SportSport

Geef clinics op de basisscholen om nieuwe jeugdleden te werven!

Geef clinics op de basisscholen om nieuwe jeugdleden te werven!

Afgelopen vrijdag 30 maart 2012 was ik even in Sportcomplex Carl Dekker om samen met mijn vrouw en onze kleindochter Sara een aantal voorbereidingen te treffen voor de innerlijke mens tijdens het Carlton GT1 Master 4 6 toernooi Almere 2012.

SportSport

Maak kennis met Esmeralda van Drunen!

De Carltonzaal was op dat moment in gebruik door één van de scholen die gebruik maakt van de zalen in ons sportcomplex. En de zeker 30 kinderen kregen, heel toepasselijk dus in de Carltonzaal, badmintonles van onze combinatiefunctionaris Emmy Vlaar.

Een geschreeuw van jewelste in de zaal, dat schijnt er tegenwoordig bij te horen. In dat kader denk ik wel eens terug aan de gymnastieklessen die wij op de lagere school kregen. Netjes in het gelid en monden dicht. Maar niets van dit alles dus in de Carltonzaal. Zo'n 30 kinderen werden door Emmy, met hulp van de vakleerkracht, aan het badmintonnen gezet. En de kinderen genoten zichtbaar, het plezier straalde van hun gezichten af. Het geven van deze clinics is Emmy wel toevertrouwd. Zij spreidt een grote betrokkenheid en deskundigheid ten toon.

De kinderen krijgen van Emmy allemaal folders uitgereikt om nader kennis te maken met de badmintonsport en om een vriendje of vriendinnetje mee te nemen. De praktijk heeft tot nu toe geleerd dat het werkt. Zeker zo'n 60 kinderen hebben de weg naar onze vereniging gevonden. Dat is fantastisch voor onze vereniging, maar het bevestigt bovendien, dat als de kinderen kennis kunnen maken met welke sport dan ook, dat ze graag willen sporten. En dat is alleen maar goed in onze 'overgewichtmaatschappij'.

Een aanrader dus voor de badmintonverenigingen. Geef clinics op de basisscholen, dat is een manier om nieuwe jeugdleden te werven en om die manier de teruggang in het ledental van onze verenigingen enigszins tegen te gaan.

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Dubbele klap badminton: Tabeling stopt en financiering mogelijk ook

Dubbele klap badminton: Tabeling stopt en financiering mogelijk ook

Het was een roerige dag vandaag voor het Nederlandse badminton. Op Papendal kwam naar buiten dat sportkoepel NOC*NSF de…

13 june 2024

Advies NOC*NSF aan Badminton Nederland: dien geen investeringsplan topbadminton in!

Advies NOC*NSF aan Badminton Nederland: dien geen investeringsplan topbadminton in!

Het opleidings- en topsportprogramma van Badminton Nederland wordt deels gefinancierd door Badminton Nederland en deels door…

12 june 2024

Ervaar badminton virtueel: welke badmintonspellen zijn beschikbaar?

Ervaar badminton virtueel: welke badmintonspellen zijn beschikbaar?

Virtuele games zijn de afgelopen jaren snel geëvolueerd en bieden spelers de mogelijkheid om verschillende sporten op…

10 june 2024

Joep Strooper en Flora Wang winnaars Nederlijkse Jeugd Kampioenschappen Badminton 2024

Joep Strooper en Flora Wang winnaars Nederlijkse Jeugd Kampioenschappen Badminton 2024

Afgelopen weekend vond het NJK Badminton 2024 plaats in Sportcentrum T-Kwadraat in Tilburg. Joep Strooper en Flora Wang wonnen in…

10 june 2024

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!