaromheen een excellente communicatie.
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.