Duinwijck start met parabadminton

Badmintonclub Duinwijck in Haarlem start vanaf 13 oktober met badminton speciaal voor sporters met een lichamelijke beperking. Onder leiding van oud-international en coach Herman Leidelmeijer kan er twee keer per week worden getraind.
"Duinwijck biedt badminton op alle niveaus, van recreanten en jeugd tot eredivisie, met als doel zo veel mogelijk mensen enthousiast te maken voor de sport en lekker te laten bewegen. Badminton is een sport voor iedereen, dus willen we het ook voor de groep met een fysieke uitdaging interessant en toegankelijk maken. Of je nu in een rolstoel zit of een andere beperking hebt, samen kijken we naar de mogelijkheden die bij de persoon past." aldus André Terol, voorzitter van de technische commissie van Duinwijck.
Afstemming
Het aangepast badminton wordt gespeeld volgens de spelregels van het reguliere badminton met af en toe een kleine aanpassing. Er is hooguit hier en daar een extra spelregel die inspeelt op de soms aangepaste bewegingsvrijheid van een parasporter. Dit kan per persoon verschillen. De club uit Haarlem wil daarom goed met de spelers afstemmen wat zij nodig hebben om lekker te kunnen badmintonnen.
André: "De eerste maand organiseren we daarom gratis en geheel vrijblijvend ProbeerParabadminton, een soort inlooptrainingen waarmee parasporters kunnen uitproberen of badminton iets voor hen is. Ook zullen we op basis van de animo en behoefte van de spelers bekijken of de groep uiteindelijk wordt gesplitst in recreanten en (potentieel) competitieniveau."
Wie aangepast materiaal nodig heeft, zoals een sportrolstoel, kan terecht bij de uitleenservice van Uniek Sporten. Bij daadwerkelijke interesse om te gaan badmintonnen zijn er mogelijkheden via de WMO voor de aanschaf van sporthulpmiddelen. Ook bekijkt Duinwijck welke aanpassingen aan de hal eventueel nog nodig zijn om parasporters optimaal te kunnen faciliteren.
ProbeerParabadminton
ProbeerParabadminton start vanaf 13 oktober op donderdag van 19.00 tot 20.00 uur in aanwezigheid van parabadmintonner Sophie van den Broek en recreant Ilse Moerkerk. Vanaf 15 november beginnen de trainingen van Herman Leidelmeijer op dinsdag 20.00 tot 21.00 uur en op donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Kijk voor meer informatie op duinwijck.com/parabadminton.
QR-code voor dit artikel
Merkle en Huang winnen enkelspeltitels op Yonex Dutch Open 2025
Arnaud Merkle (Franrijk) en Huang Ching Ping (Chinees Taipei) hebben de enkelspeltitels gewonnen op Yonex Dutch Open 2025.
5 oktober 2025
Kwartfinales eindstation voor Nederlandse spelers op Yonex Dutch Open
De kwartfinales bleken zaterdag helaas het einde van de Nederlandse inbreng op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch.
4 oktober 2025
Noah Haase knokt zich naar kwartfinale Yonex Dutch Open
De Nederlandse badmintonner Noah Haase heeft de kwartfinale bereikt van het mannenenkel op de Yonex Dutch Open 2025.
3 oktober 2025
Noah Haase en Flora Wang naar tweede ronde op Yonex Dutch Open 2025 in Den Bosch
Op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch hebben Flora Wang en Noah Haase de tweede ronde bereikt in respectievelijk het…
3 oktober 2025
Meer artikelen over aangepast badminton
- Ilse van de Burgwal stopt als bondscoach - Badminton Nederland
- Duinwijck start met parabadminton - BC Duinwijck
- Joshua Donker ondanks sterke partijen uitgeschakeld in Cartagena - Badminton Nederland
- Parabadmintonner Sophie van den Broek behaalt halve finale in Spanje - Badminton Nederland
- Megan Hollander klaar met badminton en topsport: de koek is op - Megan Hollander