Papendal blijft Nationaal Trainingscentrum Badminton

Badminton Nederland heeft maandag bekend gemaakt dat het Nationaal Trainingscentrum Badminton voor de komende jaren op Papendal in Arnhem blijft gevestigd.
Jij het nieuws, wij een tikkie!
Het bondsbestuur van Badminton Nederland was erg blij met de vele aanbiedingen voor een nieuwe locatie die hen bereikte na het afschaffen van de Topsportsubsidie door NOC*NSF afgelopen december. Na intensief onderzoek naar de plussen en minnen van elke locatie, kwamen er twee locaties als beste naar voren. Dat waren Arnhem en Almere.
Na een laatste grondige bestudering van beide locaties werd het uiteindelijk een 'close finish', waarbij de keuze op Papendal is gevallen. Alles afwegende beschikt Papendal over alle faciliteiten en randvoorwaarden die voor het bedrijven van Topbadminton nodig zijn.
Ondanks de subsidie die de gemeente Almere en de provincie Flevoland boden bij het opstarten van een nieuwe Topsportlocatie, is de keuze, mede gelet op de Topsportcultuur die er op Papendal heerst, in het nadeel van Almere uitgevallen. Daarnaast zou er in Flevoland een geheel nieuw relatienetwerk moeten worden opgebouwd.
QR-code voor dit artikel
Merkle en Huang winnen enkelspeltitels op Yonex Dutch Open 2025
Arnaud Merkle (Franrijk) en Huang Ching Ping (Chinees Taipei) hebben de enkelspeltitels gewonnen op Yonex Dutch Open 2025.
5 oktober 2025
Kwartfinales eindstation voor Nederlandse spelers op Yonex Dutch Open
De kwartfinales bleken zaterdag helaas het einde van de Nederlandse inbreng op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch.
4 oktober 2025
Noah Haase knokt zich naar kwartfinale Yonex Dutch Open
De Nederlandse badmintonner Noah Haase heeft de kwartfinale bereikt van het mannenenkel op de Yonex Dutch Open 2025.
3 oktober 2025
Noah Haase en Flora Wang naar tweede ronde op Yonex Dutch Open 2025 in Den Bosch
Op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch hebben Flora Wang en Noah Haase de tweede ronde bereikt in respectievelijk het…
3 oktober 2025