Singelaar Joran Kweekel (WR106) opent tegen Spanjaard Alvaro Vazquez (WR248). De twee speelden in 2018 al eens tegen elkaar en toen won Kweekel met 15-21 en 20-22. Nieuwe ronde, nieuwe kansen.
De ongeplaatste Nederlandse Soraya de Visch Eijbergen (WR67) speelt tegen haar Estlandse juniore Kristin Kuuba (WR51). Ze verloor tijdens het EK Vrouwenteams van februari 2020 nipt van de blondine, maar kan deze week zomaar winnen.
Jille en Van der Lecq achtste geplaatst
Powerhouse Ruben Jille krijgt met Ties van der Lecq (WR56) in de eerste ronde een Spaans duodropje voorgeschoteld: de enkelspel-tegenstander van Joran dubbelt dan met Alejandro Alcala (WR723). Onvoorziene omstandigheden daargelaten lijkt dit een zekerheidje voor de Hollanders.
Bij de vrouwen dubbelt Alyssa Tirtosports-sentono met Instagram-fanate Imke van der Aar (WR218) en dat zou een kort toernooi kunnen worden. Yap Yee en Yap Rui Chen (Maleisië, WR126) wachten aan de overkant van het net en Aziaten met een hogere ranking hebben doorgaans betere odds bij de bookmakers.
Debora Jille, misschien wel Cheryl Seinens nieuwe partner voor OS2024, maakt deze week een Frans dansez-vous met Lea Palermo en is direct achtste geplaatst en start in de tweede ronde. Het vrouwendubbelschema is namelijk gelardeerd met byes. Tegenstanders: de winnaars uit de partij van Alyssa en Imke.
Walk-over bonanza
Spelers die zich terugtrekken van het toernooi, talloze byes, promoties van de reservelijst, walkovers: de Spanish Masters 2021 is een gatenkaastoernooi. Ties en Debora (WR80) profiteren bijvoorbeeld dat ze door een walkover niet tegen YouTubers Jenny Moore en Gregogy Mairs (Engeland, WR212) hoeven te spelen en doorschuiven naar de tweede ronde.
Dat geluk is Ruben en Imke (WR128) niet gegeven. De twee nemen het op tegen Duits koppel Stine K¨spert en Marvin Datko (WR269). Een eerste treffen en ranglijstgewijs zou je mogen concluderen dat de Nederlanders doorgaan naar de volgende ronde.
Klik hier voor een overzicht van de Nederlandse wedstrijden.