TFS Barendrecht moest zijn meerdere erkennen in Van Zijderveld

TFS Barendrecht moest zijn meerdere erkennen in Van Zijderveld

The Flying Shuttle had een zware opdracht voor handhaving in de eredivisie. Het moest daarvoor een 6-2 overwinning in de wacht slepen.

In een bomvolle sporthal Lagewei heeft het gestreden en een enerverende wedstrijd gespeeld. Maar ook dit keer moesten ze genoegen nemen met een 3-5 nederlaag. Er is nog een klein kansje om aan degradatie te ontsnappen maar is afhankelijk van de op zondag te spelen wedstrijden in de 1e divisie.

De HD Saber Afif en Joran Kweekel moesten het opnemen tegen Norbert van Barneveld en Lester Oey. De 1e game was een spannende en ging met 17-21 naar Van Zijderveld. De 2e game ging ondanks een hoge inzet met 14-21 ook naar de mannen uit Amstelveen.

De DD van Jeannette van der Werff en Pascalle van Nielen konden de 1e game overtuigend naar zich toetrekken tegen Mireille van Daal en Ellen Kooyman met 21-17. De 2e game lieten de dames van TFS de touwtjes iets vieren waardoor deze ging naar Van Zijderveld met 15-21. In de 3e game stelde ze orde op zaken met 21-14.

Met een tussen stand van 1-1, moesten de single partijen duidelijkheid geven over de posities. Van Zijderveld speelde ook dit keer met Lester Oey als 1e heer tegen Saber Afif, dit werd een titanen strijd die onze sport zo mooi maakt. Uiteindelijk trok Lester aan het langste eind en ging er met 16-21, 21-12 en 19-21 met de winst van door.

Marco den Haan en wist de 1e game tegen dit keer als tweede heer spelende Ruben Kweekel naar zich toe te trekken met 20-22. De 2e en 3e game waren een prooi voor Ruben met 21-14 en 21-15. Die zijn eerste single dit seizoen uitstekend invulde.

De beide dames van TFS hadden het moeilijk tegen Linda Chen en Mireille van Daal en deze singles gingen naar de Amstelveners. Sandy wist er nog een 3e game uit te halen, maar ging met 4-21 ten onder. TFS keek op dat moment tegen een 2-4 achterstand aan, wat betekende dat hiermee het pleit beslecht was en de laatste plaats definitief.

De mixen werden eerlijk verdeeld, zodat de uitslag gelijk was als in de uitwedstrijd 3-5.

Ondanks dat The Flying Shuttle niet zijn doelstelling heeft gehaald kunnen ze terug kijken op een prima wedstrijd. Met vijf drie setters heeft het publiek strijd gezien voor elke centimeter en was een propaganda voor onze sport.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 5

Joris

Beste Bart, met acht teams los je dat niet op. Dan krijg je een ander team dat elk jaar op en neer promoveert en degradeert. Maak er dan gewoon twee teams van, de winnaar van het duel is kampioen, de verliezer degradeert.
Een competitie van tien teams zou juist moeten kunnen zorgen voor een goede verdeling door het land heen. Helaas is het echter zo dat veel Eredivisie-waardige spelers in het tweede of derde van hun club bivakkeren en met deze teams constant derde of vierde worden in de Eerste Divisie. Het lijkt mij nuttiger om de regels zo te veranderen dat er op de hoogste niveaus in Nederland enkel unieke teams actief mogen zijn, geen Amersfoort 3 of Duinwijck 2 in de Eerste Divisie (hoe goed deze teams ook zijn). Op die manier zou je een spreiding van spelers over een groter aantal verenigingen krijgen.

Mike

Ben ook benieuwd wat zo'n jongen als Joran Kweekel dan gaat doen. Blijft ie dan bij TFS Braendrecht of gaat hij kijken bij andere eredivisieclubs?

Albert

Nick Fransman weer terug naar Wijchen?

Richard

Welke spelers zal Smashing voor de rentree in de eredivisie gaan aantrekken?

Bart

Dat wordt een exit uit de eredivisie. Wie komt ervoor in de plaats Smashing? Die gaan er dan volgend jaar weer uit. Je kan beter de etedivisie beperken tot 8 teams.

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

Van Zijderveld aan kop in verliezerspoule Nederlandse Badminton Eredivisie

Van Zijderveld aan kop in verliezerspoule Nederlandse Badminton Eredivisie

Hekkensluiter TFS Barendrecht met 2-6 ten onder tegen DKC

Hekkensluiter TFS Barendrecht met 2-6 ten onder tegen DKC

Hardwerkend TFS Barendrecht pakt drie punten tegen directe concurrent Smashing

Hardwerkend TFS Barendrecht pakt drie punten tegen directe concurrent Smashing

TFS Barendrecht moet nog op stoom komen

TFS Barendrecht moet nog op stoom komen