DKC speelt zaterdag derby tegen VELO

In het verleden speelden bij VELO vrijwel altijd mensen met een DKC-verleden. Zo ook dit keer.

Maak badmintonline.nl je Google-favoriet

Oud-DKC'ers Dennis van Daalen de Jel, Jim Middelburg en Soraya de Visch Eijbergen zullen waarschijnlijk allemaal van de partij zijn aan Wateringse zijde. En ook VELO-coach Ciraar Slaats heeft vroeger gespeeld en getraind bij de Haagse club. Bovendien kwam Ginny Severien de afgelopen jaren uit voor de Westlandse ploeg, maar sinds dit seizoen voor DKC. Dit alles geeft het duel natuurlijk een extra tintje.

Vorig jaar ging DKC met 8-0 ten onder bij VELO. Desondanks wist het toch de krant te halen met een mooie foto van de D-Side (fanatieke aanhang DKC). Ondanks alle verliespartijen lieten de DKC-supporters zich van hun goede kant zien en dat bleef niet onopgemerkt bij het AD.

Of het dit keer weer zo'n grote uitslag wordt, lijkt onwaarschijnlijk. VELO nam in de zomer afscheid van 9-voudig Nederlands kampioen Dicky Palyama en zag ook dubbelspecialist Maartje Verheul vertrekken naar BC Amersfoort. Het team bestaat nu uit veel jeugdige, talentvolle spelers. Die doen het niet eens zo slecht, want VELO won al haar wedstrijden tot nu toe en staat op dit moment tweede in de eredivisie op slechts één punt van koploper Duinwijck.

DKC kwam nog niet tot winst dit seizoen, maar speelde wel een aantal verdienstelijke wedstrijden. Vooral Mark Caljouw laat wekelijks zien tot een van de grootste talenten van het land te behoren. Ook Ginny Severien bewijst haar waarde door veel wedstrijden te winnen. In totaal heeft DKC nu dertien punten behaald, waarmee het op een negende plaats staat.

De wedstrijd tussen VELO en DKC wordt gespeeld op zaterdag 8 oktober in de VELO-hal in Wateringen. Adres: Noordweg 26, 2291 EE. Het duel begint om 19.00 uur.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Meer over dit onderwerp

BadmintonInside: transfers, vochtige hallen en Europese verschuivingen

BadmintonInside: transfers, vochtige hallen en Europese verschuivingen

Voorzitter Robert Hoogland tijdens openingswoord Jaarvergadering: de kracht van vooruit

Voorzitter Robert Hoogland tijdens openingswoord Jaarvergadering: de kracht van vooruit

Primeur: eerste editie BadmintonInside Magazine gelanceerd - alles over 3x15 en de eredivisie

Primeur: eerste editie BadmintonInside Magazine gelanceerd - alles over 3x15 en de eredivisie

Paul de Wit over de nieuwe 3x15 puntentelling

Paul de Wit over de nieuwe 3x15 puntentelling

Meer weten over badminton?

badmintonkleding

Wat is clubkleding bij badminton?