Jacco Arends, Selena Piek en Cheryl Seinen titelkandidaten bij US Open 2018

De US Open 2018 in Californië is een World Tour Super 300 toernooi met een prijzenpot van US$ 150,000 en vindt plaats van dinsdag 12 t/m zondag 17 juni. Selena Piek en Cheryl Seinen zijn second seeds en daarmee de hoogst geplaatste Nederlanders.
Jij het nieuws, wij een tikkie!
In het mannenenkelspel is badmintongod Lin Dan (China, WR10) eerst geplaatst en Mark Caljouw staat als zesde in de andere helft van het schema. Mark (WR31) opent tegen de Thaise Sitthikom Thammasin (WR84) en een halve finale is lastig maar niet ondenkbaar.
Nederlands Kampioene vrouwenenkelspel Gayle Mahulette doet dit jaar niet mee in Noord-Amerika en ook De Visch Eijbergen hoeft geen ESTA aan te vragen. Voor hen staat de Spanish International op de agenda, waar beide speelsters geplaatst zijn.
Twee mannendubbels
Jelle Maas en Robin Tabeling (WR34) zijn zevende geplaatst en spelen tegen mede-Europeanen Tom Wolfenden en Peter Briggs (Engeland, WR38). Hun laatste treffen was in 2016 in Ierland en destijds trokken de Hollanders aan het langste eind.
Ook Jacco Arends en Ruben Jille (WR43) komen in actie en wel tegen de als achtste geplaatste Han Chenkai en Zhou Haodong uit China (WR35). Dit tweetal stond in april nog 28e op de wereldranglijst en zal vermoedelijk een effectieve Chinese Muur vormen voor Arends en Jille.
#seipie second seeds
Selena Piek en Cheryl Seinen (WR22) beginnen direct in de tweede ronde van het vrouwendubbel, bij gebrek aan tegenstanders (uit een kwalificatietoernooi). Er is een gerede kans dat het paar gaat openen tegen Johanna Golizewski en Lara Kaepplein uit Duitsland (WR41). Tijdens het EK in april wurmden de Nederlandse meiden zich nog met 21-16 en 22-20 voorbij de Oosterburen.
Franse dans voor Jille
In zijn badmintonleven is Ruben Jille doorgaans zo single als de gemiddelde modeltreinbouwer, maar gelukkig kan hij in Californië (en straks in Canada) rekenen op de iets oudere Emilie Lefel uit Frankrijk. Het Nederlands-Franse stel (WR193) speelde eerder al samen tijdens de Bitburger, Dutch en French Open vorig jaar.
In de California State University 'Fullerton Titan Gym' nemen Jille en Lefel het op tegen Jessica Pugh en Ben Lane uit Engeland (WR24). Op papier zijn de Britten ruimschoots favoriet, maar wie weet ontstaat er weer mooie badmintonmagie tussen Ruben en Emilie.
Robin Tabeling en Cheryl Seinen (WR34) zijn achtste geplaatst tijdens de US Open 2018 en dat levert ze een eerste ronde tegen kwalificatiespelers op.
Arends en Piek 16e op de wereldranglijst
Landgenoten Jacco en Selena klimmen behoorlijk op de ranglijst en hun 16e positie maakt dat ze 'third seeds' zijn. Het Olympische koppel begint haar campagne met een wedstrijd tegen de Engelse Jenny Moore en Gregory Mairs (WR51). In maart dit jaar rekenden Arends en Piek in twee games af met de Britten tijdens de Orleans Masters: 18-21, 13-21.
Voor meer informatie bezoek je de toernooiwebsite en de Nederlandse wedstrijden volg je op toernooi.nl.
Op dit artikel berust auteursrecht: neem de tekst en afbeeldingen niet over zonder schriftelijke toestemming van badmintonline.nl. Een weblink of QR-code naar dit artikel plaatsen op de website of in het clubblad van je badmintonclub mag natuurlijk wel.
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over world tour
- Robin Tabeling verovert mixtitel op German Open 2025 - Badminton Nederland
- Denmark Open 2024: waarom zouden de Aziaten nog naar Europa komen? - (bl)aad(je)
- Denmark Open 2024: magische Deense toverstokken op zaterdag - (bl)aad(je)
- Denmark Open 2024: de problemen in Nederland zijn groter dan in Denemarken - (bl)aad(je)
- Denmark Open 2024: de donderdag met jeugdtoernooien (en een kotsende Viktor Axelsen) - (bl)aad(je)