Wereldranglijst op 18 februari 2022: Jelle Maas nog steeds in top 50 mannendubbel

De wereldranglijst badminton wordt elke week bijgewerkt. Bijna twee jaar na zijn aangekondigde vertrekt, staat Jelle Maas nog steeds in de top 50 van de mannendubbel samen met zijn voormalige dubbelpartner Robin Tabeling.
Jij het nieuws, wij een tikkie!
Ruben Jille en Ties van der Lecq (WR51) staan op de drempel om Maas - hij hing zijn topsportracket in september 2020 aan de wilgen - te verlossen van deze fantoomranking. Begrijpelijkerwijs heeft de Brabantse Beer uit Dongen veel mooiere dingen in het leven ontdekt dan badminton.
Van grote veranderingen in de ranglijstposities is deze week geen sprake, maar noemenswaardig is de rijzende ster van Cheryl Seinen en Debora Jille. Inmiddels bekleden zij de 65e plek in het vrouwendubbel en moeten louter Alyssa Tirtosentono en Imke van der Aar voor zich dulden.
In deze ranglijst zijn - buiten de nummers 1 en 2 - alleen spelers met de Nederlandse nationaliteit en koppels binnen de top 250 opgenomen. Voormalige koppels zijn zoveel als mogelijk weggelaten.
Wereldranglijstposities Nederlandse badmintonners
Mannenenkel
- 1. Viktor Axelsen (DEN)
- 2. Kento Momota (JPN)
- 25. Mark Caljouw
- 93. Joran Kweekel
Vrouwenenkel
- 1. Tai Tzu Ying (TPE)
- 2. Akane Yamaguchi (JPN)
- 79. Soraya de Visch Eijbergen
- 118. Gayle Mahulette
Mannendubbel
- 1. Marcus Fernaldi Gideon / Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
- 2. Hendra Setiawan / Mohammad Ahsan (INA)
- 51. Ruben Jille / Ties van der Lecq
- 239. Andy Buijk / Brian Wassink
Vrouwendubbel
- 1. CHEN Qing Chen / JIA Yi Fan (CHN)
- 2. Lee Sohee / SHIN Seungchan (KOR)
- 42. Alyssa Tirtosentono / Imke van der Aar
- 65. Cheryl Seinen / Debora Jille
Gemengddubbel
- 1. Dechapol Puavaranukroh / Sapsiree Taerattanachai (THA)
- 2. Zheng Siwei / Huang Yaqiong (CHN)
- 20. Robin Tabeling / Selena Piek
- 76. Ties van der Lecq / Debora Jille
- 112. Ruben Jille / Imke van der Aar
- 225. Brian Wassink / Alyssa Tirtosentono
Op dit artikel berust auteursrecht: neem de tekst en afbeeldingen niet over zonder schriftelijke toestemming van badmintonline.nl. Een weblink of QR-code naar dit artikel plaatsen op de website of in het clubblad van je badmintonclub mag natuurlijk wel.
QR-code voor dit artikel
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International
Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.
27 april 2025
Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF
Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…
26 april 2025
Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025
Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.
11 april 2025
Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025
Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.
10 april 2025
Meer artikelen over world ranking
- Wereldranglijst Badminton op 19 september 2023 - Redactie
- Wereldranglijst Badminton op 7 maart 2023: same old, same old - Christ de Rooij
- Wereldranglijst Badminton op 7 februari 2023: troonopvolger Nadia Choukri richting top 200 - Redactie
- Wereldranglijst Badminton op 3 januari 2023: Jaymie Laurens binnen jaar naar top 125? - Redactie
- Wereldranglijst Badminton op 6 december 2022: Piek en Tabeling in top 15 - Redactie