DKC wint eerste Nederlandse Badminton Eredivisie-wedstrijd met 6-2

DKC wint eerste Nederlandse Badminton Eredivisie-wedstrijd met 6-2

De Haagse badmintonclub speelde de eerste ronde tegen Roosterse BC. Het gehele team was aanwezig, inclusief Demi Brehler. Joran Kweekel en Marlies Baan speelden helaas niet mee in verband met een blessure.

De eindstand was 6-2. Alle winstpartijen zijn in twee sets gewonnen, ofwel een overtuigende eindstand. De meest spannende, iets minder overtuigende, en volgens enkele toeschouwers, minder goede wedstrijd, was die van Michiel Kruijt en Daisy Bommeleijn. Zij namen het op tegen Nico Hermans en Birthe van den Berg. Met een slow start stonden ze in de eerste helft van de eerste set ver achter. Tot de laatste punt van de wedstrijd bleef de spanning in de zaal voelbaar. Twee keer hadden ze een verlenging nodig om het winstpunt binnen te halen. 28-26 en 22-20. Maar zoals Bommeleijn zelf aangaf: "Beter lelijk winnen, dan mooi verliezen."

De kortste wedstrijd was die van Mark Caljouw. Caljouw, net terug uit Denemarken, wist zeer snel het derde winstpunt binnen te halen door met 21-5 21-11 van Frank Vermeesch te winnen.

Coach Dennis - "Zelf zal ik alleen spelen als de nood hoog is" - van Daalen de Jel is het badmintonnen duidelijk nog niet verleerd en wist zijn partij tegen Rick Steuten in twee sets naar zich toe trekken. De meest bijzondere partij was wel die van Mark Caljouw en Demi Brehler. Brehler, een aankomend jong talent, die haar debuut maakte in de Nederlandse Badminton Eredivisie, is in ieder geval een mooie ervaring rijker. Er werd regelmatig 'uit, uit, uit' geroepen en ook gespeeld. Maar gelukkig was het aantal shuttles dat binnen de lijnen viel groter. Het werd tweemaal 21-18. Zo sleepten ze uiteindelijk toch de zesde winstpartij binnen.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Meer over dit onderwerp

Thomas Cup voor China en Uber Cup voor Korea: topbadminton in Horsens

Thomas Cup voor China en Uber Cup voor Korea: topbadminton in Horsens

Thomas & Uber Cup Finals: Zweden krijgt badmintonles van Korea

Thomas & Uber Cup Finals: Zweden krijgt badmintonles van Korea

Paul de Wit over de nieuwe 3x15 puntentelling

Paul de Wit over de nieuwe 3x15 puntentelling

Van ijszakken tot robots: maandag bij de Thomas & Uber Cup Finals

Van ijszakken tot robots: maandag bij de Thomas & Uber Cup Finals

Meer weten over badminton?

Nederlandse Badminton Eredivisie

allerlei

Hoe werkt de Nederlandse Badminton Eredivisie?