clubzoeker

Geef clinics op de basisscholen om nieuwe jeugdleden te werven!

Geef clinics op de basisscholen om nieuwe jeugdleden te werven!

Afgelopen vrijdag 30 maart 2012 was ik even in Sportcomplex Carl Dekker om samen met mijn vrouw en onze kleindochter Sara een aantal voorbereidingen te treffen voor de innerlijke mens tijdens het Carlton GT1 Master 4 6 toernooi Almere 2012.

Ken je BC Lochem al?

De Carltonzaal was op dat moment in gebruik door één van de scholen die gebruik maakt van de zalen in ons sportcomplex. En de zeker 30 kinderen kregen, heel toepasselijk dus in de Carltonzaal, badmintonles van onze combinatiefunctionaris Emmy Vlaar.

Een geschreeuw van jewelste in de zaal, dat schijnt er tegenwoordig bij te horen. In dat kader denk ik wel eens terug aan de gymnastieklessen die wij op de lagere school kregen. Netjes in het gelid en monden dicht. Maar niets van dit alles dus in de Carltonzaal. Zo'n 30 kinderen werden door Emmy, met hulp van de vakleerkracht, aan het badmintonnen gezet. En de kinderen genoten zichtbaar, het plezier straalde van hun gezichten af. Het geven van deze clinics is Emmy wel toevertrouwd. Zij spreidt een grote betrokkenheid en deskundigheid ten toon.

De kinderen krijgen van Emmy allemaal folders uitgereikt om nader kennis te maken met de badmintonsport en om een vriendje of vriendinnetje mee te nemen. De praktijk heeft tot nu toe geleerd dat het werkt. Zeker zo'n 60 kinderen hebben de weg naar onze vereniging gevonden. Dat is fantastisch voor onze vereniging, maar het bevestigt bovendien, dat als de kinderen kennis kunnen maken met welke sport dan ook, dat ze graag willen sporten. En dat is alleen maar goed in onze 'overgewichtmaatschappij'.

Een aanrader dus voor de badmintonverenigingen. Geef clinics op de basisscholen, dat is een manier om nieuwe jeugdleden te werven en om die manier de teruggang in het ledental van onze verenigingen enigszins tegen te gaan.

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp

Bijscholingen voor badmintontrainers

Behoud je certificering en leer de nieuwste trainingsmethoden! Het begint bij de VBO: Vereniging Badminton Oefenmeesters. Leer meer door op het logo te klikken!

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Paul de Wit: mijn dochter Kirsten haalt absoluut de Olympische Spelen

Paul de Wit: mijn dochter Kirsten haalt absoluut de Olympische Spelen

Het leuke van een podcast is dat je iemands stem hoort en deze niet louter hoeft in te beelden op basis van diens geschreven…

10 augustus 2022

Loting WK Badminton 2022: Soraya de Visch Eijbergen en Gayle Mahulette ontbreken

Loting WK Badminton 2022: Soraya de Visch Eijbergen en Gayle Mahulette ontbreken

Woensdag heeft de loting plaatsgevonden voor de Wereldkampioenschappen Badminton 2022 in Tokio, Japan. De mondiale titelstrijd…

10 augustus 2022

Badminton Nederland zoekt de nieuwe Martijn van Tongeren om een data driven organisatie te worden!

Badminton Nederland zoekt de nieuwe Martijn van Tongeren om een data driven organisatie te worden!

Heb jij de drive om jezelf steeds te verbeteren, weet jij alles van de digitale mogelijkheden om een product of dienst te…

10 augustus 2022

Word jij de nieuwe Rene, Alex of Bodil van Badminton Nederland?

Word jij de nieuwe Rene, Alex of Bodil van Badminton Nederland?

Heb jij een passie voor fotografie, een scherp oog voor detail en heb je affiniteit met de (badminton)sport? Dan zijn we op zoek…

2 augustus 2022

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!