BadmintonInside: Franklin Telwin terug in de podcast

BadmintonInside: Franklin Telwin terug in de podcast

De komkommertijd in de badmintonwereld is officieel voorbij! Na een gedwongen zomerpauze van drie weken zijn de heren van Badminton Inside terug met aflevering 179 van hun podcast. Ondanks een afwezige Jorrit de Ruiter (die geniet van een welverdiende vakantie) en een herstellende Franklin schuift Michael aan met een bomvolle agenda.

Maak badmintonline.nl je Google-favoriet

Een opvallende Carlton-promotievideo van Alex Vlaar deed onlangs de nodige stof opwaaien. Vlaar, het jarenlange clubicoon BV Almere, gaf in het spotje aan dat hij hoopt dit seizoen met zijn club weer kampioen te worden. Opvallend, aangezien hij officieel niet in het eerste team staat opgesteld. Krijgen we hier een herhaling van het bekende 'Cheryl Seinen-scenario', waarbij topspelers pas in de finale uit de hoge hoed worden getoverd?

Bondsscheidsrechter Albert Valentijn bracht helderheid over de regels voor het komende Nederlandse Badminton Eredivisie-seizoen. En die regels zijn flink versoepeld: spelers hoeven dit seizoen nog maar twee keer in actie te komen tijdens het reguliere seizoen om speelgerechtigd te zijn in de finale.

Dit voorkomt situaties zoals vorig jaar met Joran Kweekel (DKC), die wegens te weinig gespeelde wedstrijden aan de zijlijn moest toekijken. Of het de sportieve eerlijkheid ten goede komt, is voer voor discussie, maar één ding is zeker: clubs kunnen hier tactisch enorm slim mee omgaan. Gaat Almere nogmaals een beroep doen op Alex Vlaar? Het zou niemand verbazen.

Scoop: Jacco Arends sluit aan bij Selena Piek

Jacco Arends keert terug op de baan als trainer! Hij sluit eenmaal per week aan bij de Selena Piek bij Westervoort, waar de nationale selectie traint. Wat begon als een vrijblijvende kennismaking, mondde direct uit in een vurige vuurdoop: Selena had een training uitgeschreven, Jacco nam het heft in handen en dreef de aanwezige WK-gangers direct tot het uiterste.

WK-loting geanalyseerd: kansen en pittige affiches

Met het WK Badminton dat op 17 augustus van start gaat, is de spanning om te snijden. Michael en Franklin namen de loting van de Nederlandse selectie onder de loep. Hoewel het niveau op een WK moordend is, zijn er zeker kansen:

  • Kelly van Buiten & Aline Müller (SUI): Zij hebben de absolute droomloting te pakken. In de eerste ronde treffen zij een Zuid-Afrikaans koppel dat al haar punten op het eigen continent heeft behaald. De tweede ronde is voor Kelly en haar Zwitserse partner binnen handbereik.
  • Debora Jille & Brian Wassink (XD): Dit koppel heeft een alleszins redelijke loting en kan met goed spel ver komen.
  • Meerte Loos & Andy Buijk (XD): Zij openen tegen het Canadese duo Timothy Lock en Chloe Hoang. Een lastig in te schatten wedstrijd, aangezien Canada over een sterke poule van spelers met Aziatische roots beschikt, maar zeker niet onmogelijk.
  • Meerte Loos & Kirsten de Wit (WD): Zij hebben veruit de zwaarste loting getroffen. Het duo moet direct aantreden tegen een absolute wereldtop-poot, waar ze onlangs overigens al eens knap bijna van wonnen.

Opvallend is het verschil in voorbereiding. Terwijl buitenlandse toplanden zoals de Bulgaarse zussen Gabi Stoeva en Stefani Stoeva al weken van tevoren op locatie acclimatiseren, vertrekt de Nederlandse selectie pas de vrijdag voor het toernooi. Bovendien is de terugvlucht al voor de donderdag daarop geboekt. Realisme of budgettaire beperkingen? De tijd zal het leren.

WJK-koorts en een angstaanjagend sterk BC Drop Shot

Niet alleen de senioren maken zich op voor mondiaal geweld; op 22 augustus begint in Hongarije het Wereldkampioenschap voor Junioren (WJK). Nederland vaardigt twee grote talenten af: Vihaan Shah (Roosterse BC) en Mandy Duijndam (BC Drop Shot).

Vooral rondom Mandy Duijndam en haar club BC Drop Shot gonst het van de geruchten. Als de geluiden uit de wandelgangen kloppen, staat Drop Shot op het punt om komend seizoen een angstaanjagend sterk team op te stellen. Met namen als Mandy Duijndam, Pim van Veghel en Martin Paul (die onlangs in Denemarken nog indruk maakten) is Drop Shot op papier een absolute titelkandidaat. De welbekende Nedelandse Badminton Eredivisie-wet blijft echter gelden: als iedereen er is...

Goud voor AirBadminton in Bulgarije

Als kers op de taart was er ook internationaal succes te vieren op het zand. Tijdens een toernooi in Bulgarije sleepte het Nederlandse AirBadminton-team de gouden medaille in de wacht. Extra bijzonder: wegens een spelerstekort vielen er ad-hoc twee Bulgaarse locals in. Een unieke samenwerking die prompt resulteerde in een gouden plak!

Podcast op Spotify

Spotify

Om deze Spotify-speler te tonen is toestemming voor media-cookies nodig.

Podcast als video op YouTube

YouTube video

Om deze video te tonen is toestemming voor media-cookies nodig.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Meer over dit onderwerp

BadmintonInside: gedrag op de baan versus passie in de zaal (en het Papendal-gat)

BadmintonInside: gedrag op de baan versus passie in de zaal (en het Papendal-gat)

BadmintonInside: Oranje succes in Pessac en de transitie naar de nieuwe shuttle

BadmintonInside: Oranje succes in Pessac en de transitie naar de nieuwe shuttle

BadmintonInside: een kijkje in de pizzakeuken van een Nederlandse badminton podcast

BadmintonInside: een kijkje in de pizzakeuken van een Nederlandse badminton podcast

Oranje-selectie voor WK Badminton in India bekend: top 100-noteringen voor afgevaardigde duo's

Oranje-selectie voor WK Badminton in India bekend: top 100-noteringen voor afgevaardigde duo's

Meer weten over badminton?

AirBadminton

badmintonbegrippen

Wat is AirBadminton?