Walter is slachtoffer en dat wordt omgebogen naar de bond. Dus Walter, wat zeur je nou? Kan je dan niet inzien dat dit gewoon de manier is waarop mensen binnen onze sport met elkaar omgaan?
En Peter, jij bent ook gewoon een zeur. Laat de ouwe spelers gewoon vallen: het gaat toch niet om mensen in deze sport, het gaat om de knikkers. Het gaat zelfs nog minder om de prestaties, het gaat om de baan die mensen hebben bij de bond.
Van de week nog een gesprek gehad met Fred over de minitop die we wilden doen. Dit hadden we besproken op de Dutch Open, want wij hadden alletwee een aantal gedachten hoe we China konden gaan aanpakken en wilden daar met andere trainers over praten. In ons gesprek kwam naar voren dat veel trainers wel in de wandelgangen iets tegen ons zeggen, maar niet als het er op aan komt. Shit, daar moet je dan de oorlog mee winnen!
De trainers die wilden komen naar de minitop kwamen uit het buitenland... Het buitenland! België, Duitsland, Denemarken en Italië. Wat is er aan de hand in ons land dat als ik iets in het Nederlands schrijf op een site in Holland, dat buitenlanders vragen of ze mogen komen meeluisteren? Dáár is dus wel belangstelling voor het onderwerp wat Fred en ik willen aankaarten.
Reacties 3
Ron, wat ik nog vergeten ben om aan te stippen, ik herken het dubbele gevoel dat jij (en Fred) met je meedraagt wanneer bijv. trainers tegen je zeggen dat ze de minitop een goed idee vinden maar wanneer het dan zover is niet thuis geven, in het Engels noemt men dat 'lip service'. Ik spreek zelf heel veel mensen die vaak aangeven dat ze de artikelen en reacties op badmintonline.nl en pietridder.nl lezen en men zegt er dan vaak achteraan 'ik had het niet beter kunnen verwoorden', uiteraard zegt men dat dan met de beste bedoeling, steeds vaker is mijn reactie daarop 'bedankt, maar je had het in ieder geval kunnen proberen en een reactie kunnen plaatsen'.
Hoi Peter, ik ging er eigenlijk ook een beetje van uit dat je gewoon door gaat met zeuren maar ik moet zeggen dat ik vaak vindt dat jij juist een van de weinige ben die aan gesprekken weer terug trekt naar waar het om gaat dus mag ik je zeuren wel. Voorspellen wordt wel makelijk gemaakt in Nederland, want ik roep wel hard zeggen veel mensen maar als ik terug kijk dan klopt het wel. Na de Europeese kampioenschapen had ik gezegd dat er helemaal niets zou veranderen na de slechte reslutaten en mark Brasser sloot zich daar bij aan, er is niets gebeurd. Er werdt schande geroepen en ik zou respectloos zijn toen ik zei dat Mia NOOIT terug zou komen, daar horen we nu niemand meer over. Afgelopen voorjaar heb ik gezegd dat de bond mooi weer zou blijven spelen ook al staan ze op de afgrond, van verandering aanpassing of herziening kan geen spraken zijn. Ook dat is juist gebleken. Net zo goed dat het mijn verwachting was dat iedereen een diploma kan KRIJGEN en dat ik kost wat kost buitengesloten zou worden en dat er niets gedaan zal worden aan de mis standen bij de opleidingen en licentie beleid. Ik mocht niet zeggen dat de beste spelers niet zouden spelen in Amsterdam want we moesten wachten tot de bekent making van het TEAM (dat trouwens op voorhand al een geweldige loting had zonder dat we het TEAM kennen) Ik denk niet dat er nu nog iemand is die twijfeld dat de beste spelers niet zullen spelen op het EK voor landen Teams. De makkelijkste voorspelling was natuurlijk wel dat ik geen bondscoach zou worden en zelfs niet zou worden gevraagd voor een gesprek, (de bond zit niet op kennis te wachten).Het wachten is op mijn volgende voorspellingen, dat de bond de rechtzaak gaat verliezen, dat de bond aan een overlevings plan werkt en/of dat de bond failliet zal gaan. Maar mr. Venekamp riep de leden wel op om vragen te DURVEN stellen want dat vindt de bond belangrijk............ "in badminton termen noemen we dit een schijnbeweging" en het doel van een schijnbeweging is om de tegenstander op het verkeerde been te zetten. Ron Daniëls
Ron, interessant artikel, raakt de kern. Het lijkt er onderhand op alsof het badminton in Nederland de situatie waarin het nu zit verdient. Kennelijk is het overgrote deel van badmintonnend Nederland niet mondig genoeg, interesseert het ze niet of leggen ze zich er maar bij neer. Dat laatste zal ik in ieder geval niet doen, ik zal blijven 'zeuren'. Ik ben niet tegen een bond maar wel tegen het huidige in Nederland gevoerde beleid. Let op! ik vraag niet om een opstand en heb geen Tunesische taferelen in gedachte maar een aantal zaken zouden op zijn minst serieus ter discussie gesteld moeten worden, uiteraard te worden beantwoord en daarvoor verantwoording te worden afgelegd. Naar mijn mening gaat het op heel veel vlakken binnen de bond mis, er worden teveel (onnodige) fouten gemaakt, spelers worden niet meer op basis van hun sportieve prestaties geselecteerd maar op basis van economische gronden, de eredivisiekalender en de tot standkoming daarvan is kompleet de weg kwijt (ik spreek uit ervaring, wij sponsoren 6 van de 10 eredivisieteams), spelers kunnen er niet zomaar vanuit gaan dat ze door de bond daadwerkelijk voor internationale toernooien zijn ingeschreven (Jie, Eric, Jelle), men is niet in staat om de internationaal vermaarde bondscoach Kim Young Man te behouden (verhuist kennelijk naar de Koreaanse provincie Zwitserland), noeste werkers zoals Walter Zijlstra worden als 'te wassen varkentjes' net als internationale vedetten als Dicky Palyama, Eric Pang, Judith Meulendijks en Yao Jie bij het oud vuil gezet, de trainersopleidingen zijn ingehaald door de tijd (het niveau daarvan is niet te vergelijken met bijv. een groot badmintonland als Denemarken, andere landen in Europa maken de inhaalslag overigens wel) en er is overduidelijk een gebrek aan communicatie vanuit de bond naar haar achterban. Te veel om op te noemen en haaks daarop lees je in de CLEAR dat we eigenlijk alleen maar trots moeten zijn. Wellicht ben ik te bekend met de feiten en geplaagd door kennis en onderbouwde info die ik vanuit allerlei (en soms onverwachte) hoeken krijg aangeleverd ... al met al is dit inderdaad een raar wereldje!
Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.