Denemarken prolongeert Europese titel

Denemarken prolongeert Europese titel

Vanmiddag is Denemarken voor de veertiende keer Europees kampioen voor gemengde teams geworden. In de finale werd met 3-1 gewonnen van Duitsland. Dit EK werd voor de eerste keer in 1972 gehouden.

Maak kennis met Debora Jille!

De Duitsers stonden voor het eerst in de finale na 3-1 winst tegen Rusland. Het als tweede geplaatste Duitse team leek een serieuze kans te maken op de titel, omdat Tine Baun-Rasmussen - de nummer 4 van de wereld - moest afzeggen vanwege een enkelblessure.

Ze werd vervangen door Karina Karina Jørgensen, die in een wat nerveus duel in twee games verloor van Juliane Schenk. De hoop op meer succes was echter snel vervlogen, want Jan Jørgensen, die de afgelopen dagen niet altijd even sterk speelde, gaf Marc Zwiebler geen. In twee eenzijdige dubbelpartijen bevestigden de Denen hun reputatie en gingen met 3-1 opnieuw met de zege aan de haal.

Denemarken - Duitsland (3-1)

  • Karina Jørgensen v.v. Juliane Schenk 16-21 19-21
  • Jan Jørgensen w.v. Marc Zwiebler 21-18 21-15
  • Christinna Pedersen/Kamilla Rytter Juhl w.v. Sandra Marinello/Birgit Michels 21-17 21-12
  • Mathias Boe/Carsten Mogensen w.v. Ingo Kindervater/Johannes Schöttler 21-13 21-15

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp

Handige informatie over badminton

In deze kennisbank over badminton vind je uitleg over badmintontermen, leggen we spelregels uit en beantwoorden we badmintonvragen.

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.

27 april 2025

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…

26 april 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.

11 april 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.

10 april 2025

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!