Voorbeschouwing finale playoffs: DKC - Amersfoort

Voorbeschouwing finale playoffs: DKC - Amersfoort

Voor het eerst in de 42-jarige clubgeschiedenis speelt Badmintonclub DKC uit Den Haag de finale om het landstitel.

Vijfvoudig landskampioen BC Amersfoort is op zaterdag 23 februari de tegenstander in sporthal Lagewei in Barendrecht.

DKC kende een uiterst succesvol seizoen in de Carlton Eredivisie. De ploeg van coach Leonard van Velzen had nog een stroeve start, want de eerste drie wedstrijden gingen verloren. Daarna raakte het team op stoom, mede dankzij de zomerse aankopen Dennis van Daalen de Jel en Soraya de Visch Eijbergen, die beiden overkwamen van VELO. Vervolgens werd er twee keer gelijkgespeeld en daarna zette DKC een ongekende zegereeks neer van vijftien overwinningen op rij. De Hagenaars eindigde daardoor als tweede achter Amersfoort. In de halve finale van de play-offs kwam DKC uit tegen BV Almere. Via een 4-4 gelijkspel in de uitwedstrijd en een klinkende 5-0 winst in Den Haag bereikte DKC de finale. Amersfoort rekende in de halve finale af met regerend landskampioen VELO. Het werd 5-3 en 4-2 voor de ploeg van coach Fred van Wankum.

In de reguliere competitie speelden DKC en Amersfoort twee keer tegen elkaar. De eerste confrontatie in Den Haag eindigde in een 4-4 gelijkspel. In Amersfoort was DKC verrassend sterker met 5-3. Het was de enige nederlaag die het team uit de Keistad leed dit seizoen. Overigens moet wel worden aangetekend dat Amersfoort in beide duels niet op volle sterkte kon aantreden. Dat is in de finale zeer waarschijnlijk wel het geval. Daarom gaat DKC als underdog die wedstrijd in. Toch gaat het team er alles aan doen om voor het eerst in de geschiedenis de landstitel te pakken. Daarbij kan het rekenen op de altijd trouwe supportersschare. Er zullen ruim 200 DKC-supporters naar Barendrecht afreizen, waarvan 120 met de bus gaan.

De finale tussen DKC en BC Amersfoort wordt gespeeld op zaterdag 23 februari in sporthal Lagewei in Barendrecht. Adres: Ploegwei 3, 2992 ZC. Het duel begint om 14.00 uur.

Spelers BC DKC: Mark Caljouw, Dennis van Daalen de Jel, Thomas Wijers, Bouke van Bergen Bravenboer, Ginny Severien, Soraya de Visch Eijbergen, Eefje Besselink en Tak Ling Lam. Coach: Leonard van Velzen.

Spelers BC Amersfoort: Nick Fransman, Jelle Maas, Robin Tabeling, Vincent de Vries, Gayle Mahulette, Eefje Muskens, Kirsten van der Valk en Maartje Verheul. Coach: Fred van Wankum.

WhatsApp X

Betrokken spelers

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 2

Guus

Gaat een gekkenhuis worden!

Jeroen

Moet niet gekker worden, ik hoor overal om me heen dat als ik er bij wil zijn dat ik dan toch maar heel snel kaartjes zou moeten kopen omdat ze bijna op zijn. Nog nooit meegemaakt in het badminton. Wat dit evenement anders maakt dan een DO of een NK is de passie van de toeschouwers, het zijn fans van de twee teams die hun eigen team naar de overwinning schreeuwen! Toch maar snel een kaartje reserveren nu het nog kan.

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

DKC: gestreden als leeuwen in de halve finale van de Nederlandse Badminton Eredivisie

DKC: gestreden als leeuwen in de halve finale van de Nederlandse Badminton Eredivisie

Bezoek de halve finales en finale play-off Nederlandse Badminton Eredivisie!

Bezoek de halve finales en finale play-off Nederlandse Badminton Eredivisie!

DKC sluit reguliere competitie af in Haagse derby

DKC sluit reguliere competitie af in Haagse derby

DKC als vierde team naar halve finale play-offs Nederlandse Badminton Eredivisie

DKC als vierde team naar halve finale play-offs Nederlandse Badminton Eredivisie